Wypożyczalnia samochodów Wrocław

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najtańszy wynajem samochodów na lotnisku we Wrocławiu. Zapraszamy 24h 7 dni w tygodniu.

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda FABIA

Skoda FABIA

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   141,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Opel ASTRA

Opel ASTRA

od   141,00 zł

Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego. Jednocześnie jest on także historyczną stolicą całego Śląska. Położony jest w południowo-zachodniej części Polski, nad rzeką Odrą. Pod względem powierzchni jest to piąte miasto co do wielkości w kraju. Jeśli chodzi o liczbę ludności to z ilością ponad 630 tysięcy obywateli zajmuje czwarte miejsce w Polsce.

Pierwsza udokumentowana wzmianka o Wrocławiu pochodzi z przełomu IX i X wieku. Jednakże już wcześniej na tych terenach istniały osady. To jedno z miasto, które bardzo szybko weszło pod panowanie Piastów i zostało włączone do ich państwa. W czasach średniowiecza stanowił on bowiem jedno z głównych miast kraju. Był nawet wzmiankowany w tej roli w kronice Galla Anonima. We Wrocławiu krzyżowały się dwa ważne szlaki: Via Regia oraz szlak bursztynowy. Ponadto miasto to należało do ligi hanzeatyckiej.

W czasie II wojny światowej we Wrocławiu znajdowała się filia obozu koncentracyjnego. Miasto do końca wojny zajęte było przez Niemców. Dopiero poprzez decyzje podjęte na konferencjach tak zwanej wielkiej trójki zdecydowano, że Wrocław wraz z całym Śląskiem będą należały do Polski.

Po 1945 roku Wrocław znalazł się pod panowaniem polskich władz. Należał do tak zwanych Ziem Odzyskanych.

Współcześnie Wrocław jest bardzo dobrze prosperującym miastem. Znacząco rozwija się, zwłaszcza pod względem usług i biznesu. W rankingu brytyjskiej gazety The Guardian znalazł się na liście dziesięciu miast wartych odwiedzenia. Ponadto w stworzonym przez firmę Mercer rankingu „Najlepszych miast do życia” wśród 230 wymienionych miejscowości znalazł się także Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław – Strachowice

Około 10 kilometrów od centrum Wrocławia znajduje się port lotniczy Strachowice. Na tym terenie lotnisko powstało tuż przed wybuchem II wojny światowej. Służyło ono Niemcom do celów typowo militarnych. Tuż po wojnie na krótko przejęła je Armia Czerwona. Jeszcze kilka lat lotnisko służyło do celów wojskowych. Potem, w połowie lat 50., przekształcono je na port typowo cywilny. Od tego czasu port znacząco się rozwiną i wzbogacił o nowe terminale. Współcześnie jest piątym lotniskiem w Polsce pod względem liczby odprawianych rocznie pasażerów.

 

Dojazd na lotnisko

  • Autobus:

Na lotnisko można dotrzeć bezpośrednio z Wrocławia za pomocą komunikacji miejskiej. Do portu kursują dwie linie autobusowe: numer 406 (przez Dworzec PKP i Dworzec PKS) oraz numer 249 w kierunku Jarnołtowa.

  • Taxi:

Do portu można także dotrzeć taxówką. Chociaż we Wrocławiu kursuje wiele linii to obsługa lotniska sugeruje wybór korporacji EcoCar, Partner Taxi lub Taxi-Plus.

  • Wypożyczalnia samochodów

W strefie hali przylotów znajdują się auta kilku przewoźników, którzy zajmują się wynajmowaniem samochodów. Należą do nich między innymi: Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt.

  • Własne auto:

Korzystając z własnego samochodu należy uprzednio zapoznać się z infrastrukturą parkingową lotniska. We wrocławskim porcie lotniczym znajduje się kilka parkingów. Istnieją tam także specjalne miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Ponadto wydzielony jest Parking VIP. Jeśli chodzi o opłaty parkingowe to aktualny cennik można sprawdzić na stronie internetowej lotniska: http://airport.wroclaw.pl/pasazer/dojazd/parking/cennik/

Wrocławskie lotnisko należy do jednego z nielicznych, na których można dokonać rezerwacji parkingu online. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale także i nerwy związane z szukaniem wolnego miejsca.

We wrocławskim porcie znajduje się także tak zwana strefa Kiss & Fly, która służy do odbioru lub wysadzenia pasażerów.

Poruszanie się po mieście

Kolej

Wrocław jest bardzo ważnym węzłem kolejowym. W całym mieście istnieje parę stacji kolejowych, w tym stacja towarowa. Jeśli chodzi o połączenia to z Wrocławia Głównego można dostać się do praktycznie każdego miasta w Polsce.

Autobusy Międzymiastowe

We Wrocławiu znajduje się specjalny dworzec autobusowy obsługiwany przez PKS, Eurobus oraz innych przewoźników.

Komunikacja miejska

Po Wrocławiu kursuje 58 linia autobusów dziennych oraz 13 nocnych. Dodatkowo po mieście poruszają się także 22 linie tramwajowe.

Ciekawą formą transportu jest także kolejka linowa. Kursuje ona między Politechniką Wrocławską a Geocentrum Na Grobli, przez Odrę.

Transport lotniczy

We Wrocławiu znajduje się opisany powyżej port lotniczy Wrocław-Strachowice.

Połączenia drogowe

Przez Wrocław przebiegają ważne arterie wielu połączeń drogowych. Są to zarówno trasy europejskie, krajowe, jak i wojewódzkie.

Osoby poruszające się po Wrocławiu samochodami powinny pamiętać o obowiązującej w tym mieście strefie płatnego parkowania. Jej zasięg można sprawdzić na stronie internetowej: http://www.wroclaw.pl/strefa-platnego-parkowania.

Całość obszaru objętego odpłatnym parkowaniem jest podzielona na trzy strefy: A, B i C. Opłaty za postój są uzależnione od strefy, w której znajduje się zajęte przez kierowcę miejsce. Na podanej powyżej stronie znajduje się również cennik opłat parkingowych.

Rowery we Wrocławiu

Każdego roku w okresie od 1 marca do 30 listopada każdy może sobie we Wrocławiu wypożyczyć rower. Jest to możliwe za sprawą sieci wypożyczalni pod nazwą Wrocławski Rower Miejski. Użytkownicy tego typu transportu nie mogą narzekać, bowiem w mieście tym znajduje się około 240 kilometrów wytyczonych ścieżek rowerowych.

Zwiedzanie

Wrocław jest miastem o bogatej historii. Nic zatem dziwnego, że to miejsce pełne zabytków. Oto kilka przykładów spośród wielu obiektów godnych uwagi: Dworzec Główny, Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Pałac Królewski, Rynek Główny, Wrocławskie ZOO.