Oferty samochodów na wynajem w Sosnowcu

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najlepsze oferty wypożyczalni samochodów w Sosnowcu dla Ciebie!

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   74,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   74,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   89,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   89,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Nissan QASHQAI

Nissan QASHQAI

od   189,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

Partnerzy RentCar.pl w Sosnowcu to:

 

Sosnowiec

Sosnowiec to jedno z 3 największych (po Katowicach oraz Częstochowie) i najstarszych miast województwa śląskiego. Oddalone 10 km od Katowic z doskonałą infrastrukturą drogową oraz ośrodkiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego.

Nazwa pochodzi od borów sosnowych, które porastały te tereny przed 1830 rokiem kiedy nastąpił silny rozwój tego miasta pod względem ludności oraz ekspansji na większą powierzchnię.

Historia

Pierwsze wzmianki historyczne o mieście pochodzą z 1123 roku. Dzisiejsze dzielnice takie jak Pogoń, Sielec, Porąbka, Zagórze posiadają historię sięgającą XII wieku. Co ciekawe Sosnowiec aż do czasów rozbiorów wchodził w skład województwa krakowskiego.

Tychy to miasto położone przy trasie łączącej Warszawę z Katowicami ("Gierkówka") jest silnym ośrodkiem przemysłowym oraz naukowym a dzięki swojej długiej historii nie ma sobie równych na Śląsku.

 

Dane statystyczne

Data założenia: XII wiek

Powierzchnia: 91,06 km²

Ludność: 209 274 (dane z 2012 rok)

 

Położenie Sosnowca na mapie Polski

 

Podróż do Sosnowca

Podróż do Sosnowca można odbyć w jeden z następujących sposobów:

Samolotem, gdyż lotnisko Katowice Pyrzowice leży w odległości tylko 25 km od Sosnowca

Pociągiem - Dworzec Główny w Sosnowcu, ul. 3 maja 16

Autobusem (KZK GOP oraz "Dtka") - Dworzec znajduje się pod adresem ul. 3 maja 16

 

Wynajem aut w Sosnowcu w usłudze "door to door"

Wypożyczalnia samochodów RentCar.pl oferuje wynajem aut osobowych, dostawczych i busów osobowych. Ze względu na silny rozwój wynajmu samochodów w Polsce połączyliśmy się z dużą liczbą wypożyczalni, aby każdy klient mógł znaleźć ofertę wynajmu najlepszą dla siebie. W naszej flocie posiadamy tylko nowe samochody na gwarancji producenta.

Przed pierwszym wynajmem samochodu warto zapoznać się z najważniejszymi krokami procesu wynajmu auta. Najważniejsze informacje znajdą Państwo tutaj.

Strefa płatnego parkowania w Sosnowcu

Mamy dobrą informację dla wszystkich zmotoryzowanych. Sosnowiec to jedno z nielicznych miast w województwie śląskim a nawet w całej Polsce w którym nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Gdyby jeszcze zawsze i wszędzie można było znaleźć miejsce parkingowe byłby to raj dla kierowców.

 

Podróżowanie po Sosnowcu komunikacją miejską

KZK GOP to największy przewoźnik świadczący usługi komunikacji publicznej na terenie Sosnowca tutaj

KZK GOP świadczy również usługę dojazdu na lotnisko. Autobus ekspresowy drogę na lotnisko pokonuje w ok. 30 minut a przystanek znajduje się przy centrum handlowym Milowice. Godziny jak również inne niezbędne informacje znajdują się tutaj

D-tka czyli alternatywa dla trasy Katowice - Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza

<>Bardzo wielu Sosnowiczan korzysta z usług D-tki czyli autobusu pośpiesznego łączącego Katowice z Sosnowcem. Na jego korzyść przemawia cena przejazdu jak również szybkość jazdy. Cena za przejazd to jedyne 2,5 zł lub w przypadku biletu ulgowego 1,50 zł.


Zwiedzanie Sosnowca

 

Warto zobaczyć:

  • Cmentarz ewangelicko-augsburski przy ul. Smutnej gdzie znajduje się Grobowiec rodziny Meyerholdów (właścicieli Zakładów Przemysłu Stalowego Meyerhold i Spółka w Będzinie)
  • Trójkąt 3 cesarzy - Sosnowiec leżał na styku 3 granic: Austrii, Prus oraz Rosji.
  • Zamek Sielecki z parkiem. Zamek który powstał w 1620 roku jako zamek o charakterze obronnym. Obecnie w obiekcie tym znajduje się Sosnowieckie Centrum Sztuki.
  • Pałac Dietla to jeden z najwspanialszych zespołów palcowych okresu industrialnego. Henryka Dietl, był założycielem pierwszego zakładu przędzalni wełny czesankowej w Królestwie Polskim i Cesarstwie Rosyjskim.
  • Dla miłośników obiektów sakralnych mamy tutaj prawdziwą Cerkiew Prawosławna św. Wery, Nadziei, Luby i ich matki Zofii.