Archiwa tagu: tani wynajem aut

Sezon narciarski w pełni – uchwyty na narty

Obecnie mamy sezon zimowy, a aura przeważnie nam sprzyja, więc trudno się w takim wypadku nie skusić do wypadu na narty w wyższe partie gór. Co prawdy nie każdy z nas posiada sprzęt narciarski, ale dość często się zdarza, że potrzebny jest odpowiedni bagażnik i/lub nasze akcesoria zimowe.  Czytaj dalej Sezon narciarski w pełni – uchwyty na narty

Umowa wynajmu auta – czyli jak czytać i na co zwrócić uwagę w trakcie wynajmu

W trakcie wynajmu samochodu każdy z najemców zobowiązany jest do podpisania Warunków Najmu (WN), na podstawie których w razie uszkodzenia samochodu czy też jego kradzieży może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej lub nawet karnej. UOKIK w 2012 przygotował raport analizujący regulaminy 20 wypożyczalni samochodów w Polsce i przygotował listę zakwestionowanych postanowień umów najmu aut.

Czytaj dalej Umowa wynajmu auta – czyli jak czytać i na co zwrócić uwagę w trakcie wynajmu

Porównanie ofert wynajmu samochodów w Katowicach

Dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Polski i poszukują samochodu na wynajem przygotowaliśmy porównanie ofert kilku wypożyczalni w Polsce. Ceny oraz oferty sprawdziliśmy na stronach wypożyczalni: SIXT, Express, AVIS oraz w portalu www.RentCar.pl – porównywarce ofert lokalnych wypożyczalni samochodów.

Czytaj dalej Porównanie ofert wynajmu samochodów w Katowicach

Planujesz podróż autem na LPG lub CNG? Sprawdź aplikację LPG CNG Finder Europe

Szacuje się, że po polskich drogach porusza się od 1,8 do nawet 2,5 mln samochodów zasilanych LPG i CNG. Ale czy tak samo jest w Europie? Czy Europa również posiada tak gęstą siatkę stacji tankowania LPG jak w Polska? Niestety nie. i tutaj z pomocą przychodzi technika.

Czytaj dalej Planujesz podróż autem na LPG lub CNG? Sprawdź aplikację LPG CNG Finder Europe

Czy każdy powinien mieć prawo do posiadania uprawnień do jazdy samochodem?

Od wielu lat (ponad 13-tu), odkąd udało mi się wyrobić prawo jazdy, obserwuję wielu kierowców oraz wiele zdarzeń na drogach, które sprawiają, że tytułowe pytanie do mnie powraca. Czy naprawdę każdy powinien mieć prawo jazdy?

Czytaj dalej Czy każdy powinien mieć prawo do posiadania uprawnień do jazdy samochodem?

Wynajmujesz samochód z lotniska? Musisz koniecznie o tym wiedzieć!

Wynajem z lotniska rządzi się kilkoma podstawowymi prawami. Po pierwsze godziny przylotów niejednokrotnie mieszczą się miedzy 23:00 – 5:00 rano a po drugie po wyjściu z samolotu każdy chce mieć gwarancję, że samochód będzie na niego czekał.

Czytaj dalej Wynajmujesz samochód z lotniska? Musisz koniecznie o tym wiedzieć!

Jak wyszukać najlepszą ofertę wynajmu samochodu na wakacje?

Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów wakacyjnych, zwiedzania i wynajmu samochodów. Dlatego przygotowaliśmy prosty poradnik w którym w kilku krokach przedstawimy najważniejsze elementy, które należy sprawdzić i o które należy zapytać w trakcie wynajmu samochodu.

Czytaj dalej Jak wyszukać najlepszą ofertę wynajmu samochodu na wakacje?

Jak tanio wynająć samochód na lotnisku Kraków Balice?

Jest wiele możliwości aby tanio wynająć samochód na lotnisku w Krakowie Balicach. Jedną z możliwości jest wybranie globalnego dostawcy wynajmowanych samochodów takich jak AVIS, SIXT czy Budget. Kolejną opcją jest wybranie ogólnopolskiej wypożyczalni takiej jak Panek Rent a Car. Ostatnia z możliwości jest skorzystanie z porównywarki takiej jak RentCar.pl w której istnieje możliwość znalezienia najtańszej wypożyczalni samochodów w Krakowie.

Czytaj dalej Jak tanio wynająć samochód na lotnisku Kraków Balice?

Wypożyczalnia samochodów RentCar.pl

Muzeum Śląskie Katowice – wkrótce otwarcie

Dla planujących przyjazd do Katowic na wakacje mamy dobrą informacje Już 26 czerwca zostanie otwarte dla zwiedzających nowe MUZEUM ŚLĄSKIE. Muzeum Śląskie znajdujące się w miejscu rewitalizowanych budynków po Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. Czytaj dalej Muzeum Śląskie Katowice – wkrótce otwarcie

Aleksander Bosak w formule GP3 pierwszy Polak!

Mamy pierwszego Polaka w GP3 czyli serii wyścigów samochodowych, która towarzyszy Formule 1. GP3 powstała w 2010 roku jako miejsce, z którego wywodzić się mają kierowcy najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. W naszej wypożyczalni samochodów również wynająć samochód i poczuć się jak kierowca GP3.

...................

Czytaj dalej Aleksander Bosak w formule GP3 pierwszy Polak!