Archiwa tagu: nowe przepisy

Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Tak rzeczywiście jest. Poznań, Kraków i Łódź są dużymi miastami, gdzie wprowadzono zakaz podwożenia dzieci pod szkołę. Oczywiście tenże przepis spotkał się z wielkim oddźwiękiem ze strony mediów społecznościowych. Co ma na celu ten przepis? Co za tym przepisem idzie? Czytaj dalej Podwiezienie dziecka do szkoły w niektórych miastach grozi mandatem.

Rejestracja tzw. „Anglików” w Polsce możliwa, nowe przepisy od 29 maja

Od 29 maja każdy kto będzie chciał zarejestrować samochód z kierownicą po prawej stronie może to zrobić także w Polsce. Skąd wiele kontrowersji wokół tego przepisu i dlaczego Państwo Polskie musiało ten przepis wprowadzić?

Czytaj dalej Rejestracja tzw. „Anglików” w Polsce możliwa, nowe przepisy od 29 maja

Czy da się ustrzec przed odebraniem prawa jazdy?

Zmiany w przepisach doprowadziły już wielu kierowców do utraty uprawnień. Wielu kierowców, którzy stracili prawo jazdy zastanawia się jak poradzić sobie i „załatwić” prawo jazdy tak, aby nie być pod jurysdykcją polskich przepisów drogowych. Jednym z pomysłów jest wyrobienie prawa jazdy w jednym z europejskich krajów.

Czytaj dalej Czy da się ustrzec przed odebraniem prawa jazdy?

Foteliki do przewożenia dzieci – zmiana w prawie o ruchu drogowym

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym dotycząca przewożenia dzieci w fotelikach już niedługo wejdzie w życie. Dlatego lepiej się przygotować, gdyż kary za niepoprawne przewożenie, a co więcej konsekwencje z jakimi możemy się spotkać mogą być dość nieprzyjemne. W wypożyczalni samochodów dysponujemy wszelkiego rodzaju fotelikami do przewożenia dzieci. Zapraszamy.

Czytaj dalej Foteliki do przewożenia dzieci – zmiana w prawie o ruchu drogowym