Wynajem samochodów w Będzinie

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najlepsze oferty wynajmu samochodów w Będzinie. Auta dostępne w formule car to door.

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   95,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   109,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   149,00 zł

Rentcar
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   149,00 zł

Będzin

Będzin to jedno z najstarszych miast/osad w na śląsku. Powstanie pierwszego grodu szacuje się na 1000 rok. Gród został zniszczony na początku XIII wieku w wyniku najazdu tatarskiego a następnie odbudowany. miasto w którym Śląsk oraz 10 w Polsce.

1824 rok to moment budowy pierwszej kopalni węgla kamiennego. Kopalnia zatrudniała na początku 150 osób w okresie późniejszym 250 pracowników. Po kopalni przyszedł czas na hutę cynku

Będzin w XVIII wieku

Miasto od początku XIX wieku zaczyna tracić na ważności na rzecz takich miast jak Sosnowiec i Katowice.

Będzin jest miastem powiatowym leżącym nad rzeką Przemszą, pełniąc rolę historycznej stolicy Zagłębia. Jest obecnie istotnym ośrodkiem przemysłowym, gdzie wiodącą rolę ma przemysł energetyczny - Elektrownia Łagisza, Elektrociepłownia Będzin, hutnictwo metali nieżelaznych - Huta Będzin ma bardzo dobre połączenia drogowe, przez co łatwo o podróż samochodem w każdym kierunku. Niedaleko również znajduję się lotniska w Pyrzowicach, Międzynarodowego Portu Lotniczego.

 

Dane statystyczne

Data założenia: XVIII wiek

Powierzchnia: 37,37 km²

Ludność: 58 425 (dane z 2013 rok)

 

Położenie Będzinie na mapie Polski

 

Podróż do Będzina

Miasto Będzin znajduje się w niedalekiej odległości od Katowic, Krakowa, Sosnowca przy drogach 86 łączącej Katowice z Warszawą oraz 94 łączącej Bytom z Krakowem. Takie położenie daje nieograniczone możliwości dojazdu do wszystkich najważniejszych miast Śląska i Polski.

Lotnisko Katowice Pyrzowice jest położone w odległości niecałych 30 km od Dąbrowy co daje doskonałe możliwości ekspansji na świat.

Połączenie kolejowe biegnące przez Będzin to trasa kolejowa łącząca Katowice - Warszawa

Komunikacja miejska w Będzinie

KZK GOP to główny operator transportu publicznego na terenie Będzina oraz całego Śląska. Rozkład, niezbędne informacje, możliwość sprawdzenia połączeń znajdą Państwo tutaj

Wynajem aut w Będzinie z usługą "door to door"

Wynajem aut na platformie Rentcar.pl to najbardziej korzystne rozwiązanie dla wszystkich szukających samochodu do wypożyczenia, ceniących sobie wygodę i komfort, chcących uniknąć problemów wynikających z korzystania transportu publicznego. Nie trzeba się martwić o naprawy, przeglądy - po prostu dostajesz w dobrym stanie, gotowy do jazdy samochód.

Jak wynająć samochód? O czym trzeba pamiętać?

 

Dla wynajmujących samochód po raz pierwszy w portalu RentCar.pl przygotowaliśmy specjalną stronę poświęconą kluczowym zasadom wynajmu samochodów. Zapraszamy tutaj.

Parkowanie samochodu w Będzinie

Będzin jest jednym z kilku miast w którym nie obowiązuje płatne parkowanie w centrum miasta. Dlatego kierowcy mozgą parkować wszędzie bez konieczności uiszczania opłat.

Infrastruktura drogowa w Będzinie

Będzin leży przy drodze nr 94 łączącej Bytom z Krakowem, która umożliwia dojazd do Katowic (10-15 minut) oraz do Krakowa (40-60 minut).

Będzin to również miasto leżące w niedalekiej odległości od lotniska Katowice Pyrzowice. Dojazd na lotnisko zajmuje ok 25 minut.

Co warto zobaczyć w Będzinie?

 

 

Kultura oraz sztuka

 

 

  • Zamek w Będzinie
  • Pałac Mieroszewskich
  • Kościół św. Trójcy w Będzinie