Wynajem samochodów Katowice

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Zapraszamy do wynajmu auta w Katowicach na DWORCU PKP.

Najtaniej, nowe samochody na wynajem.

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   119,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   119,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu BMW X4

BMW X4

od   290,00 zł

RentCar Solutions Sp. z o.o.

tel: +48 505 550 303

Adres:

al. Korfantego 51/41

40-161 Katowice

woj. śląskie

 

Partnerzy RentCar.pl w Katowicach

 

Katowice

Katowice (z niem. Kattowitz) – to najbardziej znane i zarazem jedno z największych miasto Górnego Śląska. Katowice są stolicą Górnego Śląska. W mieście swoje siedziby mają władze województwa śląskiego.

Pomoc drogowa i inne usługi.

Katowice, Śląsk są przede wszystkim centrum przemysłu górniczego znajdują się tu największe pokłady węgla kamiennego. Większość kopalnii ma w Katowicach swoje siedziby a kopalnie znajdują się w miastach leżących w niedalekiej odległości od Katowic.

Katowice to również znaczący ośrodek naukowy dzięki uczelniom takim jak: Akademii Medycznej, Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytetowi Śląskiemu. Coraz większa liczba mieszkańców to studenci, którzy dają możliwość centrom usługowym IT oraz cosnsultingowym. Siedzby w Katowicach mają takie firmy jak PwC czy IBM.

Katowice, pomimo, że są chwalone za infrastrukturę drogową niestety ostatnimi laty straciły pozycję lidera wśród najszybszych miast w Polsce pod względem „korków”. Dziś Katowice - na równi z Wrocławiem - są najwolniejszym miastem wojewódzkim w kraju! Powodem sa m.in. przebudowa centrum i kolejne zmiany organizacji ruchu. W Katowicach w godzinach szczytu ( między 7.45 a 9.15 oraz między 16 a 17.15), najbardziej zapchane są ulice Sokolska, Francuska, Damrota i aleja Korfantego. Ale też w całym centrum średnie prędkości osiągane przez auta w godzinach szczytu oscylują w granicach 27-29 km na godzinę. Choć nie da się całkowice uniknąć korków jeżdżąc samochodem po Katowicach polecamy słuchanie Polskiego Radia Katowice bądź Radia eM, które dodatkowo informują o korkach powstałych ze zdarzeń niespodziewanych np. w wyniku wypadków drogowych, strajków itp.

Chcesz wynająć samochód z Katowic? Nie chcesz kłopotów z podróżowaniem po Śląsku? Wynajem samochodu w wypożyczalni Rentcar.pl jest najlepszą możliwością, którą możesz wybrać. Tanio solidnie oraz z możliwością wyboru z ponad 80 lokalnych wypożyczalni samochodów.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

Dla podróżujących samochodem po Śląsku mamy świetną wiadomość - Śląsk posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, po której łatwo i szybko dotrzesz tam gdzie chcesz. Śląsk znajduje się na przecięciu dwóch szlaków komunikacyjnych stanowiących ważny element europejskich sieci komunikacyjnych. Wynajmując samochód w wypożyczalni Rentcar.pl z łatwością dotrzesz w każde miejsce tego regionu.

Katowice znajdują się na drodze najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Przez Katowic przechodzą autostrady A4 oraz A2 oraz główne linie kolejowe pn-pd. Miasto położone jest między Krakowem oraz Wrocławiem.

 

Dojazd do Katowic

Do Katowic dotrzeć można na wiele sposobów:

Samolotem - Lotnisko Katowice - Pyrzowice ul. Wolności 90, Ożarowice

Samolotem - Lotnisko Kraków - Balice a potem TAXI,pociągiem lub minibusem. Jak również coraz popularniejszym autostopem np. z BlaBlaCar'em

Pociągiem - Główna stacja PKP Katowice, Katowice, Plac Szewczyka 1

Autobusem - Dworzec PKS, Katowice, Plac Ks. Piotra Skargi

 

Strefa płatnego parkowania w mieście Katowice

Osoby wynajmujące samochód z Katowic i poruszające się po ścisłym centrum tego miasta powinny wiedzieć, że obowiązuje tu strefa płatnego parkowania. Nie jest ona tak rozległa jak w większości dużych miast w Polsce np. w Warszawie czy Poznaniu i obejmuje tylko ścisłe centrum. Aktualne stawki parkowania w Katowicach wynoszą 2 zł za pierwszą godzinę oraz 2,4 za drugą. 

 

Połączenie transportowe

Na lotnisko z Centrum Katowic można dojechać na kilka sposobów. Autobusem - KZK GOP – Linia Lotnisko, Pyrzowice Express oraz Matuszek. Linie te obsługują połączenie Katowice Pyrzowice - Dworzec PKP. Postój taksówek lotniskowych znajduje się przed terminalem C na lotnisku oraz na Dworcu PKP na Placu Andrzeja jak również przed Głównym budynkiem dworca obok Galerii Katowickiej. Dojazd na lotnisko TAXI trwa ok. 35 minut i kosztuje około 40-50 € lub oponad 22 zł linią lotnisko. Własnym samochodem do lotniska można dotrzeć drogą krajową E75 (Katowice <-> Warszawa) i drogą S1 lub autostradą A2 z kierunku Gliwice a potem drogą ekspresową S1 prowadzącą do lotniska.

 

Dojazd pociągiem do Katowic

Katowice stanowią ważny punkt na kolejowej mapie Polski. Połączenia do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Wrocławia to tylko niektóre z najważniejszych linii. PKP Intercity oraz Koleje Śląskie obsługują główne szlaki międzymiastowe oraz regionalne.

Jak dojechać do dworca głównego w Katowicach?

Do dworca głównego można dojechać komunikacją miejską. Autobusy oraz tramwaje to główne środki transportu miejskiego w Katowicach.Większość linii zaczyna lub kończy swój bieg na podziemnym dworcu autobusowym.

Dojazd na lotnisko obsługiwany jest ze staowiska nr. 10 na dworcu KZK GOP w podziemiach galerii handlowej. Autobus na lotnisko dojeżdzą w czasie ok. 45 minut a bilet można kupić bezpośrednio u kierowcy. 

 

Dworzec autobusów dalekobieżnych

Autobusy dalekobieżne odjeżdżają z dworca Autobusowego ul. Piotra Skargi. Autobusy Polski Bus, EuroLines, PKS i inne mają tutaj swoją stację. Obok znajduje się centrum handlowe dla wszystkich podróżnych.

 

Zwiedzanie Katowic

Będąc na Śląsku jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Te najciekawsze obejmuje Szlak Zabytków Techniki, będący samochodowym szlakiem turystycznym o zasięgu regionalnym. Między innymi znajduję się wśród nich: Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, Elektrociepłownia "Szombierki" w Bytomiu, Osiedle Nikiszowiec oraz Galeria Szyb Wilson w Katowicach, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido", Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Wieża Radiostacji Gliwickiej i Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów w Gliwicach, Tyskie Browary w Tychach, Browar i Muzeum Browaru w Żywcu, Kopalnia Ćwiczebna Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.Jeśli potrzebujesz wynająć samochód na Dworcu PKP to zapraszamy! Wiele wypożyczalni oferuje podstawienie samochodu gratis w centrum Katowic bądź też przy największym centrum handlowym na Śląsku - Silesia City Center. 

 

Samochody jakie można wypożyczyć w Katowicach w RentCar Polska to m.in.

Fiat 500 to model należący do segmentu A produkowany w swojej pierwszej wersji w latach 1957-1976 a obecna druga już generacja od roku 2007. Fiat podejmując decyzję o wskrzeszeniu modelu nie spodziewał się takiego sukcesu. Wpisujący się w stylistykę retro okazało się sukcesem a jest produkowane w tyskiej fabryce Fiata. Fiat 500 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim włoskiej stylizacji oraz wykończeniu wnętrza, które prezentuje się świetnie oraz możliwościami komponowania swojego własnego wystroju. Z pośród silników na szczególną uwagę zasługuje silnik diesel 1,3 Multijet który swoimi osiągami oraz trwałością zadowoli najbardziej wymagających kierowców. Jednak zasadnicza większość 500-tek poruszających się po naszych drogach to sprawdzony silnik benzynowy 1,2 generujący 69 KM. Bagażnik to jedyne 185 litrów ale przecież nie jest to samochód rodzinny a na zakupy czy wypad za miasto spełnia swoje zadanie doskonale.

Opel Insignia to model w segmencie D w ofercie Opla, który zastąpił Vectrę. Dużo elegancji oraz powiększony rozmiar to największe zmiany w stosunku do poprzedników. W 2009 został wybrany samochodem roku. Dynamiczna sylwetka nawiązująca do coupe przy zachowaniu odpowiednich proporcji między krzykliwością a prestiżem. Modele są bogato wyposażone już w wersjach podstawowych a silniki cechują się umiarkowanym zapotrzebowaniem na paliwo. I choć gama silników nie zachwyca to każdy znajdzie coś dla siebie. Duży bagażnik (530 litrów). Auto ma niską awaryjność i mimo iż na rynku jest już od 9 lat swoją stylizacją ciągle może się podobać.

Zapraszamy również do odwiedzenia Nowo powstałego rynku w Katowicach oraz innych miejsc w samym centrum Katowic takich jak Spodek czy liczne kościoły czy pomniki historyczne.

  • Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

  • Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu

  • Muzeum Śląskiego w Katowicach

  • Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

  • Zwiedzanie miasta Bytom=

  • Dąbrowa Górnicza - kraina jezior na Śląsku

  • Kraków - pierwsza stolica Polski

Polecamy również ofertę 

A jeśli potrzebują Państwo specjalisty w zakresie terapii psychologicznej to polecamy Psycholog Katowice