Pierwsze kroki do własnej wypożyczalni samochodów

Turyści, przedsiębiorcy, osoby prywatne i towarzystwa ubezpieczeniowe. Wszystkie te grupy potrzebują samochodów. Jak realizują tę potrzebę? Najprościej, czyli korzystając z usług wypożyczalni. To bardzo bezpieczna i wygodna metoda na posiadanie samochodu, zarówno jeśli chodzi o krótko, jak i długo terminowy wynajem. Przyjmując, że zysk z jednego wypożyczenia samochodu wynosi około 30 procent, nie dziwi fakt że jest coraz więcej chętnych, aby taki biznes prowadzić. Jeśli nie chcesz dać się wyprzedzić, dowiedz się jak zacząć prowadzić wypożyczalnię nawet za kilka dni.

Rozpoznanie potrzeb rynku

 

W każdym mieście jest inna grupa klientów, mających inne oczekiwania wobec samochodów z wypożyczalni. Część z nich poszukuje tanich samochodów miejskich z segmentu B, zaś inni oczekują reprezentacyjnych limuzyn z segmentu D. Dowiedzenie się, jakie samochody będą miały największe wzięcie w twojej okolicy, pozwoli ci lepiej dostosować flotę pod oczekiwania klientów. Czyni to twoją wypożyczalnię bardziej konkurencyjną.

Promocja wypożyczalni

Bez reklamy trudne mogą być początki każdej wypożyczalni. Masz wiele możliwości, z kórych warto korzystać aby lepiej swoją firmę wypromować. To przede wszystkim reklama internetowa, realizowana przez własną stronę www, która powinna być pozycjonowana. Oprócz tego warto zorganizować kampanię promocyjną na lokalnych forach, z możliwością uzyskania zniżki na hasło.

Skuteczna w działaniu jest również reklama stacjonarna, w postaci bannerów i billboardów. O ich umieszczenie warto się postarać w sąsiedztwie głównych dróg i centrów biznesowych. Szybkie rezultaty może dać również zaoferowanie współpracy towarzystwom ubezpieczeniowym, lokalnym warsztatom, biurom podróży, hotelom, a także zorganizowanie wypożyczalni na terenie lotniska, z myślą o turystach i biznesmenach.

 

Zagrożenia i ryzyka

Jak w każdym biznesie, tak i prowadząc wypożyczalnię, nie można wykluczyć ewentualnych zagrożeń. Z jakich stron mogą się pojawić? Przede wszystkim z kierunku nowej konkurencji i zmieniających się potrzeb klientów, za którymi prowadząc taki biznes, trzeba nadążać. Są to zwykle potrzeby dotyczące ciągle nowszych samochodów na wyposażeniu firmy. Optymalizowanie wydatków, związanych z serwisowaniem samochodów to jeden ze sposobów, aby ograniczać koszty, na które składają się m.in. wynagrodzenia pracowników, składki ZUS, raty leasingowe, bieżące koszta i wydatki na reklamę.

Masz pytania? Zadzwoń 

+48 505 550 303