Wynajem auta Poznań Lotnisko Ławica

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najtańszy wynajem samochodu na lotnisku w Poznaniu tylko z RentCar.pl

Poznań- miasto położone w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Mianowane jako historyczna stolica Wielkopolski, a od 1999 roku jest siedzibą władz województwa wielkopolskiego. Istotną kwestią jest populacja miasta, gdzie z wynikiem 541 tyś mieszkańców, Poznań lokuje się na piątej pozycji w Polsce pod względem ludności, zaś pod względem powierzchni, zajmuje ósmą lokatę i szacuje 262 km2. Pozostając przy statystykach warto nadmienić, że Poznań jest czwartym co do najchętniej odwiedzanych przez turystów, miastem w kraju, a według rankingu z 2009 roku, organizowanego przez redakcje tygodnika "Przekrój", Poznań jest najlepszym do życia miastem w Polsce.

Pierwsze ślady obecności człowieka pojawiły się na terenach dzisiejszego Poznania około 8900 lat p.n.e. Korzystne położenie miasta miało bardzo dobry wpływ na jego rozwój, ochoczo więc sprowadzali się tam kupcy i rzemieślnicy z całego kraju. Co za tym idzie, w XIV wieku Poznań był jednym z kluczowych ośrodków rzemieślniczych i handlowych w Polsce. Historia Poznania jest nierozerwalnie związana z historią Polski, która jako kraj ma swoje korzenie właśnie w Wielkopolsce. Miasto było pierwszą rzeczywistą stolicą Polski, a jego nazwa jako jedynego miasta w Polsce występuje w tekście hymnu narodowego. Poznań był ośrodkiem stołecznym oraz religijnym stworzonego przez Piastów państwa, jak również był siedzibą władców Polski. Wrocław otrzymał prawa miejskie w 1253 roku, a rola miasta była znacząca, ponieważ posiadała prawo do uczestnictwa w wyborze króla. Stolica Wielkopolski była jednym z miast królewskich- w tutejszej katedrze znajdują się symboliczne groby pierwszych władców Polski- Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Poznań jest obecnie administracyjną stolicą Wielkopolski, co więcej to bardzo istotny ośrodek handlu, przemysłu a także logistyki i turystyki. Organizowane są tu Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są jedną z najstarszych i największych imprez wystawienniczych w Europie, które znane wszystkim co roku przyciągają ponad pół miliona odwiedzających. Pod względem kulturowym Poznań nie próżnuje, znajduje się tu jedyne w Polsce, Muzeum Ratownictwa Kolejowego. Poznań jest uznawany za muzyczną stolicę Polski a to miano głównie zawdzięcza działającym tu chórom chłopięcym i męskim, oraz organizowanym co 5 lat konkursom skrzypcowym i lutniczym im. Henryka Wieniawskiego. Swoje miejsce ma tu także opera i Polski Teatr Tańca, liczne kina, Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego oraz ponad 40 galerii sztuki. Jako ciekawostkę warto dodać, że Poznań to miejsce narodzin wielu znanych artystów takich jak np. Anna Jantar.

Poznań to także wielki ośrodek akademicki i naukowy, gdzie w 28 szkołach wyższych swoją naukę odbywa blisko 128tyś osób. Funkcjonuje tutaj m.in.: Uniwersytet Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska oraz bardzo ceniony w Polsce i Europie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród studentów z innych krajów. W rejonie miasta działa również 18 placówek naukowo-badawczych Polskiej Akademii Nauk, w których trudni się ponad tysiąc pracowników. Należą do nich m.in.: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN wraz z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, Instytut Genetyki Człowieka PAN, Instytut Fizyki Molekularnej PAN, Instytut Genetyki Roślin PAN, czy Centrum Badań Kosmicznych PAN z towarzyszącym mu Obserwatorium Astro-geodynamicznym w Borówcu.

 

Poznań na mapie Polski

 

 

Dojazd do Poznania

  • Samolotem- Port Lotniczy Poznań-Ławica ul. Bukowska 285
  • Samolotem- Port lotniczy Bydgoszcz, a później autobusem (PolskiBus.com), taxi, pociągiem lub popularnym BlaBlaCar'em.
  • Pociągiem- Dworzec PKP Poznań Główny ul. Dworcowa 2
  • Autobusem- Dworzec Autobusowy PKS ul.Matyi 2

Dojazd pociągiem do Poznania

Poznań jest bardzo dobrze rozwinięty pod względem transportu kolejowego a z dworca głównego PKP z łatwością dotrzemy do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia lecz to tylko niektóre z najważniejszych linii. PKP Intercity obsługują główne szlaki międzymiastowe oraz regionalne.

 

Jak dojechać do lotniska?

Port lotniczy zlokalizowany jest przy ulicy Bukowskiej 285 na trasie wojewódzkiej 307- odległość do centrum Poznania wynosi około siedmiu kilometrów.

Kierując się w stronę Świecka, należy skręcić w prawo w obrębie węzła drogowego Poznań Zachód- następnie należy kierować się drogą ekspresową S-11 do drogi wojewódzkiej 307- w ten sposób najłatwiej można dojechać do portu lotniczego.

Również z kierunku zachodniego dojazd jest bardzo łatwy- wystarczy kierować się na Warszawę, skręcić w lewo na węźle Poznań Zachód, następnie jechać drogą S-11 i finalnie skręcić na drogę nr307 skąd możliwy będzie zjazd na lotnisko.

 

Strefa płatnego parkowania w Poznaniu

Parkingi w ścisłym centrum to strefa płatnego parkowania obowiązująca w godzinach 8.00-18.00, dokładny opis znajdą Państwo tutaj. Parkingi są podzielone na trzy podstrefy A,B,C, gdzie opłaty za pierwszą godzinę wynoszą: w A- 3zł, B-2,80zł, C-2,00zł.

Podróżując po stolicy Wielkopolski warto wiedzieć gdzie można natrafić na korki. Głównie to ścisłe centrum a dokładniej wszystkie mosty od 7-18 są zakorkowane oraz ulice w ścisłym centrum czyli ul.Garbary, ul.Jadwigi oraz ul. Głogowska. Dla wszystkich przyjeżdżających z kierunku Wrocław/Katowice i wynajmujących samochód oraz nie znających miasta i nie lubiących korków polecamy zostawienie samochodu przy centrum handlowym M1 na Franowie i podróż tramwajem do centrum. (podróż trwa ok. 15 minut do rynku). Z doświadczenia wiemy, iż tramwaje to najszybszy i najwygodniejszy sposób komunikacji w Poznaniu

 

 

Co warto zobaczyć w Poznaniu?