Zimowe problemy z odpaleniem samochodu.

Where can I find the best replica watches? Here are the best replica watches and the cheapest rolex replica watches.

Na zewnątrz króluje zimowa aura, a nasze auto i jego części są narażone na działanie zimna, a Ty zastanawiasz się czy Twój samochód uruchomi się następnego ranka. W takich przypadkach zastanawiamy się czy problem leży po stronie akumulatora, alternatora czy np. rozrusznika? Z jakimi objawami się spotkamy podczas problemów z odpaleniem i co wówczas począć?

Zobacz też Akumulator zimą, jak dbać i jak poradzić sobie gdy nie odpala

Układ zapłonowy każdego samochodu i jego oprzyrządowanie powinny być wytrzymałe, czyli zaprojektowane do wielokrotnego użytku w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Pamiętajmy jednak, ze pod wpływem codziennego użytkowania, ekstremalnych warunków i słabej konserwacji w/w części mogą powodować problemy.

Istnieje kilka symptomów, które mogą wskazywać na złe funkcjonowanie tzw. startera samochodu. Po pierwsze zbyt długi rozruch silnika lub całkowity brak zapłonu. Następnym znakiem na niepoprawne działanie któregoś elementu zapłonu są sporadycznie pojawiające się problemy z uruchomieniem. Także samo przygasanie wewnętrznego oświetlenia samochodu powinno nam dać wiele do myślenia. Kolejnym symptomem jest nierówna praca silnika tuż po jego uruchomieniu oraz nadmierna ilość spalin, która może być wyczuwalna także w środku samochodu.

Jednak nasz problem nie musi być związany konkretnie z układem zapłonowym, ale np. tylko z jego osprzętem. Przykładowo kłopoty z uruchomieniem samochodu mogą wynikać z braku ładowania akumulatora albo z samego jego rozładowania. A może jednak nasza bateria jest po prostu stara i wymaga wymiany.

Inną opcją jest niesprawny alternator, który nie spełnia już swoich zadań należycie i nie ładuje akumulatora. Być może nie zauważyliśmy, że lampka ostrzegawcza na tablicy rozdzielczej się zaświeciła.

Nawet jeśli masz tylko sporadyczne problemy z uruchomieniem swojego samochodu to warto sprawdzić jak najszybciej czy nasz układ zapłonowy działa poprawnie,  zanim problem się powiększy i zostaniemy po prostu na lodzie.

W naszej firmie preferujemy bezpieczne techniki jazdy, dlatego też nasze samochody są zawsze sprawdzane na bieżąco. Nasze samochody zawsze są gotowe do użytku, więc nie ma możliwości, aby jakikolwiek pojazd zawiódł naszego klienta. Przed i po dostarczeniu do klienta, aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa dla kierowcy i wynajmującego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Nowa wypożyczalnia samochodów w RentCar.pl