Wynajem samochodów Katowice

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajem samochodu - Katowice, ✅ Lotnisko Pyrzowice

Masz pytania zadzwoń ☎ +48 505 550 303. Przeszukaj oferty różnych wypożyczalni samochodów i znajdź najlepszą ofertę na wynajem auta w mieście Katowice

Czyszczenie kostki brukowej Katowice

MDM CARS
Wynajem samochodu Dacia SANDERO

Dacia SANDERO

od   66,00 zł

MDM CARS
Wynajem samochodu Ford FOCUS

Ford FOCUS

od   89,00 zł

Wypożyczalnia samochodów ✅ Katowice, ✅ Lotnisko Pyrzowice

tel: +48 505 550 303

Adres: al. Korfantego 51/41, 40-161 Katowice, woj. śląskie

Punkty odbioru:

Katowice Dworzec PKP, Katowice Spodek, Katowice Silesia Business Park, Hotele w centrum Katowic

Partnerzy RentCar.pl w Katowicach

 

 

Wypożyczalnia samochodu Katowice: najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaka jest cena wynajmu auta w Katowice, Katowice Lotnisko?

Wynajem samochodu w Katowicach kosztuje wg. średniej 97 zł za 24h.

Najpopularniejszymi autami wynajmowanymi w Katowicach są?

W klasaie ekonomicznej jest to Toyota Yaris, w klasie premium są to VW Passat oraz Skoda Octavia.

Która wypożyczalnia samochodów w Katowicach jest najtańsza?

Analizując ofertę z ostatniego miesiąca możemy napisać że najtaniej wyniemy samochód w wypożyczalni RentCar.pl,

Jaka wypożyczalnia w Katowicac jest oceniania najlepiej?

RentCar.pl to wypożyczalnia z ponad 1000 pozytywnymi opiniami od swoich klientów. Działa głównie na rynku Ślaśkim.

Które wypożyczalnie oferują odbiór i zwrot na Lotnisku Katowice-Pyrzowice (KTW)?

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku Katowice Pyrzowice to wszystkie wypożyczalnie, których oferta znajduje się na naszej platformie.

Które wypożyczalnie samochodów oferują odbiór z lotniska Lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW)?

Wszystkie znajdujące się w naszym serwisie.

Gdzie w Katowicach najtaniej wynajmiemy samochód?

Katowice ul. Korfantego 150 to miejsce gdzie najtaniej wynajmiemy samochód w centrum miasta Katowice.

Jak wyszukać najlepsze oferty aut na wynajem w Katowicach?

Wyszukaj poprzez naszą wyszukiwarkę ofert a otrzymasz najlepsze oferty aut na wynajem.

 
 
Warto wiedzieć
 

Najpopularniejsze

samochody na wynajem

Najpopularniejsza klasa

samochodów

Średnia cena wynajemu Minimalna cena wynajmu
VW Passat Klasa wyższa - D 95 zł/24h 75 zł/24h
Kia Rio Klasa ekonomiczna - B 61 zł/24h 45 zł/24h

Katowice – kiedy zarezerwować samochód na wynajem?

Z poniższego wykresu pokazującego oferty z wypożyczalnia samochodów Katowice można wywnioskować, iż najtaniej można wynająć samochód w śląskich wypożyczalniach samochodów jeśli rezerwacji dokona się z wyprzedzeniem minimum 15 dniowym. O ile jest to możliwe wynajem z 30 dniowym wyprzedzeniem pozwala oszczędzić nawet 20% ceny.

Osuszanie budynków, domów Katowice

 

Najważniejsze porady dla wynajmujących samochody w Katowicach

Chcesz dojechać z lotniska Pyrzowice do Katowic lub Balic? Szukasz sprawdzonego przewoźnika w dobrej cenie? Zapraszamy do skorzystania z oferty ZlapAuto.pl - Cennik -  http://zlapauto.pl/cennik/

Ponad 35% naszych użytkowników wynajęło samochód w Katowicach za mniej niż 55 zł/ dobę co stanowi świetną ofertę dla klientów portalu rentcar.pl/.

Ceny są niższe jeśli samochód rezerwujesz przynajmniej 5 dni przed podróżą, dzięki czemu cena będzie niższa od średniej ceny wynajmu. Powyższy wykres prezentuje średnie ze śląskich wypożyczalni samochodów.

Wynajem w siedzibie firmy lub na lotnisku czy dworcu jest średnio 25% niższy niż w innych lokalizacjach.

Samochody klasy ekonomicznej w Katowicach są ponad 50% tańsze niż samochody innych klas.

Wynajem samochodu Katowice: najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Ile trzeba zapłacić za wynajem samochodu w mieście Katowice?
Średnia cena wynajmu samochodu w Katowicach to ok. 95 zł brutto/24h.

Jakie auta są najczęściej wybierane na wynajem w mieście Katowice?
Klasa Ekonomiczna (klasa B) czyli samochody takie jak Renault Clio, Kia Rio, Ford Fiesta są najczęściej wybieranymi samochodami na wynajem w Katowicach.

Lokalna firma robiąca meble na wymiar w Katowicach - polecamy http://kuchnie-na-wymiar.com.pl/

Która wypożyczalnia aut w mieście Katowice jest najtańsza?
Poza sezonem samochody można wynająć w cenach już od 29 zł/dobę. Jednak w sezonie najniższe ceny to ok 59 zł/24h. Jednak największe procentowe zmiany w cenie wynajmu samochodów obserwujemy w przypadku samochodów klas premium. W sezonie niejednokrotnie cena za dobę może wynosić 300 zł podczas gdy po sezonie może być to poniżej 99 zł/dobę wynajmu.

Z której wypożyczalni najczęściej korzystają klienci portalu RentCar.pl?
Auta własne RentCar.pl na lotnisku Katowice Pyrzowice oraz w Centrum Katowic są najczęściej wybieranymi samochodami na wynajem. Jest to jedna z najsilniejszych lokalnych wypożyczalni samochodów działających na terenie Śląska.

Obsługa na lotnisku Lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW) oraz dworzec kolejowy?
RentCar.pl ma swoją flotę samochodów operujących na lotnisku Katowice Pyrzowice.

Gdzie w Katowicach najtaniej można wynająć samochód?
Wypożyczalnia w centrum miasta obok Spodka oferuje najtańszy wynajem samochodów. 

Wyszukać najlepszą, najtańszą ofertę samochodu na wynajem w mieście Katowice?
Wykonanie rezerwacji wcześniej czyli co najmniej 7 dni przed planowanym okresem najmu oraz odbiór i zwrot w godzinach pracy czyli między 8-16 daje możliwość otrzymania najniższej ceny.

Lotniska w pobliżu miasta Katowice
Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Katowice-Pyrzowice

RentCar.pl to wiele wypożyczalni samochodów oferujących wynajem aut w Katowicach, Gliwicach oraz innych miast Śląska.

Katowice

Katowice (z niem. Kattowitz) – to najbardziej znane i zarazem jedno z największych miasto Górnego Śląska. Katowice są stolicą Górnego Śląska. W mieście swoje siedziby mają władze województwa śląskiego.

Pomoc drogowa i inne usługi.

Katowice, Śląsk są przede wszystkim centrum przemysłu górniczego znajdują się tu największe pokłady węgla kamiennego. Większość kopalnii ma w Katowicach swoje siedziby a kopalnie znajdują się w miastach leżących w niedalekiej odległości od Katowic.

Katowice to również znaczący ośrodek naukowy dzięki uczelniom takim jak: Akademii Medycznej, Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytetowi Śląskiemu. Coraz większa liczba mieszkańców to studenci, którzy dają możliwość centrom usługowym IT oraz cosnsultingowym. Siedzby w Katowicach mają takie firmy jak PwC czy IBM.

Katowice, pomimo, że są chwalone za infrastrukturę drogową niestety ostatnimi laty straciły pozycję lidera wśród najszybszych miast w Polsce pod względem „korków”. Dziś Katowice - na równi z Wrocławiem - są najwolniejszym miastem wojewódzkim w kraju! Powodem sa m.in. przebudowa centrum i kolejne zmiany organizacji ruchu. W Katowicach w godzinach szczytu ( między 7.45 a 9.15 oraz między 16 a 17.15), najbardziej zapchane są ulice Sokolska, Francuska, Damrota i aleja Korfantego. Ale też w całym centrum średnie prędkości osiągane przez auta w godzinach szczytu oscylują w granicach 27-29 km na godzinę. Choć nie da się całkowice uniknąć korków jeżdżąc samochodem po Katowicach polecamy słuchanie Polskiego Radia Katowice bądź Radia eM, które dodatkowo informują o korkach powstałych ze zdarzeń niespodziewanych np. w wyniku wypadków drogowych, strajków itp.

Chcesz wynająć samochód z Katowic? Nie chcesz kłopotów z podróżowaniem po Śląsku? Wynajem samochodu w wypożyczalni Rentcar.pl jest najlepszą możliwością, którą możesz wybrać. Tanio solidnie oraz z możliwością wyboru z ponad 80 lokalnych wypożyczalni samochodów.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

Dla podróżujących samochodem po Śląsku mamy świetną wiadomość - Śląsk posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, po której łatwo i szybko dotrzesz tam gdzie chcesz. Śląsk znajduje się na przecięciu dwóch szlaków komunikacyjnych stanowiących ważny element europejskich sieci komunikacyjnych. Wynajmując samochód w wypożyczalni Rentcar.pl z łatwością dotrzesz w każde miejsce tego regionu.

Katowice znajdują się na drodze najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Przez Katowic przechodzą autostrady A4 oraz A2 oraz główne linie kolejowe pn-pd. Miasto położone jest między Krakowem oraz Wrocławiem.

Warunki wynajmu auta.

Każda z wypożyczalni posiada inny regulamin, który po dokonaniu rezerwacji jest wysyłany w formie pdf-a do klienta wypożyczającego auto.

Dojazd do Katowic

Do Katowic dotrzeć można na wiele sposobów:

Samolotem - Lotnisko Katowice - Pyrzowice ul. Wolności 90, Ożarowice

Samolotem - Lotnisko Kraków - Balice a potem TAXI,pociągiem lub minibusem. Jak również coraz popularniejszym autostopem np. z BlaBlaCar'em

Pociągiem - Główna stacja PKP Katowice, Katowice, Plac Szewczyka 1

Autobusem - Dworzec PKS, Katowice, Plac Ks. Piotra Skargi

 

Strefa płatnego parkowania w mieście Katowice

Osoby wynajmujące samochód z Katowic i poruszające się po ścisłym centrum tego miasta powinny wiedzieć, że obowiązuje tu strefa płatnego parkowania. Nie jest ona tak rozległa jak w większości dużych miast w Polsce np. w Warszawie czy Poznaniu i obejmuje tylko ścisłe centrum. Aktualne stawki parkowania w Katowicach wynoszą 2 zł za pierwszą godzinę oraz 2,4 za drugą. 

 

Połączenie transportowe

Na lotnisko z Centrum Katowic można dojechać na kilka sposobów. Autobusem - KZK GOP – Linia Lotnisko, Pyrzowice Express oraz Matuszek. Linie te obsługują połączenie Katowice Pyrzowice - Dworzec PKP. Postój taksówek lotniskowych znajduje się przed terminalem C na lotnisku oraz na Dworcu PKP na Placu Andrzeja jak również przed Głównym budynkiem dworca obok Galerii Katowickiej. Dojazd na lotnisko TAXI trwa ok. 35 minut i kosztuje około 40-50 € lub oponad 22 zł linią lotnisko. Własnym samochodem do lotniska można dotrzeć drogą krajową E75 (Katowice <-> Warszawa) i drogą S1 lub autostradą A2 z kierunku Gliwice a potem drogą ekspresową S1 prowadzącą do lotniska.

 

Dojazd pociągiem do Katowic

Katowice stanowią ważny punkt na kolejowej mapie Polski. Połączenia do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia to tylko niektóre z najważniejszych linii. PKP Intercity oraz Koleje Śląskie obsługują główne szlaki międzymiastowe oraz regionalne.

Jak dojechać do dworca głównego w Katowicach?

Do dworca głównego można dojechać komunikacją miejską. Autobusy oraz tramwaje to główne środki transportu miejskiego w Katowicach.Większość linii zaczyna lub kończy swój bieg na podziemnym dworcu autobusowym.

Dojazd na lotnisko obsługiwany jest ze staowiska nr. 10 na dworcu KZK GOP w podziemiach galerii handlowej. Autobus na lotnisko dojeżdzą w czasie ok. 45 minut a bilet można kupić bezpośrednio u kierowcy. 

 

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Autobusy dalekobieżne odjeżdżają z dworca Autobusowego ul. Piotra Skargi. Autobusy Polski Bus, EuroLines, PKS i inne mają tutaj swoją stację. Obok znajduje się centrum handlowe dla wszystkich podróżnych.

 

Zwiedzanie Katowic

Będąc na Śląsku jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Te najciekawsze obejmuje Szlak Zabytków Techniki, będący samochodowym szlakiem turystycznym o zasięgu regionalnym. Między innymi znajduję się wśród nich: Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, Elektrociepłownia "Szombierki" w Bytomiu, Osiedle Nikiszowiec oraz Galeria Szyb Wilson w Katowicach, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido", Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Wieża Radiostacji Gliwickiej i Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów w Gliwicach, Tyskie Browary w Tychach, Browar i Muzeum Browaru w Żywcu, Kopalnia Ćwiczebna Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.Jeśli potrzebujesz wynająć samochód na Dworcu PKP to zapraszamy! Wiele wypożyczalni oferuje podstawienie samochodu gratis w centrum Katowic bądź też przy największym centrum handlowym na Śląsku - Silesia City Center. 

 

Samochody jakie można wypożyczyć w Katowicach w RentCar Polska to m.in.

Fiat 500 to model należący do segmentu A produkowany w swojej pierwszej wersji w latach 1957-1976 a obecna druga już generacja od roku 2007. Fiat podejmując decyzję o wskrzeszeniu modelu nie spodziewał się takiego sukcesu. Wpisujący się w stylistykę retro okazało się sukcesem a jest produkowane w tyskiej fabryce Fiata. Fiat 500 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim włoskiej stylizacji oraz wykończeniu wnętrza, które prezentuje się świetnie oraz możliwościami komponowania swojego własnego wystroju. Z pośród silników na szczególną uwagę zasługuje silnik diesel 1,3 Multijet który swoimi osiągami oraz trwałością zadowoli najbardziej wymagających kierowców. Jednak zasadnicza większość 500-tek poruszających się po naszych drogach to sprawdzony silnik benzynowy 1,2 generujący 69 KM. Bagażnik to jedyne 185 litrów ale przecież nie jest to samochód rodzinny a na zakupy czy wypad za miasto spełnia swoje zadanie doskonale.

Opel Insignia to model w segmencie D w ofercie Opla, który zastąpił Vectrę. Dużo elegancji oraz powiększony rozmiar to największe zmiany w stosunku do poprzedników. W 2009 został wybrany samochodem roku. Dynamiczna sylwetka nawiązująca do coupe przy zachowaniu odpowiednich proporcji między krzykliwością a prestiżem. Modele są bogato wyposażone już w wersjach podstawowych a silniki cechują się umiarkowanym zapotrzebowaniem na paliwo. I choć gama silników nie zachwyca to każdy znajdzie coś dla siebie. Duży bagażnik (530 litrów). Auto ma niską awaryjność i mimo iż na rynku jest już od 9 lat swoją stylizacją ciągle może się podobać.

Zapraszamy również do odwiedzenia Nowo powstałego rynku w Katowicach oraz innych miejsc w samym centrum Katowic takich jak Spodek czy liczne kościoły czy pomniki historyczne.

  • Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

  • Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu

  • Muzeum Śląskiego w Katowicach

  • Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

  • Zwiedzanie miasta Bytom=

  • Dąbrowa Górnicza - kraina jezior na Śląsku

  • Kraków - pierwsza stolica Polski

Wypożyczalnie samochodów Katowice oferują wynajem w każdym z w/w punktów.

Oferta, na wynajem auta którą znajdą Państwo w naszej wypożyczalni to najlepsza oferta z najlepszych wypożyczalni samochodów.

Wynajmujemy samochody osobowe oraz dostawcze. Nasza oferta jest szeroka zaczynając od busów 7 czy busów 9 osobowych.

 

Wynajem samochodu Katowice: najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Ile kosztuje wynajem auta w Katowicach?

Wynajem samochodu w Katowicach średnio kosztuje 99 zł za dzień dla klasy C czyli np. Kia Ceed, Ford Focus.

Jakie są najczęściej wynajmowane auta w mieście Katowice?

Dla klasy mini są to Toyota Aygo oraz Volkswagen UP, dla klasy śrdenirj kompaktowej są to Kia Ceed, Toyota Corolla oraz Opel Astra. W klasie D najczęściej klienci wybierają VW Passat.

Jak najtaniej wynająć auto w mieście Katowice?

Wystarczy zarezerwować samochód minimum 7 dni przed odbiorem. Najtaniej samochód odebrać z Lotniska Katowice Pyrzowice lub z biura w Centrum Katowic przy Spodku. Ul. Olpimojska.

Czy wypożyczalnia RentCar.pl oferuje swoje samochody w punkcie na lotnisku Lotnisko Katowice-Pyrzowice (KTW)?

TAK.

Gdzie w Katowicach wynajmę samochód najtaniej?

Najtańsze oferty wynajmu miały miejsce w Katowicach w biurze ul. Olimijska na min. 3 doby. Dotyczyły wynajmu samochodów w klasie B.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu np. Toyota Yaris, Kia RIo, Renault Clio w mieście Katowice?

Wynajem samochodu tej klasy to koszt średnio 59 zł/

Jaka jest cena wynajmu najtańszych aut w mieście Katowice?

Najmniejsze auta np. Toyota Aygo to średni koszt 49 zł dziennie.

Ile kosztuje wynajem samochodu klasy Compakt np. Skoda Octavia w mieście Katowice?

Wynajem Skody Octavii to średnia cena 99 zł dziennie.

Katowice: Które miejsce wypożyczenia samochodu jest najpopularniejsze?

Zapraszamy również do wypożyczalni sprzętu budowlanego w Katowicach RentTools.pl - która umożliwia wynjame takich urządzeń jak:

- zagęszczarki do gruntu

- odkurzacze piorące

- myjki ciśnieniowe

- młoty wyburzeniowe

- osuszacze kondensacyjne oraz nagrzewnice olejowe

i o wiele więcej....

Stoły z żywicy które otrzymaliśmy od lokalnej firmy stolarskiej odmieniły nasze biuro - polecamy.