Rejs do Serocka

Rejs statkiem do Serocka

Jedną z ciekawszych opcji, jaką oferuje swoim klientom Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie jest rejs statkiem do Serocka. Jest to niewątpliwie niepowtarzalna szansa na doświadczenie w Warszawie czegoś nowego. Rejs statkiem o nazwie „Zefir” trwa dziewięć godzin i kończy się po dopłynięciu do malowniczo położonego Serocka. Przystań znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, tak więc dwugodzinny postój w Serocku to zdecydowanie gwóźdź programu. Oczywiście w trakcie samego rejsu również doświadczymy wielu atrakcji, które z pewnością urozmaicą drogę do przystani. Zacząć należy jednak od początku. Rejs rozpoczyna się na Wiśle i rzeką, a potem Zalewem Żerańskim statek „Zefir” płynie do położonej na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu przystani. Przystań ta mieści się w granicach Serocka. W trakcie kursu można skorzystać z wielu przygotowanych urozmaiceń. Uczestnicy rejsu mogą więc np. upiec sobie coś na dostępnych dla wszystkich grillu. Mogą też skorzystać z bufetu, w którym to można zakupić między innymi ciepłe i zimne napoje. Statek „Zefir” jest dość pojemny, bowiem na jeden rejs może zabrać na pokład ponad setkę ludzi.

Tak, jak zostało wspomniane, kurs prowadzony jest po Wiśle oraz Zalewie Żerańskim. Zalew jest w zasadzie sztucznym jeziorem, które zostało utworzone w 1963 roku. Stworzono je poprzez spiętrzenie wód Narwi i Bugu. Jeśli chodzi o dostępność atrakcji turystycznej, jaką niewątpliwie jest rejs do Serocka to można się na nią zdecydować od 1 maja do 26 sierpnia. W tym okresie każdego roku statek w weekendy „Zefir” kursuje do Serocka. Należy przy tym zaznaczyć, że poza weekendami są tylko dwa dni pomiędzy 1 maja a 26 sierpnia, kiedy to „Zefir” ma swój kurs. Chodzi tu mianowicie o dni świąteczne, tj. 1 maja oraz 15 sierpnia. Ciekawostką jest, iż „Zefir” – statek płynący do Serocka – obsługiwany jest przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych z Legionowa.

W przypadku chęci rezerwacji biletów na rejs jest to możliwe do trzydziestu dni wcześniej. Bilety na rejs można nabyć na stacji metra w Centrum miasta. Dokładniej chodzi tu Punkt Obsługi Pasażerów ZTM – tam prowadzona jest sprzedaż biletów. Bilety kupować można od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00-20:00. W piątki sprzedaż prowadzona jest krócej, tj. 7:00-17:00. Ewentualnie istnieje opcja zakupu biletu zaraz przed wypłynięciem statku w rejs, aczkolwiek możliwość taka istnieje tylko w przypadku wolnych miejsc.