Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Kraków Balice

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Szukasz taniego wynajmu samochodu na lotnisku Kraków Balice?

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Gorąco polecamy wynajem odkurzaczy piorących Kraków

Rent4drive
Wynajem samochodu Renault CLIO

Renault CLIO

od   93,00 zł

MDM CARS
Wynajem samochodu Dacia SANDERO

Dacia SANDERO

od   66,00 zł

MDM CARS
Wynajem samochodu Ford FOCUS

Ford FOCUS

od   89,00 zł

Kontakt

RentCar Solutions Sp. z o.o.

tel: +48 505 550 303

Adres:

ul. Władysława Syrokomli 12

30-102 Kraków

woj. małopolskie

Kraków, Lotnisko Kraków Balice

„Kraków (z łac. Cracovia, z niem. Krakau) jest to miasto położone na południu Polski nad rzeką Wisłą. Drugie pod względem liczby ludności oraz powierzchni miasto w Polsce. Stolica Małopolski oraz jedno z największych skupisk uczelni wyższych. Tutaj prym wiodą uczelnie takie jak Uniwersytet Jagielloński (ponad 45 tys. studentów) i Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica (ponad 33 tys. studentów). Liczbę studentów razem szacuje się na ponad 200 tysięcy co przy liczbie mieszkańców wynoszącej ponad 700 tysięcy stanowi ponad 25%!

Chcesz dojechać z lotniska Balice do Katowic? Szukasz sprawdzonego przewoźnika w dobrej cenie? Zapraszamy do skorzystania z oferty ZlapAuto.pl - Cennik -  http://zlapauto.pl/cennik/

Pierwsi osadnicy w mieście pojawili się ok 200 tys lat p.n.e., ale dopiero XI wiek, kiedy Kazimierz Odnowiciel przeniósł tu stolicę z Gniezna, stał się oczątkiem Krakowa jako najważniejszego ośrodka handlu, kultury oraz nauki.

Największy rozkwit miasta przypada na XIV wiek kiedy to Kazimierz Wielki założył Akademię Krakowską, która w niedługim czasie mogła się pochwalić rangą jednej z najlepszych uczelni w Europie.

Rozwój sztuki to przede wszystkim zasługa takich artystów jak Wit Stwosz, ale również Stanisław Wyspiański, Jan Matejko, Tadeusz Boy-Żeleński czy Adam Asnyk. Do najważniejszych zabytków można zaliczyć Kaplicę Zygmuntowską, ołtarz Wita Stwosza w oraz wiele innych obiektów sakralnych. Wawel, Sukiennice, Rynek to tylko niektóre z tych wartych obejrzenia.

Kryzys rozwoju miasta zaczął się w 1596 roku kiedy to Zygmunt II Waza przeniósł stolice Polski z Krakowa do Warszawy. Ta zmiana zapoczątkowała spadek prestiżu miasta. Kolejnym elementem, który wpłynął na spadek ważności miasta były epidemie takich chorób jak dżuma, potem najazd Szwedów w 1655 i rozbiory Polski.

Historia Portu Lotniczego Kraków Balice

Historia od Czyżyn aż do Lotniska Balice została opisana tutaj zapraszamy

Aktualnie

Dzięki doskonałej sieci połączeń drogowych, stolica Małopolski umożliwia mobilność między takimi miejscami jak Katowice (A4), Wrocław (A4) czy Warszawa. A dzięki drugiemu co do wielkości lotnisku - Kraków Balice stanowi doskonały punkt początkowy do podróży między miastami polski oraz europejskimi. Wynajem samochodów to również dobre rozwiązanie komunikacyjne. Za ośrednictwem naszego serwisu możecie Państwo wypożyczyć auto.

Miasto jest dziś przede wszystkim ośrodkiem naukowym, jak również usługowym dla takich z branży IT oraz lotnictwa i motoryzacji. Silne zaplecze naukowe szkolące specjalistów daje możliwości takim firmom jak Rolls Royce, IBM, Microsoft, Google i wielu innym.

 

Dojazd na lotnisko

Podróż do Balic można odbyć:

Pociągiem ze stacji Dworzec Główny, czas przejazdu to ok. 30 minut

Autobusem komunikacji miejskiej z Dworca lub innego przystanku. Dojazd odbywa się autobusami linii

Koszt przejazdu to 4 zł bilet normalny lub 2 zł bilet ulgowy.

Autobusem lub minibusem komunikacji dalekobieżnej. Poniżej lista przewoźników oraz linki do rozkładów jazdy

 

Przystanek linii dalekobieżnych znajduje się w zatoczce linii MPK (Miejskiej Komunikacji)

 

Wynajem samochodu na lotnisku Balice

Na lotnisku oraz w mieście Kraków działa duża liczba wypożyczalni samochodów, które umożliwiają one szybki wynajem samochodów bez zbędnych formalności. Auta można odbierać w głównych punktach miasta (Dworzec PKP, Dworzec MDA, Lotnisko Balice) jak również w opcji "door to door" (czyli w opcji podstawienia pod wskazany adres).

Każda wypożyczalnia samochodów posiada indywidualne warunki obsługi, dlatego przed każdym skorzystaniem z usługi polecamy zapoznanie się z kilkoma najważniejszymi informacjami o procedurze rent a car. Informacje te można znaleźć tutaj.

 

Strefa płatnego parkowania Kraków

WAŻNE

W Krakowie, w ścisłym jego centrum, znajduje się strefa zamknięta czyli taka gdzie poruszać mogą się tylko TAXI, pojazdy komunikacji miejskiej oraz osoby posiadające specjalne zezwolenia. Wjazd bez zezwolenia może się skończyć mandatem dla nieposiadających zezwoleń.

W ścisłym centrum miasta działa strefa płatnego parkowania. Opłatę można uiścić w parkomacie gotówką (monetami).

Koszt postoju wynosi:

- za pierwszą godz.: 3,00 zł

- za drugą godz.: 3,50 zł

- za trzecią godz.: 4,10 zł

- za czwartą i kolejne godz: 3,00 zł

Minimalna opłata wynosi 1,00 zł

więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj

 

 

Połączenie transportowe

Kraków położony jest w niedalekiej odległości od 2 portów lotniczych: Balice ok 20 km, Katowice Pyrzowice (4 port w Polsce) ok. 80 km. Dzięki takiemu położeniu możliwe jest łatwe dotarcie do stolicy Małopolski. Dojazd do Katowic minibusem to ok 1h 15min.

 

Pociągi do Krakowa (stacja Dworzec Główny)

Stolica Małopolski jest ważnym węzłem w polskiej sieci transportu kolejowego. Głównym przewoźnikiem jest PKP/ PKP Intercity. PKP prowadzi szereg ważnych połączeń kolejowych, na przykład do Katowic, Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz międzynarodowych do Berlina oraz Wiednia.

Dworzec kolejowy jest tutaj połączony z dworcem autobusów miejskich. Dworzec jest również połączony z galerią handlową w której znajduje się duża liczba sklepów, restauracji i innych obiektów usługowych, takich jak toalety, kasy i wypożyczalnia samochodów.

 

Dojazd do dworca

Do dworca głównego można dojechać komunikacją miejską. Autobusy oraz tramwaje to główne środki transportu miejskiego w stolicy Małopolski. Większość linii zaczyna lub kończy swój bieg na dworcu autobusowym lub w jego niedalekiej odległości. Polecamy też wynajem samochodów - dla wygodnej jazdy po mieście i okolicach.

 

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Najwięksi dostawcy autobusów dalekobieżnych z połączeń do i z Katowic są regionalne PKSy, minibusy lokalnych operatorów oraz coraz mocniej widoczny Polski Bus oraz inne mniejsze firmy zajmujące się transportem na trasach powyżej 50 km. Dworzec autobusowy to również minibusy kursujące do stolicy polskich gór czyli Zakopanego. Wypożyczalnia samochodów to rozwiązanie dla osób, które chcą podróżować szybko, niezależnie i bez przesiadek.

 

Komunikacja miejska

Autobusy i tramwaje w stolicy Małopolski obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. Ceny biletów

 

Ceny biletów

Studentom oraz uczniom przysługują zniżki na przejazdy wynoszące 50%.

 

Rowery w Krakowie

Stolica Małopolski słynie z rowerów, a to za sprawą doskonałej sieci dróg rowerowych oraz dzięki dużej liczbie studentów. Stojaki dla rowerów, wypożyczalnia rowerów miejskich oraz inne udogodnienia sprawiają ze komunikacja rowerowa jest najbardziej efektywnym sposobem na podróżowanie po centrum miasta.

Jazda taksówkami

Najlepiej skorzystać z aplikacji takich jak ZlapTaxi lub zamówić TAXI telefonicznie. W innym wypadku taxi z drogi na pewno będzie droższe. Ceny w zależności od stref oraz godzin pracy powinny wyglądać jak poniżej:

Cena startowa wynosi zazwyczaj 5,00 zł

Cena za każdy przejechany kilometr to około 2 zł

 

Na piechotę

Ścisłe centrum miasta jest zamknięte dla ruchu. Zatem rynek oraz wszystkie okoliczne uliczki wolne są od spalin dzięki temu spacer nad Wisłę czy zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu to tylko niektóre z wycieczek, które najlepiej odbyć na piechotę.

Zwiedzanie Krakowa

Dla każdego, kto planuje odwiedzenie stolicy Małopolski przygotowaliśmy listę miejsc, które trzeba zobaczyć. Jako pierwsza stolica Polski, miasto może pochwalić się znaczną liczbą zabytków, obiektów sakralnych oraz innych historycznych miejsc. Warto zobaczyć przede wszystkim: