Archiwa tagu: wypożyczalnia

Stabilna jazda podczas zimy to podstawa. Pamiętajmy o stanie naszych stabilizatorów.

 

Każdy z Nas kierowców zapewne spotkał się z sytuacją, gdy prowadzony przez Nas zaczął tracić stabilność jazdy nawet podczas braku ruszania kierownicą. Aby do takich sytuacji dochodziło nie potrzebna jest mokra i śliska nawierzchnia. Wystarczy, że nasze stabilizatory już są zużyte i nie spełniają swojej roli, ale wówczas grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.  Czytaj dalej Stabilna jazda podczas zimy to podstawa. Pamiętajmy o stanie naszych stabilizatorów.

Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Niemalże codziennie prowadzimy swój samochód i nagle czujemy, że dochodzą z zawieszenia jakieś stuki, nie ma tej samej stabilności na drodze, a jadąc po dziurach i wertepach mamy poczucie jakbyśmy jechali furmanką. Co robić w takim wypadku, gdy mamy pewność, że układ jezdny naszego samochodu nie zachowuje się odpowiednio?  Czytaj dalej Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Marka Skoda

Przesądny klient wynajem Skody

Skoda musi mieć coś, czego nie ma żadne inne auto. iphone 7 case supernatural Do takiego wniosku mogliśmy dojść po niedawnej sytuacji. Zadzwoni do nas klient z Warszawy, który razem z rodziną chciał wyjechać na kilka dni nad morze. white phone case iphone 7 plus Potrzebował pojemnego samochodu, ale miała być to koniecznie Skoda. Czytaj dalej Przesądny klient wynajem Skody

Sposób na własny biznes

Kupując auto do wypożyczalni, nie zapomnij odliczyć całego VATu

Koszt zakupu samochodu jest wysoki – szczególnie w przypadku samochodów fabrycznie nowych, kupowanych w salonie. Chcąc, aby twoja wypożyczalnia przyciągała do siebie klientów, powinieneś inwestować właśnie w takie pojazdy, cieszące się dużą popularnością. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak obniżyć trochę zakup, dowiesz się z tego artykułu.

Odliczamy VAT od samochodu osobowego

Obecne przepisy podatkowe jasno określają, w jakich sytuacjach można odliczyć podatek VAT od zakupu samochodu osobowego. Przedsiębiorcy, wykorzystujący taki pojazd w celach mieszanych, czyli firmowo – prywatnych, mogą odliczyć wyłącznie 50 procent wartości VAT. Druga połowa wraz z kwotą netto zakupu jest natomiast wliczana w koszta uzyskania przychodu. Możliwość odliczenia 100 procent VAT od zakupu jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy samochód jest wyłącznie używany do celów firmowych. Potwierdzeniem tego faktu jest prowadzenie tak zwanej kilometrówki, a także stworzenie regulaminu, dotyczącego korzystania z samochodu służbowego przez pracowników.

Samochód w wypożyczalni

Inaczej jednak wygląda sprawa, kiedy samochód ma nam służyć wyłącznie na wynajem i jest kupowany przez firmę prowadząca wypożyczalnię samochodów. W takim przypadku firma może dokonać pełnego odliczenia podatku VAT od kupna takich samochodów, przy spełnieniu określonych warunków:

  • zgłoszenia samochodu do urzędu skarbowego na druku VAT 26
  • prowadzenia kilometrówki dla takich pojazdów
  • posiadania stosowanych wpisów PKD w rejestrach CEIDG

Dodatkowo, posiadając samochody w wypożyczalni, w całości można również odliczać podatek VAT od faktur za eksploatację samochodu, czyli wymianę olejów, ubezpieczenia, przeglądy, zakupy opon itp. Oczywiście warunkiem koniecznym do spełnienia jest ten, aby samochód wyłącznie był narzędziem firmowym, wynajmowanym klientom. Fakt ten będą potwierdzały umowy najmu w zestawieniu z prowadzoną szczegółowo kilometrówką.