Archiwa tagu: wynajem aut

Zimowe problemy z odpaleniem samochodu.

Where can I find the best replica watches? Here are the best replica watches and the cheapest rolex replica watches.

Na zewnątrz króluje zimowa aura, a nasze auto i jego części są narażone na działanie zimna, a Ty zastanawiasz się czy Twój samochód uruchomi się następnego ranka. W takich przypadkach zastanawiamy się czy problem leży po stronie akumulatora, alternatora czy np. rozrusznika? Z jakimi objawami się spotkamy podczas problemów z odpaleniem i co wówczas począć?

Zobacz też Akumulator zimą, jak dbać i jak poradzić sobie gdy nie odpala

Czytaj dalej Zimowe problemy z odpaleniem samochodu.

„Czarny lód”, czyli poranne przymrozki na drodze

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę jak wielkie niebezpieczeństwo związane jest z jesienno-zimowymi przymrozkami wynikającymi z tego, że przy temperaturach wynoszących kilka stopni poniżej zera na drodze pojawia się cienki lód. Jego powierzchnię pokrywa cienka, niewidoczna i bardzo śliska powłoka zamarzniętej wody. W tym przypadku bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej techniki jazdy. Technika jazdy – poślizg, nadsterowność i podsterowność  Czytaj dalej „Czarny lód”, czyli poranne przymrozki na drodze

Polskie góry nie tylko dla narciarzy

Na chwilę obecną mamy sezon zimowy, ale niewielu znasz jeszcze wie, że podczas śnieżnych dni można sobie zrobić frajdę i pojeździć na rowerze. Właśnie polskie kurorty czekają także nie tylko na narciarzy, ale i rowerzystów. Pomimo, że śnieg nie wydaje się być wymarzonym dla jazdy na rowerze, kolarstwo górskie podczas zimy jest coraz to popularniejsze. Czytaj dalej Polskie góry nie tylko dla narciarzy

Stabilna jazda podczas zimy to podstawa. Pamiętajmy o stanie naszych stabilizatorów.

 

Każdy z Nas kierowców zapewne spotkał się z sytuacją, gdy prowadzony przez Nas zaczął tracić stabilność jazdy nawet podczas braku ruszania kierownicą. Aby do takich sytuacji dochodziło nie potrzebna jest mokra i śliska nawierzchnia. Wystarczy, że nasze stabilizatory już są zużyte i nie spełniają swojej roli, ale wówczas grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.  Czytaj dalej Stabilna jazda podczas zimy to podstawa. Pamiętajmy o stanie naszych stabilizatorów.

Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Niemalże codziennie prowadzimy swój samochód i nagle czujemy, że dochodzą z zawieszenia jakieś stuki, nie ma tej samej stabilności na drodze, a jadąc po dziurach i wertepach mamy poczucie jakbyśmy jechali furmanką. Co robić w takim wypadku, gdy mamy pewność, że układ jezdny naszego samochodu nie zachowuje się odpowiednio?  Czytaj dalej Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Tak rzeczywiście jest. Poznań, Kraków i Łódź są dużymi miastami, gdzie wprowadzono zakaz podwożenia dzieci pod szkołę. Oczywiście tenże przepis spotkał się z wielkim oddźwiękiem ze strony mediów społecznościowych. Co ma na celu ten przepis? Co za tym przepisem idzie? Czytaj dalej Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Dbaj o wysoką jakość paliwa, jakie tankujesz do swojego auta.

Jakość paliwa na stacjach paliw w Polsce stale rośnie i ubywa miejsc, gdzie tankowane paliwo jest o wiele gorszej jakości – „przechrzczone” . Takich stacji niewątpliwie powinniśmy unikać chociażby ze względu na dbałość o żywotność układu paliwowego w naszym samochodzie, a przede wszystkim o silnik w nim. Czytaj dalej Dbaj o wysoką jakość paliwa, jakie tankujesz do swojego auta.

Lotnisko Katowice Pyrzowice po raz kolejny

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest jednym z największych w Polsce. Jest to port lotniczy znajdujący się 30 kilometrów od centrum Katowic, dlatego też od stycznia 2009 roku posługuje się nazwą Katowice Air Port. Pod względem operacji zajmuje 4 miejsce w skali kraju. Posiada trzy terminale pasażerskie, których łączna przepustowość szacowana jest przez ekspertów od infrastruktury lotniczej na ponad 5,5mln. Czytaj dalej Lotnisko Katowice Pyrzowice po raz kolejny

Renault Trafic

Samochód na wyprawę na wschód!

Sytuacje niespodziewane się zwyczajnie dzieją. Taki niespodziewany jest świat. Rzeczywistość wokół nas jest łatwa do przewidzenia w swojej nieprzewidywalności- jest to nieco kuriozalne, ale całkowicie prawdziwe. Warto zainteresować się tą sprawą! W naszej branży często kontaktujemy się z ludźmi- lubimy z nimi współpracować i doceniamy to, że możemy świadczyć im profesjonalne usługi. Podobnie było tym razem. Czytaj dalej Samochód na wyprawę na wschód!

Goście z Izraela, wynajem aut

Tym razem przydarzyła się nam niecodzienna sytuacja, w zasadzie często zdarzają się różne ciekawe sytuacje, jednakże po raz pierwszy zderzyliśmy się z czymś tak niesamowitym. Aby zrozumieć całą sytuację, trzeba nieco wejść w obręb całej konwencji tej historii i zdać sobie sprawę z tego, jak niesamowite rzeczy potrafią się dziać. Czytaj dalej Goście z Izraela, wynajem aut