Wypożyczalnia samochodów Bielsko Biała

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajdm samochodów w Bielsko Biała. 24h 7 dni w tygodniu.

Rentcar
Wynajem samochodu Ford FIESTA

Ford FIESTA

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Seat IBIZA

Seat IBIZA

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   149,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

Bielsko Biała (niem. Bielitz-Biala) - miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim, leżące u stóp Beskidu Śląskiego . Bielsko Biała odgrywa główną rolę ośrodka administracyjnego, przemysłowego a także handlowo-usługowego, akademickiego i kulturalno-turystycznego na obszarach granicy śląska i małopolski przez co potocznie często nazywana jest Podbeskidziem. Bielsko Biała uchodzi za jedno z najbardziej rozwiniętych w dziedzinie gospodarki miast w Polsce, gdzie procent bezrobocia wynosi zaledwie 4,8, przez co swego czasu Bielsko Biała otrzymała miano "miasta 100 przemysłów" a także "Śląskiego Manchesteru" co za tym idzie według rankingu magazynu "Forbes" jest drugim najkorzystniejszym miastem dla biznesu w kraju. Co więcej stanowi bardzo ważny w zakresie kraju- węzeł dróg i kolei. Według danych z 2015 roku miasto liczy około 173tyś mieszkańców co daje 22 miejsce w kraju, zaś pod względem powierzchni zajmuje 19 miejsce z wynikiem 124,51km2. Jako ciekawostkę dla "dużych i małych" można dodać, że Bielsko Biała jest miastem narodzin Reksia, oraz Bolka i Lolka, a ich wykonane z brązu figury można zobaczyć przy ul. Mostowej. Bielsko Biała to w szczególności miasto gór, a różnica między najwyższym a najniższym punktem wynosi 850metrów. Nadmienić również warto, że przez wiele lat Bielsko Biała nazywana była "małym Wiedniem" z racji Wiedeńskiego stylu architektury jak na przykład:  gmach poczty, Teatr Polski czy Kościół św. Mikołaja

Historia Bielska Białej sięga XIII w, większa część zabytków pochodzi z XIX stulecia, bogate w różnorodność stylów, zabytki można zobaczyć w formie historyzmu- neogotyk, neorenesans, neobarok,  elektryzm, klasycyzmu, secesji a także modernistyczne i socrealistyczne. Są to między innymi:

  • Zamki- Zamek książąt Sułkowskich.
  • Pałace- Pałac Zipsera.
  • Dwory- Dwór Lipnicki, Dwór Pruszyńskich.
  • Kościoły- np. Katedra św. Mikołaja, neogotycki Kościół Zbawiciela, barokowy Kościół Opatrzności Bożej.
  • Obiekty użyteczności publicznej- np. neorenesansowy ratusz, Dworzec Główny PKP, klasycystyczno-palladiański Teatr Polski.
  • Cmentarze-np. Cmentarz ewangelicki przy ul. Piłsudskiego, Cmentarz katolicki przy ul. Cmentarnej.

 

 

Podróż do Bielska Białej można odbyć:

  • Samolotem, korzystając z lotniska Katowice Pyrzowice znajdującego się w Pyrzowicach ul. Wolności 90, Ożarowice
  • Pociągiem - z Katowic - Dworca Głównego (czas przejazdu ok 60 minut)
  • Autobusem prywatnych operatorów (Wyjazd z Katowic - Plac Piotra Skargi)

Rent Car w  Bielsko Białej

Czyli jak szybko i komfortowo wypożyczyć samochód w Podbeskidziu. Mamy do zaoferowania samochody wielu klas: Mini, Compact, Standard, Economy, Intermediate, Full-size, Minivans oraz auta klas Premium. Posiadamy również listę wszelkich niezbędnych dodatków takich jak foteliki samochodowe, nawigacje GPS, boxy dachowe Thule i wiele innych. Posiadamy specjalne oferty dla firm - wynajmu krótko, średnio oraz długo –terminowego.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

Podróżowanie po Bielsku Białej komunikacją miejską

Miasto Bielsko Biała posiada swoją własną firmę świadczącą przewozy komunikacji miejskiej. Od lat 70-tych w ramach komunikacji funkcjonują tylko autobusy. Rozkład MZK Bielsko Biała znajduje się tutaj.

Ciekawe miejsca w Bielska Białej

Bielsko Biała to dobry fundament do wypraw w okoliczne szczyty, przede wszystkim Beskidu Śląskiego, gdzie już w graniach miasta można zdobyć popularny szczyt Szyndzielnia (1028m n.p.m). Warto zobaczyć również takie zabytki jak: Zamek w Bielsku Białej, Teatr Polski, Katedra Św. Mikołaja, Ratusz a także piękny Rynek. Warte uwagi również jest Muzeum Historyczne Bielsku Białej, Muzeum Techniki i Włókiennictwa a dla fanów zabytkowych samochodów i motocykli miejscem obowiązkowym jest Muzeum Motoryzacji.

Co warto zwiedzić w okolicy?