Wynajem samochodów w Krakowie

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Oferta na wynajem samochodów z najlepszych wypożyczalni w Krakowie.

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   149,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

RentCar Sp. z o.o.

tel: 533 100 660; 533 100 880

e-mail: biuro@rentcar.pl

Adres:

ul. Władysława Syrokomli 12

30-102 Kraków

woj. małopolskie

Kraków

 

Kraków (z łac. Cracovia, z niem. Krakau) jest miastem, które pełniło funkcję pierwszej stolicy Polski. Położone na południu Polski i co bardzo ważne miasto nad rzeką Wisłą. Jest to drugie miasto biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców oraz powierzchnię. Największe miasto Małopolski oraz jedno z najważniejszych miast na edukacyjnej mapie Polski. Najważniejsze z uczelni to Uniwersytet Jagielloński (ponad 45 tys. studentów) i Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica (ponad 33 tys. studentów). Studenci (ponad 200 tys) stanowią ponad 20% mieszkańców Krakowa.

 

Kraków to jedno z najstarszych, najbardziej rozpoznawalnych miast Polski w Europie oraz na świecie. Rocznie odwiedza je ok. 10 mln turystów!

Historia miasta a raczej osady sięga wstecz 200 tys lat p.n.e. jednak prawdziwy rozwój wiąże się z XI wiekiem kiedy Kazimierz Odnowiciel przeniósł stolicę Polski z Gniezna do Krakowa. Stało się to początkiem rozwoju Krakowa jako najważniejszego ośrodka wymiany handlowej, kultury oraz nauki i sztuki.

Kazimierz Wielki zakładając Akademię Krakowską sprawił, że miasto stało się również jednym z najważniejszych miast na mapie edukacji w Europie.

Szuta i kultura w Krakowie

Artyści tacy jak Wit Stwosz, Stanisław Wyspiański, Jan Matejko, Tadeusz Boy-Żeleński czy Adam Asnyk to tylko niektórzy z twórców związanych z Krakowem. Najciekawsze z zabytków to Kaplica Zygmuntowska, ołtarz Wita Stwosza i inne obiekty sztuki sakralnej. Stolica państwa jaką przez prawie 5 wieków był Kraków doprowadziła do powstania takich zabytków jak Wawel, Sukiennice, Krakowski Rynek i wiele innych.

1596 rok to początek końca Krakowa jako najważniejszego miasta w Polsce. Zygmunt II Waza przenosząc stolicę Polski z Krakowa do Warszawy sprawił, że ranga Krakowa zaczęła maleć. Kolejnymi elementami, które miały wpływ na miasto Kraków były epidemie np. dżumy, a następnie najazd Szwedów w 1655 i rozbiory Polski.

Kraków dziś

Kraków za sprawą rozbudowanej sieci drogowych połączeń umożliwia mobilność i dojazd do takich miast jak Katowice (A4), Rzeszów (A4,) Wrocław (A4) i stolica Polski - Warszawa. A drugie co do wielkości lotnisko w Polsce - Kraków Balice zapewnia łączność z całą Europą oraz całym światem.

Turystyka, branża IT, lotnictwo i motoryzacja to najsilniejsze elementy krakowskiej gospodarki. Silnie rozwinięte uczelnie wyższe z doskonałą bazą naukową daje możliwość aby w Krakowie powstały centra rozwojowe takich firm jak IBM, Microsoft, Google, Rolls Royce itp.

 

 

Położenie Krakowa na mapie Polski

 

Jak dojechać na lotnisko Kraków Balice

Jak dojechać na lotnisko Kraków Balice?

Na lotnisko można dojechać komunikację miejską, TAXI lub pociągiem. Poniżej kilka dodatkowych informacji na ten temat.

Pociąg z Krakowa ze stacji Dworzec Główny, czas przejazdu to ok. 30 minut

Autobusem komunikacji miejskiej:

Koszt przejazdu komunikację publiczną to 4 zł bilet normalny lub 2 zł bilet ulgowy. Bilet można kupić w automacie w każdym z autobusów.

Komunikacja dalekobieżna. Lista przewoźników oraz linki do rozkładów jazdy poniżej:

Autobusy w/w operatorów zatrzymują się w zatoczce linii MPK (Miejskiej Komunikacji)

 

Jak tanio wynająć samochód w Krakowie?

Naszym klientów mamy do zaoferowania samochody na wynajem wszystkich klas. Dzięki temu możemy spełnić potrzeby naszych nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie każdy z klientów znajdzie odpowiedni samochodów dla siebie.

Samochody można wynajmować w głównych punktach miasta (Dworzec PKP, Dworzec MDA, Lotnisko Kraków Balice) jak również w opcji "door to door" w której samochody podstawiane są pod wskazany adres.

W czasie wynajmu samochodu powinno się kierować kilkoma ważnymi zasadami. Poznanie tych zasad gwarantuje łatwy i szybki wynajem samochodu bez zbędnych formalności. Wszystko na temat wynajmu można znaleźć tutaj.

 

Strefa płatnego parkowania w Krakowie

WAŻNE

W ścisłym centrum miasta Kraków znajduje się strefa ruchy dostępna tylko dla TAXI, komunikacji publicznej oraz mieszkańców. W przypadku wjazdu bez posiadania specjalnego zezwolenia kierowcy grozi mandat.

Koszt parkowania w Krakowie wynosi odpowiednio:

- za pierwszą godz.: 3,00 zł

- za drugą godz.: 3,50 zł

- za trzecią godz.: 4,10 zł

- za czwartą i kolejne godz: 3,00 zł

Minimalna opłata to 1,00 zł

więcej informacji tutaj

 

 

Drogi, kolej itp.

Miasto jest położone w niedalekiej odległości od 2 lotnisk: Kraków Balice ok. 20 km, Katowice Pyrzowice (4 port w Polsce) ok. 80 km. Za sprawą takiej lokalizacji Kraków jest miastem, do którego można łatwo dotrzeć z każdego miejsca na świecie.

 

Transport koleją w Krakowie (stacja Dworzec Główny)

Miasto to ważny węzeł komunikacji w Polskiej sieci kolejowej. Przewoźnikiem jest PKP oraz PKP Intercity. Połączenia kolejowe do Katowic, Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz do takich destynacji międzynarodowych jak Berlin czy Wiedeń.

Dworzec kolejowy w Krakowie jest połączony z dworcem autobusowym oraz galerią handlową. Znajdują się tu punkty usługowe, sklepy oraz wypożyczalnie samochodów.

 

Dojazd na dworzec

Komunikacja miejska w Krakowie to głównie autobusy oraz tramwaje. Sitka połączeń gwarantuje doskonałą przepustowość oraz możliwość szybkiego dotarcia do celu. .

 

MDA Kraków czyli dworzec autobusów dalekobieżnych

MDA Kraków znajdujący się w tylnej części dworca zapewnia dojazd do takich miast jak Zakopane, Nowa Sól, Oświęcim, Katowice, Warszawa i innych. Operatorzy to m.in. Polski Bus, Neo Bus i duża liczba minibusów świadczących usługi komunikacyjne na terenie Małopolski.

 

MPK Kraków

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie obsługuje autobusy oraz tramwaje. Autobusy i tramwaje nie tylko łączą różne dzielnice Krakowa.

 

MPK KRAKÓW

Rozkład autobusów, ceny biletów i inne ważne informacje

Studentom oraz uczniom przysługują zniżki na przejazdy wynoszące 50%.

 

Kraków - rowerowa stolica Polski

Duża liczba studentów jak również silnie rozbudowana infrastruktura rowerowa to elementy sprzyjające rozwojowi "komunikacji rowerowej" w Krakowie.

TAXI w Krakowie

Aplikacje takie jak "Złap Taxi" to najlepszy sposób na tanie podróżowanie po Krakowie :

Cena startowa wynosi ok. 5,00 zł

Cena za każdy przejechany kilometr to ok. 2 zł

 

Kraków na piechotę

Ścisłe centrum to doskonałe miejsce dla turystyki pieszej. Niedalekie odległości między kluczowymi zabytkami sprawiają, że można w łatwy i przyjemny sposób odwiedzić najważniejsze z nich.

 

Zwiedzanie Krakowa

Kraków to ogromna liczba zabytków oraz miejsc, które warto odwiedzić. Poniżej lista kilku z nich, godnych obejrzenia:

Mycie elewacji, szyb na wysokościach.

Odzyskiwanie danych Kraków.