Objawy źle ustawionej geometrii kół.

Bardzo często wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji płynących ze złego ustawienia geometrii kół w naszym samochodzie. Samo ustawienie geometrii kół jest bardzo ważną czynnością, o której powinien pamiętać każdy z nas kierowców. Od niej zależy nasz komfort jazdy i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Pod ekonomicznym względem auto z odpowiednio ustawioną geometrią zużywa mniej paliwa. Poza tym jest wiele innych cech świadczących o odpowiednio bądź też niewystarczająco dobrze ustawionej geometrii.

Przeczytaj także: Wulkanizacja – czyli proces powstawania opony samochodowej

W tym wpisie chcielibyśmy nadmienić o paru objawach wynikających  Istnieją cztery łatwo rozpoznawalne objawy wskazujące na źle ustawioną geometrię kół:

  1. Nierównomiernie zużycie opon
  2. Samochód ściąga w jedną stronę
  3. Dziwne wibracje podczas, gdy samochód się porusza
  4. Pojawiły się luzy układu kierowniczego

Prędzej czy  później te objawy staną się bardziej dokuczliwe, widoczne, a co najważniejsze bardziej niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji. Niejeden z nas kierowców prawdopodobnie zauważył już kiedyś niektóre  z tych objawów. Zbagatelizowanie w/w objawów jest czymś niedopuszczalnym, ze względu na fakt nie tylko samego bezpieczeństwa, ale też poprawnego współdziałania z innymi elementami naszego samochodu.

Jeśli będziemy czekać z naprawą ustawienia kół naszego samochodu to musimy się liczyć z wieloma konsekwencjami. Z pewnością nasze opony będą się o wiele szybciej zużywały, bardzo możliwa jest usterka pompy paliwa, ale także możliwa jest wadliwa praca układu hamowania i zawieszenia, czego naprawa kosztuje jeszcze więcej od ustawienia poprawnej geometrii.

Co się stanie, jeśli ustawienie kół jest złe? Nie tylko powyższe zjawiska się ujawnią, ale także zwiększysz ryzyko wystąpienia kolizji na drodze, a tym samym mogą ucierpieć nie tylko Ty jako kierowca, ale również Twoi pasażerowie i inni kierowcy. Jeżeli naprawa geometrii kół Twojego samochodu może zapobiec wszelkim kolizjom i wypadkom na drodze, to są to dobrze wydane pieniądze. Dlatego też warto się udać do zaufanego i wyspecjalizowanego mechanika, który oceni Twój pojazd, i z łatwością określi, czy potrzebna jest poprawa ustawienia zbieżności kół lub jakiejkolwiek innej usługi, aby utrzymać Twój samochód w dobrym stanie. Wówczas zyskasz spokój ducha i zagwarantujesz innym, że Twój pojazd będzie gotowy do następnej podróży.

W naszej firmie preferujemy bezpieczne techniki jazdy, dlatego też nasze samochody są zawsze sprawdzane na bieżąco. Nasze samochody zawsze są gotowe do użytku, więc nie ma możliwości, aby jakikolwiek pojazd zawiódł naszego klienta. Przed i po dostarczeniu do klienta, aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa dla kierowcy i wynajmującego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Nowa wypożyczalnia samochodów w RentCar.pl