Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Niemalże codziennie prowadzimy swój samochód i nagle czujemy, że dochodzą z zawieszenia jakieś stuki, nie ma tej samej stabilności na drodze, a jadąc po dziurach i wertepach mamy poczucie jakbyśmy jechali furmanką. Co robić w takim wypadku, gdy mamy pewność, że układ jezdny naszego samochodu nie zachowuje się odpowiednio? 

Z reguły producenci gwarantują nam kilkuletnią i/lub wielokilometrową trwałość elementów zawieszenia naszego samochodu, ale chyba nie brali chyba pod uwagę stanu naszych rodzimych dróg. Wszystkie zapewnienia producentów samochodów oparte są głównie na badaniach w warunkach laboratoryjnych.

Będąc u mechanika zwróćcie uwagę na wahacze, ponieważ są one najważniejszą częścią zawieszenia naszego samochodu. Odpowiada za prowadzenie dolnej osi zawieszenia, pracuje w płaszczyźnie pionowej i poziomej. W trakcie wykonywania skrętu jeden idzie do przodu, a drugi przesuwa się do tyłu, przy jednoczesnej pracy tylnych kół w sposób odwrotny w stosunku do przednich.  Warto też zwrócić uwagę na gumowo-metalowe elementy naszych wahaczy jakimi są ich tuleje, które mają za zadanie tłumienie drgań i utrzymywanie odpowiedniej stabilizacji, komfortu i geometrii w czasie jazdy.  Wahacze szczególnie podczas okresów zimowych narażone są na większe zużycie. Warto więc sprawdzać je co jakiś czas np. na stacjach ASO.

W naszej firmie zawsze samochody są sprawdzane na bieżąco. Przed i po dostarczeniu do klienta, aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa dla kierowcy i wynajmującego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Nowa wypożyczalnia samochodów w RentCar.pl