Wynajem samochodów w Będzinie

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Najlepsze oferty wynajmu samochodów w Będzinie. Auta dostępne w formule car to door.

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   80,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia RIO

Kia RIO

od   80,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   95,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   95,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Kia SPORTAGE

Kia SPORTAGE

od   134,00 zł

Rent a Car Polska
Wynajem samochodu Skoda YETI

Skoda YETI

od   134,00 zł

Będzin

Będzin to jedno z najstarszych miast/osad w na śląsku. Powstanie pierwszego grodu szacuje się na 1000 rok. Gród został zniszczony na początku XIII wieku w wyniku najazdu tatarskiego a następnie odbudowany. miasto w którym Śląsk oraz 10 w Polsce.

1824 rok to moment budowy pierwszej kopalni węgla kamiennego. Kopalnia zatrudniała na początku 150 osób w okresie późniejszym 250 pracowników. Po kopalni przyszedł czas na hutę cynku

Będzin w XVIII wieku

Miasto od początku XIX wieku zaczyna tracić na ważności na rzecz takich miast jak Sosnowiec i Katowice.

Będzin jest miastem powiatowym leżącym nad rzeką Przemszą, pełniąc rolę historycznej stolicy Zagłębia. Jest obecnie istotnym ośrodkiem przemysłowym, gdzie wiodącą rolę ma przemysł energetyczny - Elektrownia Łagisza, Elektrociepłownia Będzin, hutnictwo metali nieżelaznych - Huta Będzin ma bardzo dobre połączenia drogowe, przez co łatwo o podróż samochodem w każdym kierunku. Niedaleko również znajduję się lotniska w Pyrzowicach, Międzynarodowego Portu Lotniczego.

 

Dane statystyczne

Data założenia: XVIII wiek

Powierzchnia: 37,37 km²

Ludność: 58 425 (dane z 2013 rok)

 

Położenie Będzinie na mapie Polski

 

Podróż do Będzina

Miasto Będzin znajduje się w niedalekiej odległości od Katowic, Krakowa, Sosnowca przy drogach 86 łączącej Katowice z Warszawą oraz 94 łączącej Bytom z Krakowem. Takie położenie daje nieograniczone możliwości dojazdu do wszystkich najważniejszych miast Śląska i Polski.

Lotnisko Katowice Pyrzowice jest położone w odległości niecałych 30 km od Dąbrowy co daje doskonałe możliwości ekspansji na świat.

Połączenie kolejowe biegnące przez Będzin to trasa kolejowa łącząca Katowice - Warszawa

Komunikacja miejska w Będzinie

KZK GOP to główny operator transportu publicznego na terenie Będzina oraz całego Śląska. Rozkład, niezbędne informacje, możliwość sprawdzenia połączeń znajdą Państwo tutaj

Wynajem aut w Będzinie z usługą "door to door"

Wynajem aut na platformie Rentcar.pl to najbardziej korzystne rozwiązanie dla wszystkich szukających samochodu do wypożyczenia, ceniących sobie wygodę i komfort, chcących uniknąć problemów wynikających z korzystania transportu publicznego. Nie trzeba się martwić o naprawy, przeglądy - po prostu dostajesz w dobrym stanie, gotowy do jazdy samochód.

Jak wynająć samochód? O czym trzeba pamiętać?

 

Dla wynajmujących samochód po raz pierwszy w portalu RentCar.pl przygotowaliśmy specjalną stronę poświęconą kluczowym zasadom wynajmu samochodów. Zapraszamy tutaj.

Parkowanie samochodu w Będzinie

Będzin jest jednym z kilku miast w którym nie obowiązuje płatne parkowanie w centrum miasta. Dlatego kierowcy mozgą parkować wszędzie bez konieczności uiszczania opłat.

Infrastruktura drogowa w Będzinie

Będzin leży przy drodze nr 94 łączącej Bytom z Krakowem, która umożliwia dojazd do Katowic (10-15 minut) oraz do Krakowa (40-60 minut).

Będzin to również miasto leżące w niedalekiej odległości od lotniska Katowice Pyrzowice. Dojazd na lotnisko zajmuje ok 25 minut.

Co warto zobaczyć w Będzinie?

 

 

Kultura oraz sztuka

 

 

  • Zamek w Będzinie
  • Pałac Mieroszewskich
  • Kościół św. Trójcy w Będzinie