Wypożyczalnia samochodów Dąbrowa Górnicza

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajem samochodów w Dąbrowie Górniczej i w innych miastach Śląska.

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota YARIS 

Toyota YARIS 

od   74,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Ford FIESTA

Ford FIESTA

od   74,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   89,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   89,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Nissan QASHQAI

Nissan QASHQAI

od   189,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

Dąbrowa Górnicza

Miasto położone w województwie śląskim, na jego wschodnim krańcu. Pod względem powierzchni jest to największe miasto na Śląsk oraz 10 w Polsce.

Okres pruski w dziejach miasta to silny rozwój gospodarczy wsi, który został spowodowany przez odkrycie największych złóż węgla kamiennego. Grubość tego pokładu dochodziła do 20m!

1796 to początek odkrywkowej kopalni węgla kamiennego nazwanej "Reden" a potem kolejnej "Cieszkowski". Następstwem powstawania kopalń były inwestycje przemysłowe w budowę hut i innych zakładów przemysłowych.

Na przełomie XIX oraz XX wieku Dąbrowa stała się skupiskiem inteligencji technicznej Śląska.

Ogromny wpływ na dalszy rozwój miasta miało powstanie największego Kombinatu Metalurgicznego - Huta Katowice.

 

Dane statystyczne

Data założenia: XVIII wiek

Powierzchnia: 188,73 km²

Ludność: 123 994 (dane z 2013 rok)

 

Położenie Dąbrowty Górniczej na mapie Polski

 

Podróż do Dąbrowy Górniczej

Dąbrowa Górnicza leży w niedalekiej odległości od Katowic, Krakowa na trasie 94 łączącej Bytom z Krakowem. Takie położenie daje gwarancję na rozwój.

Lotnisko Katowice Pyrzowice jest położone w odległości niecałych 30 km od Dąbrowy co daje doskonałe możliwości ekspansji na świat.

Połączenie kolejowe biegnące przez Dąbrowę to trasa Katowice - Warszawa

Komunikacja miejska w Dąbrowie Górniczej

KZK GOP świadczy usługi transportu publicznego na terenie Dąbrowy Górniczej oraz okolic tutaj

D-tka czyli prywatny przewoźnik świadczący usługi na trasie Katowice - Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza

<>Bardzo wielu mieszkańców Dąbrowy Górniczej korzysta z usług D-tki czyli autobusu pośpiesznego łączącego Katowice z Dąbrową. Na jego korzyść przemawia cena przejazdu jak również szybkość jazdy. Cena za przejazd to jedyne 2,5 zł lub w przypadku biletu ulgowego 1,50 zł.

 

Wynajem aut w Dąbrowie Górniczej z usługą "door to door"

Wiele jest wypożyczalni aut na rynku wynajmu samochodów, w szczególności ten temat dotyka rynku Śląska ze względu na skupienie dużych miast i ich ścisłe połączenie. Każda z wypożyczalni prezentuje swoją ofertę na swojej stronie www i niejednokrotnie brak tam wszystkich istotnych informacji, a przede wszystkim możliwości porównania ofert wielu wypożyczalni. Zatem zanim każdy z Państwa postanowi wynająć samochód musi zapoznać się z wieloma regulaminami, ofertami wynajmu oraz lokalizacjami wypożyczalni.

Przykładem niech będzie Dąbrowa Górnicza, w której posiadamy bogatą ofertę wynajmu samochodów. Śląsk oraz Dąbrowa Górnicza to miejsce, gdzie przyjeżdża duża liczba ludzi biznesu oraz turystów ze względu na silnie rozwinięty przemysł hutniczy, górniczy oraz coraz silniej rozwijającą się branżę usługową. W Katowicach znajdują się takie firmy jak PricewaterhouseCoopers czy Ernst & Young.

Samochody w naszej wypożyczalni mogą być wynajmowane w formie krótko, średnio oraz długo terminowego wynajmu aut. Posiadamy szeroką ofertę dla firm wynajmujących samochody dla swoich pracowników, kadry menedżerskiej i dla okazjonalnie wynajmujących samochody w delegacje po Polsce i dla wyjazdów zagranicznych.

Wszystkich, którzy szukają taniego i bezpiecznego wynajmu auta zapraszamy na naszą stronę www.RentCar.pl i wynajmij auto w naszej wypożyczalni samochodów w Dąbrowie Górniczej, a doświadczysz najwyższej jakości, wygody na najwyższym poziomie oraz doskonałej obsługi 24h 7 dni w tygodniu.

 

Wszystko co trzeba wiedzieć o wynajmie samochodów!

 

Aby lepiej przygotować się do wynajmu bardzo prosimy o zapoznanie się z kilkoma najważniejszymi zasadami, które gwarantują udany i bezpieczny wynajem aut tutaj.

Strefa płatnego parkowania w Dąbrowie Górniczej

Podobnie jak w innym mieście Zagłębia - Sosnowcu, w Dąbrowie Górniczej nie ma strefy płatnego parkowania.

Infrastruktura drogowa

Droga 94 łącząca Bytom z Krakowem biegnie przez Dąbrowę Górniczą, dojazd do Krakowa to ok 40-60 minut a do Katowic 10-30 w zależności od natężenia ruchu oraz innych zdarzeń drogowych.

Przez Dąbrowę przebiega również droga S1 łącząca lotnisko Katowice Pyrzowice z Autostradą A4.

Co warto zobaczyć w Dąbrowie Górniczej?

 

 

Kultura oraz sztuka

  • Budynek Pałacu Kultury
  • Dąbrowa Górnicza - Park Zielona
  • Pałacyk Dezona
  • Stary młyn wodny "Freya" z XIX w.
  • Kopalnia Ćwiczebna "Sztygarka"

Aktywnie

  • Pogoria I, II, III oraz IV to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Żaglówki, rowerki wodne, rowery to tylko niektóre z atrakcji.