Katowice Pyrzowice - Lotnisko

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Sprawdź ofertę samochodów na wynajem na lotnisku Katowice Pyrzowice.

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda FABIA

Skoda FABIA

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda FABIA

Skoda FABIA

od   62,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Mini Countryman

Mini Countryman

od   69,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota COROLLA 

Toyota COROLLA 

od   119,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   147,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Lexus NX

Lexus NX

od   184,00 zł

Masz pytania? Zadzwoń  +48 505 550 303

Katowice Pyrzowice Lotnisko

To największe międzynarodowe lotnisko znajdujące się w odleglości ok 40km od Katowic.

Oddział Katowice Pyrzowice, Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Katowice Rent a car

Punkt odbioru Lotnisko

Katowice Pyrzowice

e-mail: biuro@rentcar.pl

Adres:

ul. Wolności 90

Lotnisko Pyrzowice

woj. śląskie

Chcesz dojechać z lotniska Pyrzowice do Katowic? Szukasz sprawdzonego przewoźnika TAXI, w dobrej cenie? Zapraszamy do skorzystania z oferty ZlapAuto.pl - Cennik -  http://zlapauto.pl/cennik/

Podróż do Katowic

Podróż do Katowic można odbyć:

Samolotem - Lotnisko Katowice - Pyrzowice ul. Wolności 90, Ożarowice

Pociągiem - Główna stacja PKP Katowice, Katowice, Plac Szewczyka 1

Autobusem - Dworzec PKS, Katowice, Plac Ks. Piotra Skargi

Dojazd do Katowic

Katowice są głównym węzłem komunikacyjnym na Górnym Śląsku. W związku z tym, istnieje wiele sposobów dotarcia do największego miasta Śląska. Tanie loty do lotniska Katowice Pyrzowice (KTW), które obsługuje linie WizzAir, Ryanair, Lot, Lufthansa oraz wiele innych.

Katowice Pyrzowice jest czwartym co do wielkości port lotniczy w Polsce i jest używany rocznie około 3 mln pasażerów. Istnieją połączenia lotnicze w kierunku krajów europejskich, Azji oraz wewnętrzne.

Wynajem samochodu

W Katowicach działa duża liczba lokalnych wypożyczalni samochodów, które umożliwiają szybki wynajem aut bez zbędnych formalności. Samochody są dostępne w opcji "door to door" (czyli w opcji podstawienia pod wskazany adres) lub w głównych lokalizacjach takich jak Lotnisko Katowice Pyrzowice lub Dworzec PKP Katowice.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut.

Strefa płatnego parkowania Katowice

W ścisłym centrum Katowic działa strefa płatnego parkowania. Opłatę można uiścić w parkomacie gotówką (monetami). Koszt postoju 1 h wynosi 2 zł.

Połączenie transportowe

Pomiędzy lotniskiem Pyrzowice i centrum Katowic, istnieją różne połączenia autobusowe, takie jak: KZK GOP – Linia Lotnisko, Pyrzowice Express oraz Matuszek. Linie te obsługują połączenie Katowice Pyrzowice <-> Dworzec PKP. Postój taksówek lotniskowych znajduje się przed terminalem C. Do centrum miasta (jako przykład do głównego dworca kolejowego w Katowicach) dojazd trwa ok. 35 minut i kosztuje około 40-50 €. Własnym samochodem do lotniska można dotrzeć drogą krajową E75 (Katowice <-> Warszawa) i drogą S1 lub autostradą A2 z kierunku Gliwice a potem drogą ekspresową S1 prowadzącą bezpośrednio do lotniska.

Drugi co do wielkości lotnisko w Polsce czyli port lotniczy Kraków Balice znajduje się w odległości ok 70 km od centrum Katowic. Dojazd autostradą zajmuje ok. 50 minut.

Pociągi do Katowic (stacja Dworzec Główny)

Katowice jest ważnym węzłem w polskiej sieci kolejowej. Głównym przewoźnikiem jest PKP oraz lokalnie Koleje Śląskie. PKP prowadzi szereg ważnych połączeń kolejowych, na przykład do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz międzynarodowych do Berlina oraz Wiednia.

W Katowicach istnieje kilka głównych dworców kolejowych, z których jeden jest największy – Dworzec Główny w Katowicach. Po remoncie został na nowo otwarty w 2013 roku i obsługuje pociągi regionalne jak i pociągach dalekobieżne. W sumie znajduje się 8 torów kolejowych. Dworzec kolejowy jest połączony z podziemnym dworcem autobusów miejskich MZK GOP. Dworzec jest również połączony z galerią handlową w której znajduje się duża liczba sklepów, restauracji i innych obiektów usługowych, takich jak toalety, kasy i wypożyczalnie samochodów. Stacja jest centralnym punktem w śląskiej sieci kolejowej.

Dojazd do dworca

Do dworca głównego można dojechać komunikacją miejską. Autobusy oraz tramwaje to główne środki transportu miejskiego w Katowicach.Większość linii zaczyna lub kończy swój bieg na podziemnym dworcu autobusowym.

Ze stanowiska 10 odjeżdża autobus linii Katowice Lotnisko. Taksówki mają swoje postoje przed dworcem przy ulicy Młyńskiej lub na placu Andrzeja. Własnym samochodem, są też różne możliwości dojazdu. Centrum otwarte jest dla ruchu samochodowego a parkingi kosztują za pierwszą godzinę 2 zł.

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Najwięksi dostawcy autobusów dalekobieżnych z połączeń do i z Katowic są regionalne PKSy oraz coraz mocniej widoczny Polski Bus oraz inne mniejsze firmy zajmujące się transportem na trasach powyżej 50 km. Także Euro Lines jest jednym z przewoźników, którzy korzystają z tego dworca autobusowego na wielu trasach międzynarodowych.

W Katowicach oraz na Śląsku, istnieją różne sposoby, aby dostać się z jednego punktu do drugiego. Oprócz transportu samochodowego bardzo popularny jest transport publiczny.

Komunikacja miejska na Śląsku

Zarząd Transportu Miejskiego w Katowicach (KZK GOP) obsługuje autobusy oraz tramwaje. Autobusy i tramwaje nie tylko łączą różne dzielnice Katowic ale również pozwalają na dojazd do miast takich jak Chorzów, Bytom, Siemianowice Śląskie, Gliwice oraz wiele innych.

KZK GOP

Opłaty za przejazd jednorazowy

1. W granicach jednego miasta (gminy) lub przez 15 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 3,2 zł

2. W granicach dwóch, sąsiadujących miast (gmin) lub przez 30 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 3,8 zł

3. W granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez godzinę od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 4,8 zł

Bilety na okaziciela

1. 24-godzinny: 18 zł ulgowy 9 zł

2. 48-godzinny: 28 zł ulgowy 14 zł

3. 5-dniowy: 44 zł ulgowy 22 zł

4. 7-dniowy: 50 zł ulgowy 25 zł

5. 14-dniowy: 88 zł ulgowy 44 zł

6. miesięczny: 174 zł ulgowy 87 zł

Studentom oraz uczniom przysługują zniżki na przejazdy wynoszące 50%.

W weekendy oraz w nocy kursują również linie nocne oznaczone literką N.

Rowery w Katowicach

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna w Katowicach. Jest to również ze względu na doskonałą ciągle rozwijającą się sieć ścieżek rowerowych. Wraz wiele ulic uruchomić trasy, w większości nawet w obu kierunkach

Jazda taksówkami w Katowicach

Najlepiej skorzystać z aplikacji takich jak ZlapTaxi lub zamówić TAXI telefonicznie. W innym wypadku taxi z drogi na pewno będzie droższe. Ceny w zależności od stref oraz godzin pracy powinny wyglądać jak poniżej:

Cena bazowa jest zazwyczaj 5,00 zł

Cena za każdy przejechany kilometr to około 2 zł

Na piechotę po Katowicach

Ci, którzy chcą zwiedzić Katowice na piechotę, mają czasem duże odległości do pokonania, ale spacer po mieście pozwala cieszyć się atmosferą. W centrum jest kilka obszarów, które zostały zgłoszone do strefy tylko dla pieszych, gdzie nie mogą poruszać się samochody.

 

Położenie Katowic na mapie Polski

 

Zwiedzanie Katowic

Dla każdego kto planuje odwiedzenie Katowic przygotowaliśmy szereg miejsc,które trzeba zobaczyć. Gdyż Katowice jako stolica Górnego Śląska dają możliwość poznania nie tylko miasta lecz również innych miast znajdujących się w niedalekiej odległości. Wynajem auta na 2-3 dni lub skorzystanie z transportu publicznego pozwoli na odwiedzenie takich miejsc jak:

Zapraszamy również do odwiedzenia Nowo powstałego rynku w Katowicach oraz innych miejsc w samym centrum Katowic takich jak Spodek czy liczne kościoły czy pomniki historyczne.

  • Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

  • Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu

  • Muzeum Śląskiego w Katowicach

  • Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

  • Zwiedzanie miasta Bytom

  • Dąbrowa Górnicza - kraina jezior na Śląsku

  • Kraków - pierwsza stolica Polski

Aktualności w Pyrzowicach na lotnisku Katowice Pyrzowice

Lotnisko Katowice pyrzowice ostatnimi laty przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Powstanie nowego terminala C i próba odprawienia 3 milionów pasażerów w 2015 roku.

  • Remont i rozbudowa lotniska.

 

Wynajem samochodu Pyrzowice: najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje wynajem auta w Pyrzowicach?

Wynajem samochodu w mieście Pyrzowice w wypożyczalniach samochodów na lotnisku średnio kosztuje 79 zł za dzień dla klasy samochodów C czyli np. Kia Ceed, Ford Focus.

Jakie są najczęściej wynajmowane auta w mieście Pyrzowice na lotnisku Katowice?

Dla klasy mini są to Toyota Aygo oraz Volkswagen UP, dla klasy kompaktowej (średniej) są to Kia Ceed, Toyota Corolla oraz Opel Astra. W klasie D najczęściej klienci wybierają Toyotę Avensis oraz VW Passat.

Jak najtaniej wynająć auto w na lotnisku Katowice Pyrzowice?

Wystarczy zarezerwować samochód minimum 10 dni przed odbiorem. Najtaniej samochód odebrać z Lotniska Katowice Pyrzowice w godzinach pracy biura czyli między 7:00 a 19:00.

Czy wypożyczalnia RentCar.pl oferuje swoje samochody w punkcie na lotnisku Lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW)?

TAK.

Jak w Pyrzowicach wynajmę samochód najtaniej?

Najtańsze oferty najmu dotyczą klasy B. I jeśli chcemy wynająć samochody najtaniej to najlepiej jest dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Na min 14 dni przed planowanym odbiorem. Samochody są dostępne z lotniska a ich odbiór nastąpi w terminalu przylotów.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu np. Toyota Yaris, Kia Rio, Renault Clio w mieście Pyrzowice?

Wynajem samochodu tej klasy to koszt średnio 49 zł/ dobę.

Jaka jest cena wynajmu najtańszych aut w mieście Pyrzowice?

Najmniejsze auta np. Toyota Aygo to średni koszt od 39 zł dziennie.

Ile kosztuje wynajem samochodu klasy kompaktowej np. Skoda Octavia w mieście Pyrzowice?

Wynajem Skody Octavii, Toyoty Corolla czy Kia Ceed to średnia cena 89 zł dziennie.

Pyrzowice: Które miejsce wypożyczenia samochodu jest najpopularniejsze?

W Pyrzowicach na lotnisku swoją ofertę ma ponad 10 wypożyczalni samochodów. Jedną z nich jest RentCar.pl.