Archiwa tagu: rent a car

Dbaj o wysoką jakość paliwa, jakie tankujesz do swojego auta.

Jakość paliwa na stacjach paliw w Polsce stale rośnie i ubywa miejsc, gdzie tankowane paliwo jest o wiele gorszej jakości – „przechrzczone” . Takich stacji niewątpliwie powinniśmy unikać chociażby ze względu na dbałość o żywotność układu paliwowego w naszym samochodzie, a przede wszystkim o silnik w nim. Czytaj dalej Dbaj o wysoką jakość paliwa, jakie tankujesz do swojego auta.

Zima a nasze umiejętności „za kółkiem”

Zima, a wraz z nią, przychodzą niespodziewane śniegi i mrozy. Posiadamy coraz to nowocześniejsze samochody wyposażone w niemalże doskonałe systemy bezpieczeństwa, ale czy to zwalnia nas od umiejętności prowadzenia samochodu zimą?

Czytaj dalej Zima a nasze umiejętności „za kółkiem”

Mercedes klasy E

Samochód na romantyczną podróż!

Wypożyczanie samochód jest normalnym elementem naszej działalności zawodowej. Doskonale rozumiemy, że można się niesamowicie zaskoczyć w trakcie prowadzenia takiej działalności i świadczenia nietypowych usług. Ostatnio w mieście m2 przyszło nam wypożyczać dość fajny samochód. chihuahua iphone 7 plus case Czytaj dalej Samochód na romantyczną podróż!

Żelazowa Wola

Żelazowa Wola czyli miejsce narodzin Fryderyka Chopina

Dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin w Żelazowej Woli znajduje się niedaleko Sochaczewa. Dziś jest siedzibą muzeum biograficznego, w składzie jakiego znajduje się oficyna (dworek) i 7-hektarowy park krajobrazowy, malowniczo położony nad brzegiem rzeki Utratą. Dwór razem z parkiem stanowi oddział Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, który zarządzany jest poprzez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Czytaj dalej Żelazowa Wola czyli miejsce narodzin Fryderyka Chopina

Trakt królewski w Warszawie

Trakt Królewski, zwiedzanie Warszawy

Jednym z ciekawszych rodzajów zabytków są szlaki komunikacyjne. Współcześnie także odtwarza się dawne drogi pielgrzymkowe, czy handlowe. Różne są cele tego typu wycieczek: od ciekawości i próby przeżycia analogicznej, do tych z dawnych dziejów, podróży, po chęć zobaczenia wszystkich mijanych obiektów. Bardzo interesująca może okazać się podróż tak zwanym Traktem Królewskim w Warszawie. Wystarczy wsiąść w odpowiednie linie autobusowe: 116 lub 180, aby nie pominąć żadnego zabytkowego elementu. Czytaj dalej Trakt Królewski, zwiedzanie Warszawy

Sukiennice krakowskie.

Nie samą władzą państwo żyje. W każdym większym mieście musiał rozwijać się handel, aby mogło ono rozkwitać. Również Kraków nie stoi wyłącznie Zamkiem Królewskim, czy słynną katedrą. W samym centrum Rynku Głównego znajdują się wspaniałe sukiennice, które sięgają swą pamięcią do XIII wieku. Czytaj dalej Sukiennice krakowskie.

Sosnowiec Egzotarium

Egzotarium w Sosnowcu

Sosnowiec jest miastem, w którym możemy znaleźć kilka obiektów, które mogą nas zainteresować swoim wnętrzem. Jednym z takich miejsc jest egzotarium, które przez swój charakterystyczny wygląd można porównać do palmiarni znajdującej się w Gliwicach. Różnica jest jednak taka, że egzotarium jest jednak nieco mniejsze i jednokondygnacyjne.

Czytaj dalej Egzotarium w Sosnowcu