Wypożyczalnia samochodów Wrocław Miasto

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajem samochodu we Wrocławiu, najlpesze oferty z ponad 100 wypożyczalni w całej Polsce.

Kiedy najlepiej rezerwować samochód? Jak tanio wynająć samochód we Wrocławiu?

Poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić na wynajmie aut bez konieczności rezygnacji z jakości oraz wygody.

Rezerwację samochodu najlepiej wykonać na min. 1 miesiąc przed planowanym przyjazdem. Pozwala to na wybór z pełnej gamy dostepnych samochodów jak rownież na oszczędność niejednokrotnie na poziomie nawet 20%!

Poniższy wykres pokazuje zmianę ceny w zależności od ilości dni do wynajmu. Widzimy w nim, iz ceny na jutro moga być nawet 20% wyższe od śrdeniej ceny najmu.

Gdzie najlepiej rezerwować samochody?

Jeśli przylatujemy na lotnisko to oczywisty wydaje się wynajem z lotniska. Jednak jeśli chcemy samochód otrzymać na terenie miasta to najlepiej jest wynająć samochód w siedzibie firmy. Dzięki temu ograniczymy koszty wynajmu.

Wrocław jest sercem województwa dolnośląskiego a zarazem historyczną stolicą całego Śląska. Miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, nad rzeką Odrą. Pod względem powierzchni Wrocław figuruje na piątej pozycji w kraju z wynikiem 292,82km2, jednak w zakresie liczby obywateli, Wrocław zajmuje czwarte miejsce w Polsce z ilością 637 tyś mieszkanców.  W rankingu "Najlepsze miasta do życia" firmy Mercer, Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata a także został wyróżniony jako jedyne polskie miasto powstające na centrum biznesowe. Co więcej w klasyfikacji brytyjskiej gazety The Guardian znalazł się na liście dziesięciu miast godnych odwiedzenia.

Wrocław to także wielki ośrodek uniwersytecki, znajdują się tam takie uczelnie jak: Uniwersytet Wrocławski założony w 1702r, Politechnika Wrocławska, Uniwesytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta i wiele innych. Trzeba dodać, że Wrocław to zdecydowanie miasto, w którym królują studenci. Stanowią oni znaczny odsetek mieszkańców miasta. Wypada również nadmienić, że spora grupa studentów to młodzi ludzie z innych krajów.

Wrocław obok takich miast  jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań czy Katowice to jedne z bardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Nie brakuje w tym mieście ciekawych miejsc,  atrakcji a także zabytków, które z przyjemnością można oglądać. Będać w stolicy województwa dolnośląskiego, warto odwiedzić m.in Halę Stulecia, Panoramę Racławicka, Ogród Botaniczny,Ogród Japoński, Park Szczytnicki, Park MIkołaja Koperniki, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Ciekawa a także godna uwagi jest najstarsza i zabytkowa część Wrocławia- Ostrów Tumski, ponadto we Wrocławiu znajdują się budowle, które po wojnie pozostały w oryginalnym stanie, jednym z nich jest Ratusz znajdujący się na Rynku. Co wiecęj, jako ciekawostka- Wrocławski Ratusz jest jednym z najstarszych ratuszy w kraju, a w piwnicach budynku mieści się najstarsza restauracja w Europie- Piwnica Świdnicka.

Wrocław na mapie Polski

Wrocław na mapie Polski

Dojazd do Wrocławia

  • Samolotem - Lotnisko Wrocław-Strachowice ul. Graniczna 190
  • Pociągiem -  Dworzec Kolejowy PKP Wrocław Główny ul. Piłsudzkiego 105
  • Autobusem - tymczasowy (na czas remontu) Dworzec PKS ul.Joannitów 13

Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu

Kierowcy wynajmujący samochód z Wrocławia i poruszczając się po po centrum tego miasta, powinni wiedzieć o obowiązującej strefie płatnego parkowania, obejmuje ona jedynie ścisłe centrum.

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika znajduję się w odległości ok 10km od centrum miasta, w pobliżu Autostrady Obwodnicy Wrocławia. Lotnisko zostało uznane za Najbardziej Przyjazne Lotnisko w Polsce, zdaniem pasażerów.

Połączenie transportowe

Na lotnisko z Centrum Wrocławia można dostać się na kilka sposobów np: wybierając autobus miejski - z Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS co 20 minut odjeżdza autobus linii 106 a porą nocną linii 206. Można również skorzystać z usług TAXI dojazd na lotnisko to około 25min i kosztuje ok 50-60zł. Własnym samochodem można spokojnie i komfortowo dotrzeć do lotniska Autostradą Obwodnicy Wrocławskiej zarówno od strony Warszawy z drogi S8( Wrocław <-> Białystok) od Poznania z drogi krajowej nr 5 (Poznań <-> Wrocław) a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4(Jędrzychowice <-> Korczowa).

Dojazd pociągiem do Wrocławia

Wrocław to również jedna z wielu ważnych stacji na mapie kolejowej Polski. Bezpośrdenie połączenia do Warszawy, Krakowa, Katowic czy Gdańska, to tylko niektóre z nielicznych linii. PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie obsługują główne szlaki międzymiastowe oraz regionalne.

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Autobusy dalekobieżne odjeżdżają z dworca Autobusowego ul.Joannitów 13 autobusy POLBUS, PKS i inne mają tutaj również swoją stację.

Samochody jakie można wypożyczyć we Wrocławiu w RentCar Polska to m.in.