Wypożyczalnia samochodów Gdańsk Miasto

Samochody

Kampery


RentCar.pl wypożyczalnia samochodów

Tani wynajem auta w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie.

Euro Rent Car
Wynajem samochodu Toyota YARIS 

Toyota YARIS 

od   110,00 zł

Euro Rent Car
Wynajem samochodu Toyota YARIS 

Toyota YARIS 

od   110,00 zł

Euro Rent Car
Wynajem samochodu Toyota AURIS

Toyota AURIS

od   135,00 zł

Euro Rent Car
Wynajem samochodu Kia CEED

Kia CEED

od   135,00 zł

Gdańsk- miasto położone w północnej części Polski, nad Morzem Bałtyckim, lokujące się jako stolica  województwa pomorskiego, tworzy wraz z Gdynią i Sopotem Trójmiasto. Co więcej, jest morskim ośrodkiem gospodarki posiadającym duży port handlowy, a także stanowi centrum kulturalne, gospodarcze i naukowe. Gdańsk swoją historie przypisuję już ponad tysiąc lat temu, która kształciła się pod wpływem różnorodności kultur. Swego czasu miastu, przypisywano miano największego miasta Rzeczpospolitej Obojga Narodów a także miastem królewskim czy hanzeatyckim, które było w posiadaniu prawa do pełnomocnego uczestniczenia w wyborze króla. Natomiast w XVI wieku było to jedno z najbogatszych miast w Rzeczypospolitej. Gdańsk miał też swoje znaczenie, w czasie II wojny światowej, gdyż uznawany był za jej poglądowe miejsce wybuchu, jak również początkowe miejsce upadku w Europie Środkowej, komunizmu. Ważną kwestią jest populacja Gdańska, gdzie z wynikiem 462 tysięcy mieszkańców, góruje z miejscem szóstym w Polsce pod względem liczby ludności, zaś od strony powierzchni miasta, zajmuje siódmą lokatę i szacuje 261,96 km². Miasto posiada wiele zabytków architektury, które po dziś dzień wykorzystywane są jako instytucje i placówki kulturalne. Co więcej, na terenie Gdańska, swoje miejsce mają największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych.

Gdańsk góruje na liście największych ośrodków akademickich w kraju, w 2008 roku łącznie studiowało ok 78 tysięcy studentów. Miasto to posiada aż 14 uczelni, z czego 6 to szkoły wyższe państwowe, a pozostałe to uczelnie niepubliczne powstałe po 1989roku. Największa liczba adeptów uczęszcza do Uniwersytetu Gdańskiego, który powstał w latach 70tych, zaś Politechnika Gdańska to jedna z najstarszych uczelni technicznych w Polsce. Na liście uczelni publicznych znajdziemy również Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademie Sztuk Pięknych, Akademie Muzyczną czy Akademie Wychowania Fizycznego i Sportu, na uczelniach niepublicznych lokuje się m.in. Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Zarządzania czy Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. W Gdańsku możemy natrafić na różne instytucje naukowe zajmujące się badaniami nauk humanistycznych, społecznych czy ekonomicznych np. Instytut Bałtycki, Instytut Kaszubski czy Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, a także nauk przyrodniczych, ścisłych i technicznych m.in. Towarzystwo Przyrodnicze w Gdańsku czy Instytut Morski.

W Gdańsku swoje siedziby posiada spora ilość największych polskich firm np. z branży stoczniowej Gdańska Stocznia "Remontowa", Crist – największa prywatna stocznia w Polsce, petrochemicznej Grupa Lotos w tym Petrobaltic, energetycznej Elektrociepłownie Wybrzeże, Energa, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, odzieżowej LPP, metalowej Glencore, materiałów budowlanych Mercor i handlu detalicznego Jysk. W Gdańsku corocznie odbywa się kilkadziesiąt imprez o charakterze targów branżowych. Wiele z nich organizują Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Gdańsk to także wielki ośrodek kulturowy, znajdują się tam między innymi teatry takie jak Teatr Wybrzeże, w którym organizowany jest Festiwal Wybrzeże Sztuki, czy Gdański Teatr Szekspirowski, który aranżuje Festiwal Szekspirowski. W Gdańsku możemy również znaleźć centrum kultury muzycznej m.in. Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina czy Opera Bałtycka. Ponadto miasto słynie z Muzeum Narodowego, Muzeum Historycznego, czy Narodowego Muzeum Morskiego.

Jako ciekawostkę można dodać, ze Gdańsk znany jest wielu ludziom z miejsca narodzin "Solidarności", pod dowództwem Lecha Wałęsy, w imię którego nazwano gdańskie lotnisko. Miasto znane głownie z portów, miało jednak swoją odmienną istotną funkcje, gdyż przed II wojną światową, nie przypuszczając, był on głównym ośrodkiem sportów zimowych, w tej części Polski. Świadcząca o tym skocznia, miała swoje miejsce w Dolinie Radości, lecz po wojnie, została zapomniana. W Gdańsku możemy również zobaczyć ciekawą a zarazem nietuzinkową budowle, którą jest Krzywy Dom, dzięki niemu miasto ma wiele wspólnego z włoską Pizą. Dom ten mieści się na Głównym Mieście, rogu ulic Lawendowej i Świętojańskiej a jego pochyłość wynosi nawet 50cm od pionu.

Gdańsk jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Krzyżują się tam trzy trasy europejskie (E28, E75, E77), przebiegają przez miasto trzy drogi krajowe (Droga krajowa nr 1, Droga krajowa nr 7 oraz S6), sześć dróg wojewódzkich. Ponadto Gdańsk posiada obwodnicę tranzytową północ-południe. Głównym ośrodkiem transportu publicznego jest Szybka Kolej Miejska, która ma wydzielone torowiska z sieci PKP Polskie Linie Kolejowe. W mieście kursuje 75 linii autobusowych dziennych, 10 nocnych, 4 linie sezonowe oraz 10 tramwajowych. Specjalnie dla turystów, miasta: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Jastarnia uruchomiły Tramwaje Wodne, czyli promy kursujące na pięciu liniach, łączące te miasta.

 

Gdańsk na mapie Polski

Strefa płatnego parkowania w mieście Gdańsk

Istotna informacja dla wszystkich podróżujących samochodem dotyczy parkowania. W Gdańsku znajdują się strefy płatnego parkowania przede wszystkim w centrum. Opłaty za postój obowiązują kierowców od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. A aktualna stawka parkowania wynosi 3zł za pierwszą godzinę a 3,60 za drugą.

 

 

Podróż do Gdańska można odbyć:

  • Samolotem – korzystając z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy ul. Słowackiego 200
  • Pociągiem- Dworzec Główny PKP ul. Podwale Grodzkie 2
  • Autobusem – Dworzec PKS, ul. 3 Maja 12

 

Podróżowanie po Gdańsku komunikacją miejską

Gdańsk można przemierzać komunikacją miejską, która głownie są autobusy oraz tramwaje, odpowiedzialny za to jest Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Rozkład można znaleźć tutaj.

 

RentCar w Gdańsku

Jeśli chcą Państwo wynająć samochód z Gdańska, aby nie mieć kłopotów w podróżowaniu po jednym z większych miast nadmorskich, najlepszą możliwością jest wynajem samochodu z wypożyczalni Rentcar.pl . Zanim jednak zdecydują się Państwo na wynajem samochodu, warto przeczytać kilka podstawowych zasad wynajmu aut. Informacje na temat najważniejszych kroków w wynajmie znajdą Państwo tutaj.

Dla osób wynajmujących samochód w Gdańsku istotną kwestią będzie wiadomość, gdzie można spodziewać się utrudnień na drogach lub korków. Najtrudniej jeździ się po Wrzeszczu, Oliwie i Morenie. Najczęściej zakorkowane ulice to Trakt św. Wojciecha, ulice Świętokrzyska, Łódzka, Warszawska, Kartuska i Słowackiego. Godziny szczytu w Gdańsku są od 6 do 9 rano oraz pomiędzy 16 a 18. Każdy wynajmowany samochód z naszych wypożyczalni jest wyposażony w radio dlatego polecamy słuchać Radia Gdańsk (103,7 MHz FM ) (http://www.radiogdansk.pl/) gdzie na bieżąco możemy usłyszeć o utrudnieniach na drogach.

Zapraszamy do wynajmu odkurzaczy pioracych w wypożyczalnia odkurzaczy piorących w Gdańsku

Pranie tapicerki, czyszczenie dywanów i wykładzin, czyszczenie materacy i o wiele więcej.


Zwiedzanie miasta Gdańsk

Będąc w Gdańsku warto zobaczyć takie miejsca jak: