Wypożyczalnia samochodów Bielsko Biała

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajdm samochodów w Bielsko Biała. 24h 7 dni w tygodniu.

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Ford FIESTA

Ford FIESTA

od   80,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Seat IBIZA

Seat IBIZA

od   80,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   95,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   95,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   134,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   134,00 zł

Bielsko Biała (niem. Bielitz-Biala) - miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim, leżące u stóp Beskidu Śląskiego . Bielsko Biała odgrywa główną rolę ośrodka administracyjnego, przemysłowego a także handlowo-usługowego, akademickiego i kulturalno-turystycznego na obszarach granicy śląska i małopolski przez co potocznie często nazywana jest Podbeskidziem. Bielsko Biała uchodzi za jedno z najbardziej rozwiniętych w dziedzinie gospodarki miast w Polsce, gdzie procent bezrobocia wynosi zaledwie 4,8, przez co swego czasu Bielsko Biała otrzymała miano "miasta 100 przemysłów" a także "Śląskiego Manchesteru" co za tym idzie według rankingu magazynu "Forbes" jest drugim najkorzystniejszym miastem dla biznesu w kraju. Co więcej stanowi bardzo ważny w zakresie kraju- węzeł dróg i kolei. Według danych z 2015 roku miasto liczy około 173tyś mieszkańców co daje 22 miejsce w kraju, zaś pod względem powierzchni zajmuje 19 miejsce z wynikiem 124,51km2. Jako ciekawostkę dla "dużych i małych" można dodać, że Bielsko Biała jest miastem narodzin Reksia, oraz Bolka i Lolka, a ich wykonane z brązu figury można zobaczyć przy ul. Mostowej. Bielsko Biała to w szczególności miasto gór, a różnica między najwyższym a najniższym punktem wynosi 850metrów. Nadmienić również warto, że przez wiele lat Bielsko Biała nazywana była "małym Wiedniem" z racji Wiedeńskiego stylu architektury jak na przykład:  gmach poczty, Teatr Polski czy Kościół św. Mikołaja

Historia Bielska Białej sięga XIII w, większa część zabytków pochodzi z XIX stulecia, bogate w różnorodność stylów, zabytki można zobaczyć w formie historyzmu- neogotyk, neorenesans, neobarok,  elektryzm, klasycyzmu, secesji a także modernistyczne i socrealistyczne. Są to między innymi:

  • Zamki- Zamek książąt Sułkowskich.
  • Pałace- Pałac Zipsera.
  • Dwory- Dwór Lipnicki, Dwór Pruszyńskich.
  • Kościoły- np. Katedra św. Mikołaja, neogotycki Kościół Zbawiciela, barokowy Kościół Opatrzności Bożej.
  • Obiekty użyteczności publicznej- np. neorenesansowy ratusz, Dworzec Główny PKP, klasycystyczno-palladiański Teatr Polski.
  • Cmentarze-np. Cmentarz ewangelicki przy ul. Piłsudskiego, Cmentarz katolicki przy ul. Cmentarnej.

 

 

Podróż do Bielska Białej można odbyć:

  • Samolotem, korzystając z lotniska Katowice Pyrzowice znajdującego się w Pyrzowicach ul. Wolności 90, Ożarowice
  • Pociągiem - z Katowic - Dworca Głównego (czas przejazdu ok 60 minut)
  • Autobusem prywatnych operatorów (Wyjazd z Katowic - Plac Piotra Skargi)

Rent Car w  Bielsko Białej

Czyli jak szybko i komfortowo wypożyczyć samochód w Podbeskidziu. Mamy do zaoferowania samochody wielu klas: Mini, Compact, Standard, Economy, Intermediate, Full-size, Minivans oraz auta klas Premium. Posiadamy również listę wszelkich niezbędnych dodatków takich jak foteliki samochodowe, nawigacje GPS, boxy dachowe Thule i wiele innych. Posiadamy specjalne oferty dla firm - wynajmu krótko, średnio oraz długo –terminowego.

Zanim wynajmiemy samochód warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

Podróżowanie po Bielsku Białej komunikacją miejską

Miasto Bielsko Biała posiada swoją własną firmę świadczącą przewozy komunikacji miejskiej. Od lat 70-tych w ramach komunikacji funkcjonują tylko autobusy. Rozkład MZK Bielsko Biała znajduje się tutaj.

Ciekawe miejsca w Bielska Białej

Bielsko Biała to dobry fundament do wypraw w okoliczne szczyty, przede wszystkim Beskidu Śląskiego, gdzie już w graniach miasta można zdobyć popularny szczyt Szyndzielnia (1028m n.p.m). Warto zobaczyć również takie zabytki jak: Zamek w Bielsku Białej, Teatr Polski, Katedra Św. Mikołaja, Ratusz a także piękny Rynek. Warte uwagi również jest Muzeum Historyczne Bielsku Białej, Muzeum Techniki i Włókiennictwa a dla fanów zabytkowych samochodów i motocykli miejscem obowiązkowym jest Muzeum Motoryzacji.

Co warto zwiedzić w okolicy?