Katowice Pyrzowice - Lotnisko

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najlepsze wypożyczalnie samochodów w jednym miejscu, wybierz ofertę najmu auta najlepszą dla Ciebie!

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   85,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   85,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   99,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   99,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu BMW X4

BMW X4

od   290,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Nissan QASHQAI

Nissan QASHQAI

od   189,00 zł

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 

+48 505 550 303

 

RentCar Solutions Sp. z o.o.

Adres:

al. Korfantego 51/41

40-161 Katowice

woj. śląskie

 

Partnerzy wypożyczalni RentCar.pl w Katowicach

 

Yourcar wypożyczalnia samochodów Rent Car Katowice Transporters rent a car Poltrans 24 wynajem aut Noma2 Rent a Car Audi VW Skoda Jolcar rent a car Etna car

Wymiana opon Katowice - Wymiana opon Katowice Wymiana-Opon-Katowice.pl

 

Katowice

Katowice (z niem. Kattowitz) – największe miasto Górnego Śląska na prawach powiatu. Stolica górnego Śląska znajduje się w południowej części Polski na Wyżynie Śląskiej. Miasto jest siedzibą władz wojewódzkich oraz głównym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największym z pośród ponad 20 miast śląska.

Miasto powstało pod koniec XVI wieku i było ośrodkiem rolniczo kuźniczym. Dopiero rozwój sieci kolejowej w XIX wieku pozwolił na dynamiczny rozwój przemysłu. Prawa miejskie miasto otrzymało w 1865 roku. Miasto liczy ponad 350 tysięcy mieszkańców i znajduje się na liście 10 największych miast w Polski. Dzięki doskonale połączonej sieci komunikacyjnej miast Górnego Śląska Katowic jako stolica GOP-u jest stolicą jednej z największych aglomeracji w Polsce.

Katowice znajdują się na drodze najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Przez Katowic przechodzą autostrady A4 oraz A2 oraz główne linie kolejowe pn-pd. Miasto położone jest między Krakowem oraz Wrocławiem.

Katowice, Śląsk są przede wszystkim znane z powodu kopalni węgla kamiennego, których siedziby znajdują się w większości w Katowicach a same kopalnie znajdują się w miastach leżących w okolicach Górnego Śląska.

Katowice ostatnimi latami stały się również znaczącym ośrodkiem naukowym a to przede wszystkim dzięki Akademii Medycznej, Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytetowi Śląskiemu. Coraz większą liczbę mieszkańców Katowic stanowią studenci, którzy dają możliwość rozwoju firmą świadczący usługi takim jak PwC czy IBM.

Awaryjne odpalanie samochodu Katowice, Pyrzowice

Dane statystyczne

Data założenia: XVI wiek

Powierzchnia: 164,64 km²

Ludność: 301 834 (dane z 2014 rok)

 

Położenie Katowic na mapie Polski

 

Podróż do Katowic

Podróż do Katowic można odbyć:

Samolotem - Lotnisko Katowice - Pyrzowice ul. Wolności 90, Ożarowice

Pociągiem - Główna stacja PKP Katowice, Katowice, Plac Szewczyka 1

Autobusem - Dworzec PKS, Katowice, Plac Ks. Piotra Skargi

 

Dojazd do Katowic

Katowice są głównym węzłem komunikacyjnym na Górnym Śląsku. W związku z tym, istnieje wiele sposobów dotarcia do największego miasta Śląska. Tanie loty do lotniska Katowice Pyrzowice (KTW), które obsługuje linie WizzAir, Ryanair, Lot, Lufthansa oraz wiele innych.

Katowice Pyrzowice jest czwartym co do wielkości port lotniczy w Polsce i jest używany rocznie około 3 mln pasażerów. Istnieją połączenia lotnicze w kierunku krajów europejskich, Azji oraz wewnętrzne.

 

Wynajem samochodu

W Katowicach działa duża liczba lokalnych wypożyczalni samochodów, które umożliwiają szybki wynajem aut bez zbędnych formalności. Samochody są dostępne w opcji "door to door" (czyli w opcji podstawienia pod wskazany adres) lub w głównych lokalizacjach takich jak Lotnisko Katowice Pyrzowice lub Dworzec PKP Katowice.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

 

Strefa płatnego parkowania Katowice

W ścisłym centrum Katowic działa strefa płatnego parkowania. Opłatę można uiścić w parkomacie gotówką (monetami). Koszt postoju 1 h wynosi 2 zł. Więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj

 

Połączenie transportowe

Pomiędzy lotniskiem Pyrzowice i centrum Katowic, istnieją różne połączenia autobusowe, takie jak: KZK GOP – Linia Lotnisko, Pyrzowice Express oraz Matuszek. Linie te obsługują połączenie Katowice Pyrzowice <-> Dworzec PKP. Postój taksówek lotniskowych znajduje się przed terminalem C. Do centrum miasta (jako przykład do głównego dworca kolejowego w Katowicach) dojazd trwa ok. 35 minut i kosztuje około 40-50 €. Własnym samochodem do lotniska można dotrzeć drogą krajową E75 (Katowice <-> Warszawa) i drogą S1 lub autostradą A2 z kierunku Gliwice a potem drogą ekspresową S1 prowadzącą bezpośrednio do lotniska.

Drugi co do wielkości lotnisko w Polsce czyli port lotniczy Kraków Balice znajduje się w odległości ok 70 km od centrum Katowic. Dojazd autostradą zajmuje ok. 50 minut.

 

Pociągi do Katowic (stacja Dworzec Główny)

Katowice jest ważnym węzłem w polskiej sieci kolejowej. Głównym przewoźnikiem jest PKP oraz lokalnie Koleje Śląskie. PKP prowadzi szereg ważnych połączeń kolejowych, na przykład do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz międzynarodowych do Berlina oraz Wiednia.

W Katowicach istnieje kilka głównych dworców kolejowych, z których jeden jest największy – Dworzec Główny w Katowicach. Po remoncie został na nowo otwarty w 2013 roku i obsługuje pociągi regionalne jak i pociągach dalekobieżne. W sumie znajduje się 8 torów kolejowych. Dworzec kolejowy jest połączony z podziemnym dworcem autobusów miejskich MZK GOP. Dworzec jest również połączony z galerią handlową w której znajduje się duża liczba sklepów, restauracji i innych obiektów usługowych, takich jak toalety, kasy i wypożyczalnie samochodów. Stacja jest centralnym punktem w śląskiej sieci kolejowej.

 

Dojazd do dworca

Do dworca głównego można dojechać komunikacją miejską. Autobusy oraz tramwaje to główne środki transportu miejskiego w Katowicach.Większość linii zaczyna lub kończy swój bieg na podziemnym dworcu autobusowym.

Ze stanowiska 10 odjeżdża autobus linii Katowice Lotnisko. Taksówki mają swoje postoje przed dworcem przy ulicy Młyńskiej lub na placu Andrzeja. Własnym samochodem, są też różne możliwości dojazdu. Centrum otwarte jest dla ruchu samochodowego a parkingi kosztują za pierwszą godzinę 2 zł.

 

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Najwięksi dostawcy autobusów dalekobieżnych z połączeń do i z Katowic są regionalne PKSy oraz coraz mocniej widoczny Polski Bus oraz inne mniejsze firmy zajmujące się transportem na trasach powyżej 50 km. Także Euro Lines jest jednym z przewoźników, którzy korzystają z tego dworca autobusowego na wielu trasach międzynarodowych.

W Katowicach oraz na Śląsku, istnieją różne sposoby, aby dostać się z jednego punktu do drugiego. Oprócz transportu samochodowego bardzo popularny jest transport publiczny.

 

Komunikacja miejska na Śląsku

Zarząd Transportu Miejskiego w Katowicach (KZK GOP) obsługuje autobusy oraz tramwaje. Autobusy i tramwaje nie tylko łączą różne dzielnice Katowic ale również pozwalają na dojazd do miast takich jak Chorzów, Bytom, Siemianowice Śląskie, Gliwice oraz wiele innych.

 

KZK GOP

Opłaty za przejazd jednorazowy

1. W granicach jednego miasta (gminy) lub przez 15 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 3,2 zł

2. W granicach dwóch, sąsiadujących miast (gmin) lub przez 30 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 3,8 zł

3. W granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez godzinę od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) 4,8 zł

Bilety na okaziciela

1. 24-godzinny: 18 zł ulgowy 9 zł

2. 48-godzinny: 28 zł ulgowy 14 zł

3. 5-dniowy: 44 zł ulgowy 22 zł

4. 7-dniowy: 50 zł ulgowy 25 zł

5. 14-dniowy: 88 zł ulgowy 44 zł

6. miesięczny: 174 zł ulgowy 87 zł

Studentom oraz uczniom przysługują zniżki na przejazdy wynoszące 50%.

W weekendy oraz w nocy kursują również linie nocne oznaczone literką N.

 

Rowery w Katowicach

Jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna w Katowicach. Jest to również ze względu na doskonałą ciągle rozwijającą się sieć ścieżek rowerowych. Wraz wiele ulic uruchomić trasy, w większości nawet w obu kierunkach

Jazda taksówkami w Katowicach

Najlepiej skorzystać z aplikacji takich jak ZlapTaxi lub zamówić TAXI telefonicznie. W innym wypadku taxi z drogi na pewno będzie droższe. Ceny w zależności od stref oraz godzin pracy powinny wyglądać jak poniżej:

Cena bazowa jest zazwyczaj 5,00 zł

Cena za każdy przejechany kilometr to około 2 zł

 

Na piechotę po Katowicach

Ci, którzy chcą zwiedzić Katowice na piechotę, mają czasem duże odległości do pokonania, ale spacer po mieście pozwala cieszyć się atmosferą. W centrum jest kilka obszarów, które zostały zgłoszone do strefy tylko dla pieszych, gdzie nie mogą poruszać się samochody.

 

Położenie Katowic na mapie Polski

 

Zwiedzanie Katowic

Dla każdego kto planuje odwiedzenie Katowic przygotowaliśmy szereg miejsc,które trzeba zobaczyć. Gdyż Katowice jako stolica Górnego Śląska dają możliwość poznania nie tylko miasta lecz również innych miast znajdujących się w niedalekiej odległości. Wynajem auta na 2-3 dni lub skorzystanie z transportu publicznego pozwoli na odwiedzenie takich miejsc jak:

Zapraszamy również do odwiedzenia Nowo powstałego rynku w Katowicach oraz innych miejsc w samym centrum Katowic takich jak Spodek czy liczne kościoły czy pomniki historyczne.

  • Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu więcej

  • Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu więcej

  • Muzeum Śląskiego w Katowicach więcej

  • Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach więcej

  • Zwiedzanie miasta Bytom więcej

  • Dąbrowa Górnicza - kraina jezior na Śląsku więcej

  • Kraków - pierwsza stolica Polski więcej

Aktualności w Pyrzowicach na lotnisku Katowice Pyrzowice

Lotnisko Katowice pyrzowice ostatnimi laty przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Powstanie nowego terminala C i próba odprawienia 3 milionów pasażerów w 2015 roku.

  • Remont i rozbudowa lotniska. Więcej na ten temat znajduje się więcej