Najbardziej popularne samochody na wynajem w RentCar.pl

Jakie samochody najczęściej wybierają nasi klienci?

Wynajem samochodów poprzez portal RentCar.pl daje nam możliwość zaprezntowania statystyk, które obrazują najczęściej wybierane samochody.

Klasa Ekonomiczna to najczęsciej wybierane samochody na wynajem w większości lokalizacji lotniskowych (Katowice Pyrzowice, Kraków Balice i inne). Są to samochody rezerowowane na średnio 5-7 dni a średnia cena wynajmu wynosi ok 45 zł/dobę wynajmu. Przykładowe pojazdy na wynajem w tej klasie to Renault Clio, Kia Rio, Ford Fiesta i Toyota Yaris.

Klasa Wyższa to samochody wynajmowane na długie trasy, jako samochody zastępcze oraz auta dla ceniących sobie wygodę ale jednocześnie dysponujące znacznie wiekszym zasobem. Średnia cena wynajmu samochodu klasy wyższej (klasy D) to 110 zł.
Przykładowe samochody jakie oferujemy w klasie D to VW Passat, Kia Optima, Toyota Avensis.

Jak taniej wynająć samochód?

Poniżej prezentujemy kilka pomyslów, które pomogą taniej wynająć samochód osobom, które planują wynajem z wyprzedzeniem.
1. Zaplanuj wynajem min. 7 dni w okresie poza sezonem, oraz min. 30 dni w okresie takim jak wakacje czy święta.
2. Zaplanuj wynajem z siedziby firmy. Firmy bardzo często stosują dodatkowe dopłaty w przypadku koniczeności obsługi klienta z dowozem samochodu.
3. Zaplanuj godziny wynajmu w godzinach pracy biura o ile to możliwe, dodatkowe opłaty za wydanie po godzinach pracy biura mogą znacznie zwiększyć cenę wynajmu auta.
4. Neocjuj! Z pracownikami wypożyczalni można zawsze negocjować. Ceny w zależności od dostępności samochodów na placu mogą się różnić nawet o 100%. 5 minut negocjacji może niejednokrotnie zaoszczędzić dużo pieniędzy.