Wypożyczalnia aut w Gliwicach

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajem nowych samochodów w Gliwicach dostępne w formule car to door! Auta podstawiamy 24h.

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   107,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   107,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   149,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

Gliwice

Gliwice to czwarte największe miasto zaraz po Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu na Śląsku. Zachwycają liczne zabytki, starty rynek oraz bardzo cenne zabytki. Jednym z najciekawszych jest Radiostacja Gliwicka czyli 111-metrowa wieża zbudowana z belek modrzewiowych połączonych metalowymi śrubami. Obecnie jest to najwyższa drewniana budowla na Świecie, a została wybudowana w latach 1934-1935! Gliwice to przede wszystkim miasto nauki oraz firm związanych z sektorami nowoczesnych technologii. Politechnika Śląska to ponad 30 000 studentów studiujących na 16 wydziałach.

Gliwicka strefa ekonomiczna mająca siedzibę za Gliwicami to miasto w mieście gdzie mają fabryki firmy motoryzacyjne jak Opel, TRW ale również firmy z branży ceramicznej i górniczej.

Historia Gliwice

Miasto już na początku XIV wieku było otoczone murami obronnymi i stanowiło siedzibę jednego z książąt.

Bogata historia to przede wszystkim zasług wielu "właścicieli" miasta oraz ich pochodzenia. Na początku miasto było częścią korony czeskiej, potem pruskiej a w okresie okupacji hitlerowskiej stają się częścią hitlerowskich Niemiec. W 1945 Armia Czerwona wkraczając do Polski wkroczyła do Gliwic. Miasto to było jednym z pierwszych oswobodzonych miast spod władzy hitlerowskiego okupanta.

 

Dane statystyczne

Data założenia: XIII wiek

Powierzchnia: 133,88 km²

Ludność: 184 415 (dane z 2012 rok)

 

Położenie Gliwic na mapie Polski

 

Podróż do Gliwic

Podróż do Gliwic można odbyć w jeden z następujących sposobów:

Samolotem, gdyż lotnisko Katowice Pyrzowice leży w odległości tylko 35 km od Gliwic

Pociągiem - Dworzec Główny w Sosnowcu, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12

Autobusem (KZK GOP) - Dworzec Autobusowy - Plac Piastów, Gliwice

 

Wynajem aut w Gliwicach z usługą "door to door"

W sytuacji, gdy chcą Państwo wynająć samochód w Gliwicach zapraszamy do wynajmu w RentCar.pl – najlepszym portalu agregującym oferty wynajmu samochodów różnych wypożyczalni na jednej platformie www. Z nami nie tylko wynajmiesz, ale również porównasz oferty wypożyczalni samochodów z Gliwic i innych miast Śląska.

Dzięki podróżowaniu samochodem będą Państwo mogli odwiedzić wiele ciekawych miejsc oraz okolic, a dzięki doskonale rozbudowanej sieci drogowej będzie to wielka przyjemność dla wszystkich najemców.

Nasza flota to samochody najwyższej jakości w doskonałym stanie technicznym z niskimi przebiegami oraz co najważniejsze na gwarancji producentów.

Posiadamy samochody wielu marek oraz klas zaczynając od aut miejskich (Panda, VW Up!, Skoda CitiGo..) poprzez samochody klasy kompakt (Skoda Rapid, Octavia, Opel Astra..) oraz auta klasy Premium (Mazda 6, Audi A6), a kończąc na samochodach 9 osobowych (Renault Traffic, Mercedes Vito) oraz samochodach dostawczych (Opel Movano, Renault Master) i wielu innych markach oraz modelach aut.

Jesteśmy w stanie spełnić wszystkie życzenia i zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Przykładowe samochody dostępne w Gliwicach na wynajem to:

Hyundai I10 to praktyczny samochód miejski segmentu A. Linia nadwozia jest zgrabna niestety w środku materiały użyte do wykończenia nie należą do najwyższej jakości. Ergonomia pasażerów oraz kierowcy to już dopracowane w najmniejszych szczegółach niemiecka precyzja (projekt powstał w europejskim biurze Hyundai w Niemczech). Duża ilość miejsca dla kierowcy oraz pasażerów oraz wygodna kanapa z tyłu to duże atuty najmniejszego z rodziny Hyundaiów. Podczas jazdy zaskakuje pozytywnie, dobrze trzyma się drogi w zakrętach i tłumi hałas naszych nierównych dróg. Silnik 1,2 87 KM cechuje się dynamicznością i niskim zapotrzebowaniem na paliwo.

 

 

 

 

 

 

Mercedes Vito to lekki samochód dostawczy produkowany w odmianach: Univan, Furgon oraz kombi. W najnowszej wersji jest to najbardziej nowoczesny van w kwestii wyposażenie oraz bezpieczeństwa. Doskonałe wyposażenie wnętrza które pełną garścią czerpie z rozwiązań stosowanych w mercedesach klasy S sprawia iż jest do efektowna wizytówka dla każdej firmy.

Mercedes Vito wynajem

 

 

 

 

 

 

Aby lepiej przygotować się do wynajmu bardzo prosimy o zapoznanie się z kilkoma najważniejszymi zasadami, które gwarantują udany i bezpieczny wynajem aut tutaj.

Strefa płatnego parkowania w Gliwicach

W Gliwicach obowiązuje strefa płatnego parkowania. Dzieli się ona na 2 strefy A i B. Mapa płatnego parkowania

Opłaty wynoszą odpowiednio:

 

Opłaty parkowanie Gliwice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Infrastruktura drogowa

Z racji doskonale skomunikowanej lokalizacji - Gliwice znajdują się na połączeniu autostrady A1 oraz A4 jest to obszar z bardzo dużym potencjałem komunikacyjnym. Dzięki temu rozwój firm i MŚP jest tutaj tak dynamicznie widoczny. Korki w tym mieście występują bardzo sporadycznie głównie w godzinach 7-9 oraz 15-17 i dotyczą dojazdów do autostrad.

Dojazd do lotniska Kawice Pyrzowice to jedynie 30 minut autostradą A2 oraz drogą ekspresową S1.

 

Zwiedzanie Gliwic

 

Warto zobaczyć:

  • Rynek Starego Miasta
  • Radiostację Gliwicką, która jest najwyższym drewnianym budynkiem w Europie!
  • W Gliwicach znajdą się liczne parki np. Park Adama Mickiewicza/strong> w którym znajduje się Palmiarnia.
  • Dla miłośników obiektów sakralnych mamy tutaj prawdziwą ucztę. Liczne kościoły katolickie oraz protestanckie są w Gliwicach obecne w każdej jego części. Wystarczy wspomnieć takie kościoły jak np. Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła .