Dorożki warszawskie

Dorożki warszawskie

Od dawna przejażdżka dorożką warszawską uważana jest za jeden z najbardziej romantycznych sposobów zwiedzenia miasta. Stare Miasto można objeżdżać w tak romantycznym klimacie tak w lecie, jak i w zimie, tak więc jest to bardzo elastyczna forma rekreacji. Wszystko to sprawia, iż podróżowanie dorożką uznawane jest za jedną z ciekawszych opcji dla turystów. W zasadzie można powiedzieć, iż dorożka warszawska stała się niejako symbolem Starego Miasta.

Start dorożki warszawskiej ma miejsce na Placu Zamkowym. Podobnie, jak w przypadku Kolejki Warszawskiej, dorożka startuje zaraz spod Pomnika Zygmunta. Jeśli w danym momencie dorożka nie jest w trasie to z pewnością odpoczywające, przypięte do niej konie są wielką atrakcją na Placu. Są to bowiem bardzo pokaźne zwierzęta i wiele osób chce je pooglądać z bliska lub sfotografować. Dorożkarskie konie są przyzwyczajone do ciekawskiego tłumu, tak więc dumnie stoją i pozują do zdjęć. Ciężko je spłoszyć, tak więc można do nich podejść naprawdę blisko.

Jeśli zdecydujemy się już na kurs dorożką warszawską i wsiądziemy do niej na Placu Zamkowym to wyruszymy w niezapomnianą podróż. Przejdziemy się warszawską starówką, czując przy tym wyjątkowy klimat dawnych lat. Należy bowiem pamiętać, iż dawniej w latach przedwojennych dorożki były stosowane w Warszawie jako jedyny środek transportu. Z tych czasów pochodzi duża część budynków mijanych na starówce, tak więc podróżując dorożką bardzo łatwo wczuć się w ten miniony okres.

Po przejażdżce i obejrzeniu budynków ze Starego Miasta dojedziemy z powrotem na Plac Zamkowy (pod Pomnik Zygmunta). Zapłacimy, w zależności od… sprytu w handlowaniu ok. 100 złotych. Cena przejażdżki dorożką jest zazwyczaj kwestią do uzgodnienia i taka forma uzgodnienia płatności z pewnością nadaje tej atrakcji turystycznej dodatkowego posmaku i klimatu. Czas przejażdżki dorożką to około trzydziestu minut, tak więc należy zaznaczyć, iż 100 złotych to dosyć wygórowana kwota. Niemniej przejażdżka dorożką warszawską z pewnością pozostanie w pamięci na długo. Jeśli więc chcecie zdecydować się na taką formę obejrzenia starówki warszawskiej to należy wybrać się na Plac Zamkowy. Tam, pod znanym wszystkim Pomnikiem Zygmunta czekają dorożkarze. Czekają na klientów przez cały rok.