Szukaj samochodu na wynajem


Wypożyczalnia samochodów lotnisko Rzeszów Jasionka

Rzeszów Jasionka lotnisko

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka to międzynarodowy port lotniczy położony 10 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. Rzeszowskie lotnisko jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce, w którym zrealizowano i realizuje się wiele ważnych inwestycji. Od maja 2012 r. funkcjonuje nowy, obszerny i nowoczesny terminal pasażerski, który łączy w sobie funkcję przylotów i odlotów. Ukończono również wieżę kontroli lotów. Z roku na rok Port obsługuje większą liczbę pasażerów oraz przewozów cargo.  Już niedługo w podrzeszowskiej Jasionce ma zostać oddany do użytku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Centrum składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym ulokowana będzie część kongresowa, m.in. z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową.    

W ramach regularnych połączeń z lotniska Rzeszów – Jasionka można dotrzeć bezpośrednio do: Dublina, East Midlands, Frankfurtu, Londynu Luton i Stansted, Manchesteru, Oslo – Rygge, Paryża, Rzymu oraz Warszawy. Połączenia regularne z Jasionki obsługują: LOT, Lufthansa, Ryanair, Eurolot.      

Rzeszów jest największym miastem południowo-wschodniej Polski. Jest to centralny ośrodek aglomeracji rzeszowskiej i Rzeszowskiego Obszaru Metropolitarnego. Miasto funkcjonuje w ramach Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, którego jest liderem. Jest to największe miasto (186 770 tysięcy osób- stan na 2015r.) i stolica województwa podkarpackiego. W Rzeszowie działa Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny, zajmujący się przemysłem nowych technologii. Stolica województwa znajduje się także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko. Miasto jest także znane z projektu przemysłowego „Dolina Lotnicza”.

Rzeszów jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem naukowym oraz akademickim. W Rzeszowie działają doceniane przez studentów oraz pracodawców uczelnie wyższe: Uniwersytet Rzeszowski- posiadający 12 wydziałów; od humanistycznych, przez medyczne do ścisłych, Politechnika Rzeszowska oraz bardzo ceniona uczelnia prywatna- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.
Rzeszów jest członkiem stowarzyszenia Eurocities, które zrzesza największe miasta europejskie.

Rzeszów jest także siedzibą polskich oraz międzynarodowych firm, wśród których wyróżnić można Asseco Polska oraz szereg firm należących do branży lotniczej.

W mieście funkcjonują prężnie znane kluby żużlowe oraz najlepszy klub siatkarski w Polsce- Asseco Resovia Rzeszów.

Historia:

Zgodnie z badaniami archeologicznymi początki osadnictwa na tym terenie datuje się na okres Neolitu. Jeszcze długo przed nadaniem praw miejskich na terenie miasta istniał duży gród.
Król Kazimierz Wielki nadał miastu nowy przywilej lokacyjny oraz prawa miejskie dnia 19 stycznia 1354- jest to zarazem początek pisanej historii miasta Rzeszowa. Już w 1363 w Rzeszowie istniał kościół parafialny. W XV wieku doszło do pożaru miasta, który zdewastował je doszczętnie. Szybkie uzyskanie przywilejów pozwoliło finalnie odbudować miasto i rozpoczęło bardzo szybki rozwój. Miasto stało się liczącym się ośrodkiem już XVI wieku stając się w następnych latach siedzibą słynnego rodu Lubomirskich.

Miasto dziś:

Stolica województwa podkarpackiego jest jednym z najprężniej rozwijających się w ostatnim czasie miast. Szybki rozwój miasta wynika głównie z świetnego położenia komunikacyjnego oraz bogatej strefy przemysłowej, która uwzględnia między innymi przemysł nowoczesnych technologii oraz firmy współpracujące w produkcji podzespołów dla przemysłu lotniczego i producentów takich jak Bombardier, Boeing, czy Sikorsky. Miasto jest też ważnym ośrodkiem sportowym- funkcjonują tu dwa duże kluby piłkarskie, doskonały klub żużlowy i prawdziwy król siatkówki- Asseco Resovia Rzeszów, wielokrotny mistrz Polski. Z Rzeszowa pochodzą tak znane osobistości jak: Anja Rubik, czy Justyna Steczkowska.

Komunikacja:

Rzeszów jest doskonale skomunikowanym miastem- jego lokalizacja umożliwia integrację transportu pomiędzy wschodem-zachodem oraz północą i południem Europy, głównie dzięki przebiegającej w pobliżu miasta Autostradzie A4, która jest fragmentem drogi międzynarodowej E40, biegnącej (docelowo) od przejścia granicznego w Korczowej do Jędrzychowic przy granicy z RFN. Autostrada komunikuje Rzeszów z takimi miastami jak Kraków, Katowice, Opole, Wrocław. Dojazd do Krakowa zajmuje jedynie około 1,5 godziny. Planowana budowa drogi S-19 włączy Rzeszów w przebieg międzynarodowej trasy „Via Carpathia” biegnącej od wybrzeży Morza Czarnego do Kłajpedy nad Bałtykiem.

W mieście znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, obsługujący rocznie ponad pół miliona pasażerów. Lotnisko w ostatnim czasie przeszło gruntowną modernizację. Z portu w Jasionce podróż do Warszawy(Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina) zajmuje do 55 min. Lotnisko obsługuje wiele połączeń po całej Europie oraz loty czarterowe.

Stolica Podkarpacia dzięki modernizacji linii kolejowej Kraków-Rzeszów stała się dostępna dla kolei w jeszcze większym stopniu. Modernizacja umożliwiła podróżowanie koleją z dużo wyższą prędkością, a w grudniu 2015 roku Rzeszów został włączony do sieci miast, do których kursuje pociąg dużych szybkości- Alstom Pendolino. Połączenia kolejowe odbywają się na trasie Rzeszów-Przemyśl, Rzeszów-Kraków, Rzeszów-Zagórz, Rzeszów-Lublin. Połączenia realizowane są przez PKP Intercity, Przewozy Regionalne. SA.

Połączenia z i do Rzeszowa obsługiwane przez dużych przewoźników autobusowych: NEOBUS, Polski Bus, LuxExpress oraz przewoźników lokalnych: PKS Rzeszów, Arriva, PKS Lublin, PKS Krosno,PKS Jasło.

Dojazd do lotniska

Komunikacja autobusowa i mikrobus:

Eurobus

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka -> Rzeszów Parking Urząd Wojewódzki:

7:15F, 11:48C, 13:45S,18:00F

Rzeszów Parking Urząd Wojewódzki -> Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

7:10F, 9:10C, 12:10F, 13:30F, 16:40F

Objaśnienia znaków i skrótów:

C – kursuje codziennie

F – kursuje w dni robocze (pn-pt)

S – kursuje od poniedziałku do soboty.

Więcej informacji uzyskać można na stronie przewoźnika:  www.eurobus.net.pl 

Galicja Express

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka-> Rzeszów (ul. Sokoła 8)

9:45R, 13:15R, 16:30R, 19:30R

Rzeszów (ul. Sokoła 8) -> Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

7:25R, 10:45R, 15:00R, 17:30R

Objaśnienia znaków i skrótów:

R - oznacza przystanek na żądanie, po dokonaniu rezerwacji telefonicznej bądź internetowej.

Dodatkowe informacje dostępne są na: www.galicjaexpress.pl

Lubelskie Linie Autobusowe

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka -> Rzeszów (Dworzec Autobusowy)
11:09

Rzeszów (Dworzec Autobusowy) -> Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
12:25

Więcej szczegółów można uzyskać pod tym adresem: www.lla.com.pl

Firma Handlowo-Usługowa Zofia Dej

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka -> Rzeszów (Aleja Piłsudskiego przy Urzędzie Wojewódzkim.)
11:08[A1-6], 17:23[4-5], 19:13[7]

Rzeszów (Aleja Piłsudskiego przy Centrum Handlowym Ameryka) -> Port Lotniczy Rzeszów

Jasionka

8:23[A1-6], 16:28[4-5], 17:58[7]

Objaśnienia znaków i skrótów:

1-6: kursuje regularnie od poniedziałku do piątku

A: nie kursuje ani w niedziele ani w święta

4-5 :kursuje zarówno w czwartek i piątek

7: kursuje tylko w niedzielę

Przystanek dla komunikacji dalekobieżnej znajduje się przed terminalem pasażerskim.

Komunikacja miejska:

MPK RZESZÓW

Transport pomiędzy centrum Rzeszowa a Portem Lotniczym obsługiwany jest przez autobusy linii:

53 oraz 51

Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się pod Terminalem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bilety możliwe do nabycia u kierowcy.

Informacje o godzinach odjazdu dostępne na stronie www.mpk.rzeszow.pl, na tabliczkach przystankowych, informacji lotniska oraz poprzez witrynę/aplikację www.jakdojade.pl.

Witryny przewoźnika:

www.mpk.rzeszow.pl

Międzygminna Komunikacja Samochodowa

Autobusy linii 224 i 225  kursują pomiędzy Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, a centrum Rzeszowa.

Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się pod Terminalem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Bilety możliwe do nabycia u kierowcy.

Informacje o godzinach odjazdu dostępne na stronie www.zgpks.rzeszow.pl, na tabliczkach przystankowych, informacji lotniska oraz poprzez witrynę/aplikację www.jakdojade.pl.

SAMOCHÓD:

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zlokalizowany jest 10 km w kierunku na północ od Centrum Rzeszowa- dobra infrastruktura drogowa usprawni z pewnością dotarcie do portu lotniczego.

Dojazd z różnych kierunków jest możliwy w bardzo dogodnych warunkach komunikacyjnych. Port Lotniczy znajduje się w pobliżu następujących dróg krajowych:

nr 9  Rzeszów - Warszawa

nr19 Rzeszów – Lublin

W pobliżu lotniska ulokowany jest zjazd z autostrady A4 oraz drogi S19 co usprawnia dotarcie zarówno spoza miasta, jak i z centrum Rzeszowa

Parking:

Na lotnisku znajduje się parking przewidziany na 650 pojazdów samochodowych.
Parking jest bezpłatny i monitorowany.

W pobliżu znajdują się dwa duże parkingi strzeżone przeznaczone dla postojów długoterminowych.

Wypożyczenie samochodu:

Na poziomie 0 terminala pasażerskiego znajduje się szereg punktów oferujących wypożyczenie samochodu.

Ceny biletów:

MPK RZESZÓW

Ceny biletów: 4,00zł- normalny

2,00zł -ulgowy

Brak opłaty za bagaż.

Międzygminna Komunikacja Samochodowa

Ceny biletów: 3,50zł- bilet normalny

2,80zł- ulgowy


1,50zł- opłata za przewóz bagażu/zwierząt.

Rowery miejskie:

W Rzeszowie funkcjonuje sieć łatwo dostępnych rowerów miejskich, których wypożyczenie umożliwia sieć stacji rozlokowana po całym mieście.

W mieście rozlokowano ponad 20 stacji do wypożyczania rowerów, dostępne są one w sezonie od marca do końca listopada. Rejestracja, cennik, mapa stacji i dodatkowe informacje dostępne na stronie: http://www.rzeszow.roweres.pl

 

  • Zwiedzanie:
    Rynek wraz z zabytkowym ratuszem.
  • Kompleks Zamkowy Lubomirskich
  • Podziemna Trasa Turystyczna
  • Muzeum Dobranocek
  • Zespół Klasztorny o. Bernardynów
  • Pomnik Czynu Rewolucyjnego (znany w całej Polsce pomnik, kojarzący się oglądającym z żeńskimi genitaliami...)

 

 

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego. Jest jednym z największych ośrodków miejskich tego regionu kraju, leży nad rzeką Wisłok. Korzystne położenie miasta w regionie przygranicznym rozszerzonej Unii Europejskiej, bliskość południowej i wschodniej granicy państwa (odległość do granic ze Słowacją i Ukrainą wynosi niespełna 90 km) stanowią o znaczeniu miasta, jako ważnego węzła komunikacyjnego, sprzyjają rozwojowi handlu i turystyki. Zwiedzając Rzeszów warto wstąpić do barokowych kościołów i starej synagogi, obejść mury potężnego zamku Lubomirskich. Na niewielkiej starówce tętnią życiem liczne kawiarnie, a za sztandarowe miejsce w Rzeszowie uchodzi Restauracja Stary Browar Rzeszowski Restauracja z charakterem i niepowtarzalnym klimatem znajduje się przy rynku i cieszy się pochlebnymi opiniami nie tylko wśród mieszkańców Rzeszowa, ale również globtroterów zamieszczających swoje opinie w serwisie tripadvisor.

Szczególnie istotne dla wynajmujących samochód z Rzeszowa jest dogodność połączeń komunikacyjnych. Tu krzyżują się ważne trakty drogowe – międzynarodowa trasa E-40 Drezno-Kijów oraz drogi krajowe nr 9 i 19, umożliwiające najkrótsze połączenie krajów skandynawskich i nadbałtyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Przez Rzeszów prowadzi również magistrala kolejowa E-30 ze Wschodu na Zachód, mająca międzynarodowe znaczenie gospodarcze. Od listopada 2014 roku do Rzeszowa możemy dojechać długo oczekiwaną autostradą A4, a rok 2015 będzie szczególny dla kierowców, ponieważ po oddaniu ostatniego podkarpackiego odcinka autostrady A4 Rzeszów-Jarosław, będzie to jedyna w naszym kraju w pełni zakończona i przejezdna autostrada. Cała trasa A4, która biegnie od granicy z Niemcami do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej, miała być gotowa już w 2012 r., na piłkarskie Mistrzostwa Europy. Jednak z powodu m.in. problemów firm, które budowały podkarpackie odcinki tej trasy, nie udało się zrealizować tych planów. Jednak do końca 2015 roku cała trasa ma być już przejezdna.

Przemieszczając się po Rzeszowie samochodem musimy uważać na kilka miejsc, w których zazwyczaj tworzą się korki. Polecamy korzystanie z serwisów informacyjnych np. e-korki bądź też słuchanie Polskiego Radia Rzeszów (106,7 FM)( /), które pozwolą zaoszczędzić nasz czas. Wszyscy zmotoryzowani już niedługo powinni być również zadowoleni z największego przedsięwzięcia drogowego w historii miasta. W stolicy Podkarpacia pod koniec 2015 roku można będzie korzystać z najdłuższego mostu w Rzeszowie, będzie on łączył ulice Rzecha z Lubelską. Most i trasa dojazdowa do niego pozwolą dojechać ze wschodnich części miasta - w rejon osiedla Baranówki - bez konieczności wjazdu do centrum Rzeszowa.

Obecnie w Rzeszowie nie ma strefy płatnego parkowania. Opłaty za zaparkowanie pojazdów ponosi się tylko na wybranych parkingach komercyjnych, na przykład przy galeriach handlowych. W 2015 roku planowane jest wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Rzeszowie. Strefa płatnego parkowania została podzielona na dwie podstrefy. Parkowanie będzie płatne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, z tym, że postój nie będzie mógł być dłuższy niż 4 godziny. Ze wstępnych szacunków wynika, że za pierwszą godzinę parkowania w pierwszej strefie mielibyśmy zapłacić 2 zł 50 gr, za drugą 2 zł , za trzecią 3 zł, a za czwartą 2 zł. Dla drugiej strefy wybrano stawkę liniową, czyli za każdą godzinę trzeba płacić tyle samo – po 2 zł.

Wynajem aut w Rzeszowie na lotnisku Jasionka ma dla Państwa najlepszą ofertę wynajmu samochodów osobowych, dostawczych oraz busów 9 osobowych. W naszej ofercie znajdą Państwo samochody na wynajem wielu różnych marek, modeli oraz w różnych konfiguracjach. Oferujemy wynajem aut miejskich  (VW UP!, Ford KA, Nissan Micra), samochodów kompaktowych – klasy C (Skoda Rapid, Renault Fluence, Peugeot 301) oraz samochodów klasy premium (Audi A6, Volvo S80).

Nasze samochody są poddawane regularnym przeglądom, aby zawsze były w doskonałym stanie technicznym oraz w pełni przygotowane do drogi.

Każdy z wynajmów w naszej firmie spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów a wynika to z indywidualnego podejścia do każdego klienta i jego potrzeb.

Jeśli wynajmujesz samochód po raz pierwszy i pojawia się dużo pytań to zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią. Nasi konsultanci pomogą rozwiać wątpliwości i przyjmą rezerwację samochodu.

Skoda Rapid to model segmentu C (niższa klasa średnia) który w wersji liftback pojawił się w 2012 roku. W wersji sedan to samochód o rodzinnym charakterze z dużym bagażnikiem (510 litrów) oraz bardzo komfortowym wnętrzem dla 4 lub nawet 5 osób. Jest t kolejny praktyczny samochód od Skody który znajduje swoje miejsce pomiędzy modelem Fabii a Octavii. Mocną stroną samochodu jest jego układ kierowniczy oraz rozłożenie masy. Doskonale zachowuje się w zakrętach dając kierowcy poczucie pełnej kontroli. W przypadku tego samochodu stosunek ceny do jakości jest na najwyższym poziomie i można go porównać do Octavii z pierwszych lat produkcji.

 

VW UP! to model w segmencie A produkowany od 2011. Design tego "malucha" to prostota. Karoseria jest zwarta i daje uczucie solidności. Jest to tani samochód zatem od wykończenia nie można oczekiwać cudów. Wygodna pozycja za "kółkiem", dobra widoczność na zewnątrz. Dużo miejsca dla kierowy i pasażera mogą pozytywnie oczarować. Samochód jest dostępny z homologacją na 4 osoby. W miejskich warunkach sprawia się doskonale i co najważniejsze prosty silnik z doskonałym średnim spalaniem (max. 5l/100 km). Dobre zawieszenie tłumiące nierówności w stopniu zadowalającym i układ kierowniczy który w mieście pomaga na każdym kilometrze.

 

Lotnisko Rzeszów Jasionka

Jasionka 942, 36-002 Jasionka

+48 505 550 303

 

Zapraszamy do wynajmu samochodów w Rzeszowie Jasionce z RentCar.pl

Niestety, nic nie znaleziono

Zmień kryteria wyszukiwania