Wynajmujesz auto po raz pierwszy - przeczytaj koniecznie!

Poradnik dla „Pierwszaka” – czyli wszystko co należy wiedzieć przed pierwszym wynajmem.

Jeśli sytuacja losowa zmusiła Cię do wynajmu samochodu to przeczytaj kilka informacji zanim zaczniesz poszukiwanie najlepszej firmy lub samochodu na wynajem. Przede wszystkim nie bój się dzwonić i pytać o wszystko. A co znaczy wszystko:

 1. Przede wszystkim upewnij się ze podana cena jest ceną końcową i nie ma dodatkowe opłaty czy kosztów. Niestety na rynku jest wiele wypożyczalni i ofert w których dowiadujemy się, że do ceny końcowej trzeba doliczyć jeszcze coś extra. Najlepiej poproś o przesłanie e-mailem potwierdzenia rezerwacji z wyszczególnieniem całości kosztów wynajmu.
 2. Przeczytaj regulamin lub jeśli nie ma go na stronie poproś wypożyczalnię o przesłanie drogą mailową warunków wynajmu.
 3. Jesli rezerwujesz samochód z lotniska koniecznie w procesie rezerwacji podaj numer lotu lub nazwę miasta/lotniska z którego przylatujesz. Jest to niezbędne do tego, aby pracownicy wypożyczalni po sprawdzeniu aktualnej informacji lotniskowej byli w stanie poprawnie zareagować w chwili spóźnienia samolotu.
 4. Sprawdź dokładnie wysokość kaucji i sposoby jej płatności:
  1. w większości przypadków jest możliwe zapłacenie kaucji gotówką
  2. lub preautoryzacja środków na karcie kredytowej

oraz dowiedz się dokładnie jak działa i w jakich wypadkach kaucja jest zabierana.

 1. Sprawdź jaki jest udział własny w szkodzie i zastanów się nad możliwością wykupienia pełnego ubezpieczenia.

Pełne ubezpieczenie w większości przypadków działa w ten sposób, że w razie szkody na samochodzie w trakcie wynajmu całą odpowiedzialność przejmuje na siebie wypożyczalnia i Najemca nie ponosi żadnych kosztów usunięcia szkody.

 1. I co najważniejsze wynajem jest usługą coraz bardziej powszechną więc nie ma się czego bać tylko rozsądnie podejść do tematu i szerokiej drogi.
 2. Wybieraj tylko sprawdzone i najlepsze wypożyczalnie samochodów.