Bezpieczny autobus

Wyjazdy dzieci na wycieczki, ferie czy też innego rodzaju wyjazdy

Wyjazdy dzieci na wycieczki, ferie czy też innego rodzaju wyjazdy są dla rodziców wielkim przeżyciem, ponieważ chcą oni mieć pewność, że wszystko jest zorganizowane profesjonalnie i dzieci dotrą do celu podróży w bezpieczny sposób.

Rodzice mają teraz możliwość wpływania na poziom bezpieczeństwa wycieczek szkolnych. Z pomocą w tym przypadku przyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uruchomiła ona e-usługę „Bezpieczny autobus”. Jest to aplikacja, która daje możliwość natychmiastowego uzyskania informacji, które przełożą się na poczucie bezpieczeństwa autobusem.

Czy dokładniej jest aplikacja Bezpieczny Autobus? Jest to specjalistyczna e-usługa, która pozwala na natychmiastowe sprawdzenie w Internecie najważniejszych danych wybranego autobusu lub autokaru. Jest ona bardzo rozwinięta, ponieważ nie dotyczy ona jedynie autobusów, ale także tych, którymi jeździmy codziennie do pracy.

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste, każdy może sobie z tym poradzić bez większych problemów. Opanowanie go zajmuje kilka minut. W celu sprawdzenia stanu technicznego danego autobusu wystarczy jedynie podać jego numer rejestracyjny. Trzeba go wpisać na www.bezpiecznyautobus.gov.pl stronie. Jest to pożyteczna aplikacja, ale nie należy mieć złudzeń, że taki program będzie zastąpić niezawodną w takich przypadkach Policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak sprawdzenie, czy autobus spełnia wszystkie wymogi pod kątem technicznym oraz formalnym. Dowiemy się na przykład, czy posiada ubezpieczenie OC czy ważny przegląd techniczny. Oprócz tego aplikacja pokazuje takie elementy jak liczba miejsc w środku oraz masa pojazdu. Wiemy także, czy nie został wycofany z ruchu, czy nie jest kradziony. Profesjonalni przewoźnicy cenią sobie tę aplikację, ponieważ dzięki niej stają się jeszcze bardziej wiarygodni. Nieuczciwe firmy są dzięki temu weryfikowane przez klientów i spychane na margines.

Nie ulega wątpliwości, że jej obecność w pozytywny sposób przyczyni się o zwiększenia standardów bezpieczeństwa. Przewóz osób potrzebuje takich mechanizmów, które będą go uwiarygadniać. Dzięki aplikacji możliwe będzie zweryfikowanie nieuczciwych firm, które oferują jazdę autokarami bez ubezpieczenia OC lub nieważnego przeglądu technicznego.

Usługa dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można z niej korzystać z każdego urządzenia połączonego z Internetem oraz przeglądarką. Działa na urządzeniach mobilnych. Czy informacje pochodzące z programu są wiarygodne? O to nie trzeba się martwić, ponieważ są one w stu procentach sprawdzone. Pochodzą z pewnego źródła, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów. Jest ona prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Aplikacja polecana jest nie tylko w momencie, gdy nasze dzieci wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Każda osoba, która podróżuje powinna sprawdzać stan techniczny pojazdów, którymi się porusza. Wystarczy na to poświęcić kilka minut.