Archiwa tagu: samochód

„Czarny lód”, czyli poranne przymrozki na drodze

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę jak wielkie niebezpieczeństwo związane jest z jesienno-zimowymi przymrozkami wynikającymi z tego, że przy temperaturach wynoszących kilka stopni poniżej zera na drodze pojawia się cienki lód. Jego powierzchnię pokrywa cienka, niewidoczna i bardzo śliska powłoka zamarzniętej wody. W tym przypadku bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej techniki jazdy. Technika jazdy – poślizg, nadsterowność i podsterowność  Czytaj dalej „Czarny lód”, czyli poranne przymrozki na drodze

Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Niemalże codziennie prowadzimy swój samochód i nagle czujemy, że dochodzą z zawieszenia jakieś stuki, nie ma tej samej stabilności na drodze, a jadąc po dziurach i wertepach mamy poczucie jakbyśmy jechali furmanką. Co robić w takim wypadku, gdy mamy pewność, że układ jezdny naszego samochodu nie zachowuje się odpowiednio?  Czytaj dalej Zawieszenie samochodu podczas i po zimie – wahacze.

Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Tak rzeczywiście jest. Poznań, Kraków i Łódź są dużymi miastami, gdzie wprowadzono zakaz podwożenia dzieci pod szkołę. Oczywiście tenże przepis spotkał się z wielkim oddźwiękiem ze strony mediów społecznościowych. Co ma na celu ten przepis? Co za tym przepisem idzie? Czytaj dalej Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Jak zadbać o samochód – odkurzanie oraz czyszczenie auta.

Tak jak wiele można powiedzieć o człowieku po jego wyglądzie tak samo dużo można o właścicielu samochodu po tym jak wygląda jego auto (wnętrze w szczególności). Czytaj dalej Jak zadbać o samochód – odkurzanie oraz czyszczenie auta.

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie? Jak sprawić aby były bezpieczne podczas podróży?

W kolejnym odcinku naszej serii filmów ABC kierowcy dowiemy się jak bezpiecznie przewozić nasze zwierzęta w samochodzie. Jak przewozić psy, koty i inne zwierzęta domowe bez narażania ich i siebie na niebezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wypadku. Zapraszamy.

Czytaj dalej Jak przewozić zwierzęta w samochodzie? Jak sprawić aby były bezpieczne podczas podróży?