Wypożyczalnia samochodów Poznań

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najlepsza wypożyczalnia samochodów Poznań, Poznań Lotnisko

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda FABIA

Skoda FABIA

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda FABIA

Skoda FABIA

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota COROLLA 

Toyota COROLLA 

od   119,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   141,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Seat Arona

Seat Arona

od   92,00 zł

Poznań jest miastem położonym w zachodniej Polsce, na pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. Jest ono stolicą historycznego regionu Wielkopolski, a od 1999 roku siedzibą władz województwa wielkopolskiego.

Stolica Wielkopolski stanowi piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce (544,6 tysiąca mieszkańców) oraz ósme pod względem powierzchni (262 km²). Wraz z okolicznymi miastami tworzy aglomerację poznańską, która jest zamieszkiwana przez około milion osób!

Same miasto jest bardzo istotnym węzłem komunikacyjnym łączącym wschód z zachodem oraz południe z północą Polski. Poznań to bardzo ważny ośrodek handlu, przemysłu, logistyki i turystyki. Doskonale znane wszystkim są Międzynarodowe Targi Poznańskie- przyciągają one co roku tysiące zwiedzających. Poznań jest bardzo ważnym ośrodkiem akademickim w środkowej Polsce- funkcjonuje tutaj Uniwersytet Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska oraz bardzo ceniony w Polsce i Europie Uniwersytet Medyczny. W mieście znajdują się także filharmonia, opera, liczne kina, muzea oraz galerie sztuki.

Odrobina historii

Historia Poznania jest nierozerwalnie związana z historią Polski, która jako kraj ma swoje korzenie właśnie w Wielkopolsce. Poznań był ośrodkiem stołecznym oraz religijnym stworzonego przez Piastów państwa. Był siedzibą władców Polski. Miasto zostało lokowane w 1253 roku. Rola miasta była bardzo duża- posiadało ono prawo uczestnictwa w wyborze króla. Stolica Wielkopolski była jednym z miast królewskich- w tutejszej katedrze znajdują się symboliczne groby pierwszych władców Polski- Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Pierwsze ślady obecności człowieka związane są z okresem około 9 tysięcy lat przed naszą erą. Większe osady powstały na przełomie V i VI tysiąclecia przed naszą erą. Pięć tysięcy lat później na tych terenach pojawiła się ludność słowiańska, a w VII wieku naszej ery- Polanie.

Dzieje lotniska:

Historia portu lotniczego sięga 1913 roku, kiedy to władze niemieckie zdecydowały o budowie lotniska wojskowego w pod-poznańskiej wsi Ławica.

Miasto dziś

Poznań jest bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim o dużym znaczeniu nie tylko na arenie krajowej ale i europejskiej. Poznań stał się rozpoznawalny dzięki wielkiemu centrum wystawowo-konferencyjnym- Międzynarodowych Targach Poznańskich, które co roku przyciągają ponad pół miliona odwiedzających przeróżne imprezy targowe osób. Bezrobocie należy do jednego z najniższych w Polsce. Dynamicznie rozwija się sektor małych oraz średnich przedsiębiorstw. Miasto jest również rozpoznawane przez obecność takich ogólnopolskich gigantów jak Allegro.

Poznań jest doskonale skomunikowany:

Autostrada A2 umożliwia łatwe oraz szybkie połączenie samochodowe z takimi ośrodkami miejskimi jak Berlin, Łódź, Warszawa- przebieg autostrady pozwala na szybką i komfortową podróż z zachodu na wschód Polski.

Przylatując do Poznania możesz skorzystać z wypożyczalni samochodów. Na naszej stronie uzyskasz wszystkie informacje i skorzystasz z możliwości szybkiej rezerwacji wybranego pojazdu.

Dojazd

  • Autobusy miejskie

Dojazd do centrum Poznania odbywa się za pośrednictwem dedykowanych linii autobusów komunikacji miejskiej. Połączenie z miastem umożliwiają cztery linie autobusowe, dla których przystanki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich. Dojazd do dworca Poznań Główny PKP umożliwia linia pośpieszna "L", której rozkład jest dostępny tutaj. Oprócz tego możliwy jest dojazd z lotniska do Ronda Kaponiera (linia 59 rozkład) oraz za pośrednictwem linii numer 48, dla której przystanek jest zlokalizowany przy ulicy Wyszęborskiej- około 200 metrów w kierunku południowym od terminala.

  • Samochód:

Port lotniczy zlokalizowany jest przy ulicy Bukowskiej 285 na trasie wojewódzkiej 307- odległość do centrum Poznania wynosi około siedmiu kilometrów

Najłatwiej do Poznania można dojechać poprzez bezpłatny odcinek autostrady A2.

  • Droga na lotnisko:

Kierując się w stronę Świecka, należy skręcić w prawo w obrębie węzła drogowego Poznań Zachód- następnie należy kierować się drogą ekspresową S-11 do drogi wojewódzkiej 307- w ten sposób najłatwiej można dojechać do portu lotniczego.

Również z kierunku zachodniego dojazd jest bardzo łatwy- wystarczy kierować się na Warszawę, skręcić w lewo na węźle Poznań Zachód, następnie jechać drogą S-11 i finalnie skręcić na drogę nr307 skąd możliwy będzie zjazd na lotnisko.

  • Wypożyczenie pojazdu:

Na lotnisku oraz w mieście(dworzec, centrum miasta) funkcjonują biura wypożyczalni samochodów czynne praktycznie przez całą dobę.

Dojazd do dworca:

Najłatwiejszy dojazd do dworca możliwy jest za pośrednictwem linii autobusowej "L'", która kursuje spod terminalu pasażerskiego.

Znajdujący się pod terminalem postój Taxi pozwoli na komfortowe i szybkie przedostanie się do Dworca Głównego.

Dworzec:

Dworzec kolejowy to nowoczesny obiekt, zlokalizowany w centrum Poznania przy ulicy Dworcowej, pomiędzy ulicami: Przemysłową, Spichrzową, Zachodnią, Głogowską. Na dworcu funkcjonuje szereg dostępnych punktów usługowych: lokale gastronomiczne, saloniki prasowe, kawiarnia, drogeria, kantor, a także toalety (całodobowe, płatne 2,50zł). W hali obecne są bankomaty. Do dyspozycji podróżnych dostępne są biletomaty (7 e-kiosków) oraz przechowalnia bagażu.

W obrębie dworca funkcjonuje punkt informacyjny, kasy biletowe gdzie można kupić bilety PKP oraz Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich. Na drugim piętrze znajduje się Centrum Obsługi Pasażera PKP Intercity. Dworzec jest czynny przez całą dobę i dostępny dla osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem.

W hali dworca dostępny jest bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

Przed halą dworca znajduje się postój TAXI.

Dworzec jest dostępny przez całą dobę.

W pobliżu dworca zlokalizowane są przystanki autobusowe oraz tramwajowe:

autobusy:

L,68,51, - przystanek "Poznań Główny"(przed budynkiem Galerii Poznań City Center, ulica Wolne Tory)

Nocne autobusy:

252,249,238 z przystanku Most Dworcowy (w pobliżu wejścia głównego do Międzynarodowych Targów Poznańskich, od strony ul. Głogowskiej)

Tramwaje:

18,12,10,6.3 z przystanku Poznań Główny (Most Dworcowy, ulica. Matyi)

18,11,10,6,5-  przystanek Most Dworcowy (dosłownie naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Roosevelta)

12,11,8,5,3 - przystanek Dworzec Zachodni (tuż przed budynkiem Dworca Zachodniego, ulica Głogowska)

19,14,12 - przystanek Dworzec Zachodni (przystanek Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, przy Dworcu zachodnim od strony ulicy Zachodniej)


Komunikacja miejska:

Transport miejski w stolicy Wielkopolski opiera się o 20 linii tramwajowych oraz 53 linii autobusowych kursujących w obrębie strefy miejskiej. Dodatkowo Poznań posiada 46 linii autobusów podmiejskich. Podróżowanie w nocy także nie będzie problemem- można skorzystać z 20 nocnych linii autobusowych oraz jednej tramwajowej. Linie nocne kursują co 30 minut i kierują się do/ i od punktów przesiadkowych zlokalizowanych przy Rondzie Kaponiera oraz dworcu Poznań Główny.

Cena biletów:

Bilet normalny 40 minutowy/na 1 przejazd kosztuje 4,60 zł.

W komunikacji miejskiej obowiązuje ulga 50% dla uczniów/studentów.

Bilety można również zakupić poprzez system tPortmonetki na Karcie PK(wariant tańszy od standardowego biletu)

Rowery:

W Poznaniu działa około 20 samoobsługowych wypożyczalni rowerów- większość z nich należy do Poznańskich Rowerów Miejskich i zarządzana jest przez NextBike. Oprócz tego funkcjonują stanowiska firmy Enea, Malta Ski oraz ZTM.

Zwiedzanie:

  • Rynek z renesansowym ratuszem- o godzinie 12 na gzymsie ratusza ujrzysz słynne Koziołki.
  • Katedra na Ostrowie Tumskim i Most Zakochanych.
  • Fara przy ulicy Gołębiej.
  • Zamek Cesarski przy ul. Święty Marcin.

Miasto to jednak cechuje się wielopłaszczyznowym przeplataniem się różnych dziedzin przemysłu, sztuki i nauki czego dowodem może być Stary Browar, czyli położona w samym sercu miasta galeria handlowa, w której odbywa się wiele kulturalnych imprez, wystaw.

Ta historyczna stolica wielkopolski kryje mnóstwo zabytków, które z pewnością warto zobaczyć. Są to : Stary Rynek, Zamek czy Katedra. Miejsca te często są włączane jako tła dla wielu imprez i festiwali odbywających się na terenie miasta. Na deser polecamy podróż poza granice centrum np. do położonego w pobliżu Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. A jeśli chodzi o rekreację spa to polecamy Termy Maltańskie znajdujące się przy torze kajakowym pomiędzy ulicą Baraniaka oraz Warszawską. Sprawny wynajem samochodu w RentCar.pl to pewność doskonale wykorzystanego czasu!

Polecamy również naszą ulubioną restaurację Toga - na placu Wolności 13, w której codziennie jest nowe menu a właściciele są świetnymi ludźmi. Można wejść do kuchni i zobaczyć jak wszystko powstaje... Jedyne co jest wygórowane to ceny ale cóż za jakość trzeba zapłacić.

Parkingi w ścisłym centrum to strefa płatnego parkowania (SPP) tutaj znajdziecie dokładny opis ulic wraz z kosztem (1-3 zł/h).

Korki w w Poznaniu to ścisłe centrum a dokładniej wszystkie mosty od 7-18 są zakorkowane oraz ulice w ścisłym centrum czyli ul.Garbary, ul.Jadwigi oraz ul. Głogowska. Dla wszystkich przyjeżdżających z kierunku Wrocław/Katowice i wynajmujących samochód oraz nie znających miasta i nie lubiących korków polecamy zostawienie samochodu przy centrum handlowym M1 na Franowie i podróż tramwajem do centrum. (podróż trwa ok. 15 minut do rynku). Z doświadczenia wiemy, iż tramwaje to najszybszy i najwygodniejszy sposób komunikacji w Poznaniu.

Nasza oferta w Poznaniu to między innymi takie samochody jak: Ford Mondeo, Skoda Octavia, Rentault Master i wiele innych. Posiadamy samochody wszystkich klas i w doskonałym stanie technicznym.

Ford Mondeo to samochód którego nie trzeba Państwu przedstawiać, zbierający doskonałe recenzje wśród fachowców. Jest to model segmentu D, który produkowany jest od roku 1993 roku. Model ten zastąpił Forda Sierrę. Nie każdy wie ale nazwa z języka łac. oznacza świat i ma nawiązywać do chęci stworzenia modelu na skalę światową a po wycofaniu Forda Scorpio stał się również produktem flagowym Forda w Europie. W 2014 światło dzienne ujrzała 5 generacja tego modelu. Samochód ten konkuruje głównie z Volkswagenem Passatem wielkością, wyposażeniem i ceną. Jest to jedno z najczęściej wybieranych samochodów dla kadry menedżerskiej wysokiego stopnia oraz wśród samochodów rodzinnych (wersja kombi). Przede wszystkim ze względu na swój pojemny bagażnik oraz niskie zużycie paliwa w szczególności w wersjach TDCi. Posiadamy w swojej ofercie głównie samochody w wersji diesel co daje doskonałe osiągi oraz niskie zużycie paliwa a moment obrotowy na poziomie 300 Nm daje doskonałe wrażenia z jazdy. Jeśli przyjeżdżamy do Poznania w celach biznesowych i chcemy wypożyczyć samochód to Ford Mondeo zapewni dobre pierwsze wrażenie. A jeśli wynajem auta ma służyć rodzinie to mogą mieć Państwo gwarancję że wszystkie bagaże zmieszczą się w pojemnym bagażniku.

Skoda Octavia to bestseller segmentu C, który został już wyprodukowany w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Skoda od samego początku dostarcza swoim użytkownikom w Octavii użyteczność, bezawaryjność oraz doskonałe osiągi (w szczególności silniki diesel). Pojemność bagażnika zadowoli każdego kto potrzebuje wynająć samochód rodzinny lub samochód do przewidzenia dużej ilości bagażu. Trzecia generacja dodatkowo dodaje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa oraz doskonałe wykończenie wnętrza i ładną linię nadwozia. Dla najemców poszukujących na wynajem auta rodzinnego będzie to doskonały stosunek ceny/jakości. 

Masz pytania? Zadzwoń 

+48 505 550 303