Wymiana rozrządu Katowice

Wymiana rozrządu – co, kiedy i za ile?

Jeśli poruszasz się samochodem to na pewno raz na pewien okres czasu potrzebujesz zająć się swoim autem pod katem wymiany rozrządu. Specjaliści w warsztatach samochodowych wiedzą jak w profesjonalny sposób zająć się wymianą paska zębatego tak aby zapobiec zniszczeniu mechanizmów zaworów silnika i innych części. Awarii układu rozrządu nie da się przewidzieć ale można jej zapobiec poprzez regularne wymienianie rozrządu zgodnie z zaleceniami producenta. Czytaj dalej Wymiana rozrządu – co, kiedy i za ile?

Wypożyczalnia samochodów Kraków

Nowy punkt odbioru samochodów Kraków Balice

Witamy i zapraszamy do naszego nowego punktu na lotnisku Kraków Balice. Tani wynajem samochodów wraz z najwyższej jakości obsługa na Święta i nie tylko.

Nasza wypożyczalnia rozszerza swój obszar działania otwierając oddział na lotnisku Kraków Balice gdzie od tej pory samochody będzie można wynajmować 24h 7 dni w tygodniu.

Nasza wypożyczalnia to lata doświadczeń oraz dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów, którzy z każdym rokiem coraz częściej wybierają sprawdzone rozwiązanie jakim jest wynajem samochodu u sprawdzonego polecanego partnera jakim jest RentCar.pl.

ZAPRASZAMY

Goodyear

Wulkanizacja – czyli proces powstawania opony samochodowej

Pojęciem Wulkanizacja określamy proces chemiczny wiązania cząstek polimeru prowadzący do powstania gumy. Odkrywcą i zarazem prekursorem tego procesu był Charles Goodyear, który przez wiele lat prowadziła badania i w 1839 roku udało mu się z sukcesem doprowadzić do w pełni skutecznej metody. Firma Goodyear nosząca nazwisko wynalazcy procesu powstawania gumy została założona przez inwestorów nie ma z Charlsem nic wspólnego. Czytaj dalej Wulkanizacja – czyli proces powstawania opony samochodowej

Wymiana oleju silnikowego

Jak wymienić olej silnikowy w samochodzie?

Wymiana oleju to nietrudna rzecz. Należy tylko wykonać ją zawsze zgodnie z procedurą.

A jak często wymieniamy olej? Minimum raz do roku w praktyce co ok. 20 000 – 30 000 przebytych kilometrów. Oczywiście na czas zużycia oleju wpływają czynniki związane z eksploatacją samochodu. W przypadku gdy samochód jest użytkowany w trudnych warunkach lub jednostka napędowa poddawana jest dużym obciążeniom należy ten olej wymieniać częściej tj. co 10 000 – 15 000 km. Czytaj dalej Jak wymienić olej silnikowy w samochodzie?

Wymiana opon Katowice

Usługa wymiany opon – koszt oraz czas oczekiwania

Wymiana opon letnich na zimowe i odwrotnie jest obowiązkiem każdego kierowcy. Zazwyczaj wszyscy dokonują tej sezonowej wymiany mniej więcej w tym samym okresie. W związku z tym różnego rodzaju serwisy i zakłady wulkanizacyjne są przepełnione. W dużych miastach wymiana opon może być związana nawet ze specjalnym umówieniem wizyty. Czytaj dalej Usługa wymiany opon – koszt oraz czas oczekiwania

Serwis klimatyzacji Katowice

Jak mądrze serwisować klimatyzację?

 Klimatyzacja to już żaden luksus – jednak regularny serwis klimatyzacji to podstawa

Ostatnie lata sprawiły, że klimatyzacja przestała być już dobrem luksusowym i należy do podstawowego wyposażenia pojazdu samochodowego. Większość korzystających z klimatyzacji bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z potrzeby wymiany filtrów, oleju etc. Niestety, ale posiadacze aut bardzo często pomijają kwestie związane z klimatyzacją. Klienci dopiero przypominają sobie o istnieniu klimatyzacji, gdy temperatury na zewnątrz staną się nieznośne. Zimą bardzo często zdarza się zapominać o klimatyzacji, co jest, Czytaj dalej Jak mądrze serwisować klimatyzację?

Pałac Kultury Zagłębie Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza jak co roku

Dzień dziecka to doskonała okazja do przeprowadzenia wielu konkursów, zorganizowania zabaw dla najmłodszych. Impreza tego rodzaju odbyła się także w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie było sponsorowane przez Dziennik Zachodni. W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbył się finał redakcyjnej zabawy „Maluch na okładkę”, w której to czytelnicy mieli za zadanie wybrać dzieci, których zdjęcia znalazły się 1 czerwca na pierwszej stronie naszej gazety. Czytaj dalej Dąbrowa Górnicza jak co roku